30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dotaz na vyjádření k obvinění z přestupku - parkování  (Přečteno 453 krát)

regular_guy

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil

Zdravím všechny a budu rád, když mi někdo poradí.

Údajně proběhlo parkování bez zaplacení parkovného. Proběhlo kolečko Výzva, nereagování, příkaz, odpor, zrušení příkazu a nařízené ústní jednání. Ústního jednání jsem se nedávno zúčastnil. V první řadě mně zarazilo, že spis je veden pouze elektronicky, takže když jsem si ho chtěl ofotit, musel jsem fotit monitor. Takže nějaká kontrola toho, že ve spisu jsou nějaké dokumenty, ty jsou řádně očíslované atd. nebyla možná. Úředník měl zpočátku asi dojem, že jde o formalitu, když jsem se začal vyptávat na spis a na důkazy, trochu znervózněl. Na můj dotaz mi ukázal fotky v nějaké složce v PC. Součástí spisu byla jedna fotka vozidla s vyznačeným časem. Další fotky jsem si nafotil z monitoru, šlo o několik fotografií z průjezdu vozidla MP a nejsem si jistý, že byly součástí spisu, ale řekněme, že ano, jako nějaká elektronická příloha. Všechny byly z období cca 1 minuty. Úředník neměl k dispozici žádné další fotografie z opakovaného průjezdu vozidla MP.

Nechal jsem uvést do protokolu, že požaduji lhůtu pro vyjádření a dohodli jsme se na lhůtě cca 7 dní s tím, že jim vyjádření pošlu datovkou.

A teď můj dotaz: mám napsat, že navrhuji zastavit řízení, protože stání vozidla nepřekročilo dobu 3 minut dle § 27 361? Je možné, aby orgán dodatečně vložil do spisu další fotografie z opakovaného průjezdu kontrolního vozidla, pokud by je tedy od MP získal?

Díky předem, R_G
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na vyjádření k obvinění z přestupku - parkování
« Odpověď #1 kdy: 18 Dubna 2024, 20:26:51 »

No, myslím, že jste měl požadovat kopii spisu, tzn. měli vytisknout vše, co je součástí spisu, a bylo by jasné, jestli tam něco po ÚJ přibude nebo ne.
Ale to se dá dohnat.
IP zaznamenána

regular_guy

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na vyjádření k obvinění z přestupku - parkování
« Odpověď #2 kdy: 19 Dubna 2024, 09:38:04 »

Kopii spisu jsem si vyžádal a mám také audio nahrávku toho, kde to řešíme, protože jsem požadoval kopii spisu, abych mohl ověřit, že je veden řádně, ale úředník mi řekl, že spis vedou pouze elektronicky. Nemám dost zkušeností, abych na místě řešil, jestli to je správně, nebo ne. Úředník my vytiskl písemnosti ze spisu, ale jsou to prostě dokumenty, které přišly do datové schránky, jediná věc navíc je oznámení od MP na úřad. Každopádně vše mám vytištěné. Na vytištěných dokumentech není nic, jako pořadové číslo ve spisu a podobně. Mám ale fotografii elektronické verze spisu z monitoru, kde je vidět pořadové číslo dokumentu, jeho č.j. atd. a mám audio nahrávku, kde řešíme, že si vyfotím spis z monitoru a úředník souhlasí.

Ještě jedna věc mě zaujala, ve spisu je dokument "Záznam o určení oprávněné úřední osoby", kde jsou jména různých zaměstnanců úřadu, ale není tam jméno člověka, který to se mnou řešil.

Díky za pomoc!

IP zaznamenána

regular_guy

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na vyjádření k obvinění z přestupku - parkování
« Odpověď #3 kdy: 19 Dubna 2024, 09:53:42 »

Přikládám foto spisu
IP zaznamenána

regular_guy

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na vyjádření k obvinění z přestupku - parkování
« Odpověď #4 kdy: 22 Dubna 2024, 13:09:19 »

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit jak sepsat to vyjádření? díky předem
IP zaznamenána