30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva - porušení BESIP, Ostrava parkování  (Přečteno 831 krát)

cezlo

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
[WIN] Výzva - porušení BESIP, Ostrava parkování
« kdy: 23 Května 2023, 16:46:13 »

Zdravím,
přišla mi výzva za 500, ignorováno a po 60 dnech  rovnou příkaz na provozovatele za 1500. Čekal jsem že mě vyzvou k udání řidiče, nestalo se, moje chyba měl sem se naprášit sám a mohl jsem to řešit jako zastavení vozidla. Nicméně nyní je to ve výzvě a mám 3 dny na podání odporu.
Jedná se o parkování za domem a MP tvrdí že jsem ohrozil BESIP stáním, já tvrdím že jsem stál na parkovišti viz. foto. Úředníka v tuto chvíli nic nezajímalo žádná konstruktivní diskuze na téma že tam parkujeme každy de apod.

Vzniklá situace je tím že se tam parkuje takto běžně, ale jednoho dne se nasral řidič co zásobuje hospodu a nechelo se mu nosit bečky s pivem o 3metry dál a zavolal městáky:
Jak to chci řešit:
- Podat odpor.
V následném řízení si nechat předvolat řidiče toho nákladáku  a zjistit jak byla jemu ohožena BESIP. (úřednice mi řekla že nikoho takového nepředvolá) to nevím je to cesta, podle mě ho MP nemá vubec v kontaktu a ni neví kdo to byl.

-      MPOpice uváději špatně adresu místa, dá se na to uspět?
-   Událost se nestala na ul. Sokolovská 47 ale za tím domem č.p.47 na ulici Žilinská, resp už to není žádná ulice. Dá se to použít?
-   Nedošlo k porušení bezpečnosti, stál jsem na parkovišti, je tam značka. viz foto v příloze
-   SO tvrdí že je jsem ohrozil bezpečnost tím že jsem stál a zamezil zásobování u rampy, z fotek je videt ze u rampy místo na zásobování bylo cca 2m.
-   Chtěl bych předvolat řidiče toho nákladáku jak jsem ho ohrozil,
-   Nikde není jasné jak jsem mohl ohrozil tím že jsem stál, znemožnění zásobování ze ohrožení BESIPU?
-   Podle fotky a místní situace je tam parkoviště viz. barevné foto beru že jsem stál na parkovišti, které nemá dané vodorovné pruhy ale je tam všude, hned vedle vyhrazeného ZTP stání.
-   Úřednice tvrdí že tam není parkoviste, na otázku jak to mám poznat že tam je značka o kus dál nedokázala odpovědět a prý mám zaplatit. Chci si na měste vyžádat pasport parkovišt že tam je počítáno s parkovištěm.
-   Dále argumentovala tím že řidič zásobovacího vozidla nemohl zajet na místo kde jsem stál a tím jsem ohrozil BESIP.

Poprosím o Váš názor co s tím.
Mám tři dny na odpor.
Ještě mě překvapuje že nejdřím příkaz na 500 a pak výzva na 1500, proč to zvedají? to lze z jejich strany?

Děkuji za názory.
 
« Poslední změna: 24 Května 2023, 17:08:14 od cezlo »
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - porušení BESIP, Ostrava parkování
« Odpověď #1 kdy: 23 Května 2023, 17:55:16 »

"Čekal jsem že mě vyzvou k udání řidiče, nestalo se,"
Úřad vás k tomu vyzval ve čtvrtém odstavci druhé stránky výzvy. Dá se to lehce přehlédnout, s tím parazit počítá.

"Ještě mě překvapuje že nejdřím příkaz na 500 a pak výzva na 1500, proč to zvedají? to lze z jejich strany?"
Pětistovka je tzv. určená částka, patnáct stovek je pokuta. Dvě různé věci. Teď máte jistotu, že to víc nebude, pouze se v případě odporu přidá tisícovka poplatek za správní řízení.

Chcete-li dál bojovat, podejte odpor do osmi dnů od doručení příkazu (platí víkendové pravidlo, lze použít zdejší kalkulačku lhůt). V něm neuvádějte žádné důvody, jen číslo jednací, odpor, kdo jej podává, datum a podpis. S úředníkem se o ničem nebavte, ani ústně, ani písemně.
Pak máte čas promýšlet obrannou strategii, vše si připravovat a sepisovat. Na použití je času dost, přinejmenším než vás úřad znovu obešle.

Máte DS? Pokud ano, jakou?
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - porušení BESIP, Ostrava parkování
« Odpověď #2 kdy: 23 Května 2023, 18:21:15 »

Mam DS na FO podnikajici i DS na FO nepodnikajici.
Tak to sem prehlidl s tim udanim ridice,byl jsem zvykly samostatnou vyzvu k napraskani ridice.no nejaky cas sem byl mimo a nesledoval "trendy".
Bojovat chci po odporu to bude jiste o litr navic. No a ma to ocividnou sanci?
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - porušení BESIP, Ostrava parkování
« Odpověď #3 kdy: 23 Května 2023, 19:32:27 »

Určitá šance je téměř vždy, jisté to není nikdy. Cílem je nedat svoje peníze bez boje a co nejvíce znesnadnit a znepříjemnit parazitovi jejich vybírání. Ostrava je dost tuhá, takže to bude opravdu o boji.
Svoji obranu máte formulovanou v bodech, zkuste je rozvést, třeba i s formulacemi ze ZPPK, judikáty a podobně. Cokoli dalšího vás napadne, jen dobře.. Mně se osvědčuje taktika zahltit úřad textem, argumenty, výčtem jeho pochybení, atd. Na nesprávně uvedené adrese se to určitě vyhrát nedá.
Také funguje zaměřit se na formální pochybení, parazit ještě dostane dost příležitostí je nasekat. V tom pomáhá znalost správního řízení, vše lze nastudovat na tomto fóru.
Pokud chcete zde své nápady konzultovat, zkuste nejdříve požádat o přesun do kuchyně, ať informace neuniknou, kam nemají.

Ohledně DS - v tom případě nepřebírat dopisy od pošty, kdyby je úřad takto zkoušel poslat.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 745
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - porušení BESIP, Ostrava parkování
« Odpověď #4 kdy: 23 Května 2023, 19:51:58 »

Pasport komunikací se může hodit i pro jiné účely, snad poskytne argumenty i pro tuto situaci.
Podle popisu komunikace na úřadě to byl střet s nepříliš vysokým IQ, ale pravidlem je s úředníky (a jinými podobnými) zbytečně nemluvit, mohou toho zneužít.
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - porušení BESIP, Ostrava parkování
« Odpověď #5 kdy: 24 Května 2023, 16:37:56 »

Pasport komunikaci neřekl nic jiného než že to v pasportu jako parkoviště vedené nemají. Je to nějaká účelová komunikace.

Podám odpor a dále se rozepíšu ty body co chstám dopodrobna. když tam bych to sem postnul k diskuzi.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 926
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - porušení BESIP, Ostrava parkování
« Odpověď #6 kdy: 24 Května 2023, 16:49:43 »

Citace
známil: cezlo kdy: Dnes v 16:44:58 a zanechal následující komentář:
Zdravím, žádám o přesun do nevřejné sekce, dokud bude věc živá. přišla mi SZ s žádosti o jakou konkrétní osobu v řízení z úřadu se jedná... nevím neznám tazatele, ale muze to být úřad.

Přesunuto do kuchyně
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 183
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - porušení BESIP, Ostrava parkování
« Odpověď #7 kdy: 21 Června 2024, 09:55:11 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

cezlo

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - porušení BESIP, Ostrava parkování
« Odpověď #8 kdy: 21 Června 2024, 12:45:16 »

Neplatil jsem nic urad to zastavil. Muzu sem dat podklady, ale jw to tim ze jsem na urade osobne vykladal ze je to knicemu. Takze to nemam moc dolozene. Sli cestou ze radsi budpu prudit nekoho jineho nez semnou ztracet cas. Coz sem jim doslova rekl. Tak treba se toho drzeli.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 183
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Výzva - porušení BESIP, Ostrava parkování
« Odpověď #9 kdy: 21 Června 2024, 12:47:58 »

Gratulace!

Podklady by se určitě hodily, můžou se tak inspirovat ostatní.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Výzva - porušení BESIP, Ostrava parkování
« Odpověď #10 kdy: 21 Června 2024, 17:04:28 »

Gratuluji.
Pokud sem nahrajete rozhodnutí o zastavení řízení, bude to velmi užitečné.
IP zaznamenána