30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Telefonování za jízdy a ÚJ  (Přečteno 433 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Telefonování za jízdy a ÚJ
« kdy: 27 Března 2024, 00:39:00 »

Jsem podezřelý z porušení ust. §7 odst. 1 písm. c) zákona 361/2000 Sb. (držení telefonu při jízdě).
Loni jsem byl zastaven a ztotožněn, k ničemu jsem se nevyjádřil a nic nepodepsal.

SO mě předvolává k ústnímu jednání, o které jsem nežádal, tedy z nějakého vlastního důvodu.
Nikde v předvolání se nepíše nic o případném předvolání policajtů jako svědků, ale ani nic jiného (nějaký důvod konání ÚJ).

V závěru poučení je pak uvedeno, že "Před vydáním rozhodnutí mám právo se vyjádřit k podkladům pro rozhodnutí, a to po skončení dokazování ve shora uvedeném termínu při ústním jednání."

Mám napsat, že k uplatnění svých práv požaduji výslech svědků - zasahujících policajtů?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy a ÚJ
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2024, 01:13:52 »

Tak pokud by šel získat spis, bylo by rozhodování lepší, ale v zásadě tím požadavkem na předvolání svědků nemůžete nic zkazit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy a ÚJ
« Odpověď #2 kdy: 27 Března 2024, 08:52:42 »

Pokud ve spisu není jiný důkaz než úřední záznam (tedy např. video), pak se mi nepředvolání svědků jeví naopak jako výhoda.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy a ÚJ
« Odpověď #3 kdy: 27 Března 2024, 13:58:04 »

Neumím si představit, co by mohlo být ve spisu jiného, než úřední záznam (tedy např. video). Takže na ÚJ asi půjdu.
Pokud by tam náhodou byli policajti pozvaní, tak samozřejmě budu protestovat, že jsem nebyl předem seznámen s předvoláním policajtů.
Pokud tam nebudou, tak jsem zvědav na ÚJ, jestli tam bude něco jiného, než případné video.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy a ÚJ
« Odpověď #4 kdy: 27 Března 2024, 14:01:11 »

Jsem to asi napsal nejasně.

Pokud nebude ve spisu něco navíc krom pouze úředního záznamu. Navíc by mohlo být např. video.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy a ÚJ
« Odpověď #5 kdy: 27 Března 2024, 15:38:50 »

Aha, takže to bude chtít zjistit.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy a ÚJ
« Odpověď #6 kdy: 27 Března 2024, 16:19:40 »

Každopádně bych si pro jistotu otázky na policajty nachystal. Dle mé předchozí zkušenosti orgán na předvolání svědků obviněného upozorňovat nemusí (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=10371.0 - první příspěvek, bod 1).
IP zaznamenána