30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Krátká lhůta pro vyjádření?  (Přečteno 1855 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Krátká lhůta pro vyjádření?
« Odpověď #15 kdy: 01 Března 2024, 22:33:08 »

Takhle to opravdu dělají. Chodí mi dopis s odesílatelem Magistrát Hlavního města Prahy, PO Box XXX, Ostrava.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 232
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Krátká lhůta pro vyjádření?
« Odpověď #16 kdy: 31 Března 2024, 11:57:34 »

Ad odmazání bodů a timing ...

Mám ještě doplňující otázku. Dle zákona o silničním provozu § 123e (5): Příslušný úřad obce s rozšířenou působností může provést záznam o odečtení bodů řidiči na základě potvrzení o ukončeném školení bezpečné jízdy pouze jednou za kalendářní rok. Znamená to, že když podstoupím dvě školení bezpečné jízdy, jedno v prosinci jednoho roku a pak hned v lednu násl. roku, tak mi za dva měsíce odečtou 2 krát 4 body, jednou za první rok a jednou za druhý rok?
IP zaznamenána

Lopata54

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Krátká lhůta pro vyjádření?
« Odpověď #17 kdy: 16 Dubna 2024, 14:00:11 »

Řeším aktuálně podobnou věc, přišel příkaz s pokutou za parkování , podán odpor,
no a na odpor přišel dopis bez konání ústního jednání,SEZNÁMENÍ SE S PODKLADY PŘED VYDÁNÍM ROZHODNUTÍ-tímto vám dává správní orgán možnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí a případně navrhnou jejich doplnění. Toto můžete činit dne 10.4 2024 od 9.00 do 10.00 v budově Městského úřadu, fikce nastala 8.4 2024 a vhození do schránky 10.4 tedy v den kdy orgán vytyčil možnost se vyjádřit. Požádali jsme orgán dopisem odeslaným 10.4 o jiný termín z výše popsaného,na to orgán zatím neodpověděl,pokud nevyhoví, je to takhle vůbec pohodě, že si vytyčí přesný datum a čas a ještě tedy že naklusej osobně 2. den po uplynutí lhůty pro doručení ? To i kdyby se ten dopis vyzvedl 8.dubna v pondělí odpoledne posledním dnem lhůty, tak přece člověk může mít čas jít ouřadovat jen zrovna v úterý a nebo až ve čtvrtek a ne ve středu od devíti do deseti hodin,tak jak si to orgán přeje  :o Děkuji
« Poslední změna: 16 Dubna 2024, 14:29:47 od Lopata54 »
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Krátká lhůta pro vyjádření?
« Odpověď #18 kdy: 16 Dubna 2024, 15:07:30 »

Je to pro Vás dobré, úřad musí zvát s dostatečným předstihem, což je (myslím) 5 dní. Máte případně slušný bod do odvolání, že neumožnil seznámit se s podklady pro rozhodnutí (pokud tedy rozhodne bez seznámení s podklady). Dopisem jste možná zavřel tuto cestu, protože tuto svoji chybu může SO zhojit novým termínem.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Krátká lhůta pro vyjádření?
« Odpověď #19 kdy: 16 Dubna 2024, 16:33:23 »

Také mne úřad vyzval k seznámení dva dny po fikci doručení. Pro SO2 to byl jeden z bodů, na kterém to shodil a vrátil SO1.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 634
    • Zobrazit profil
Re:Krátká lhůta pro vyjádření?
« Odpověď #20 kdy: 16 Dubna 2024, 16:40:02 »

Taky si myslím, že ta komunikace s úřadem byla zbytečná, ztratila se tím výhoda.
IP zaznamenána

Lopata54

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Krátká lhůta pro vyjádření?
« Odpověď #21 kdy: 18 Dubna 2024, 21:55:34 »

Děkuji všem, no tak uvidím co bude, zatím žádná zpětná reakce nedošla,žádný dopis a stejně, ouřada jasně vymezil že to můžu konat to seznámení jen v ten den a v přesný čas,takže podle něj asi nemůžu ,,jindy,, dělat stejně nic, dokud mi to nedovolí novým termínem...
« Poslední změna: 18 Dubna 2024, 22:04:53 od Lopata54 »
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 232
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Krátká lhůta pro vyjádření?
« Odpověď #22 kdy: 20 Dubna 2024, 15:16:50 »

Pokud jde o můj případ, viz. výše, z mé stany nebylo vzhledem k nedostatečné lhůtě na předchozí Oznámení nijak reagováno. Dne 19. 3. 2024 uložena na poště nová zásilka od daného MÚ: Oznámení o pokračování zahájeného řízení, v podstatě totožného znění jako to první (navíc jen přiložena kopie spisu, o což jsem žádal v odporu), tj.  že vzhledem k dostatku důkazů není nutné ústní jednání a že mám právo se vyjádřit k podkladům pro vydání rozhodnutí, a to nejpozději do 20. 3.2024. Ale opět to samé, doručeno fikcí až 1. 4. 2024. Jejich dokument má datum 1. 3. 2024. Tak to tam asi někdo sepíše, dá to někomu, aby to poslal, a ten si s tím asi dává na čas, a posílá to po lhůtě. Jen víc takových pracovníků na úřadech. Přestupek se měl stát 8/23. Mají ještě 4 měsíce, ale to asi stihnou. Chtělo by to se pokusit to nějak protáhnout. Nějaké tipy?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 026
    • Zobrazit profil
Re:Krátká lhůta pro vyjádření?
« Odpověď #23 kdy: 20 Dubna 2024, 15:19:48 »

Podejte žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti. To umí parazita zdržet.

A třeba také námitku podjatosti, stížnost, infožádost, žádost o nařízení ÚJ, návrh na výslech svědka...
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 232
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Krátká lhůta pro vyjádření?
« Odpověď #24 kdy: 21 Dubna 2024, 06:28:04 »

Děkuji za tipy. Je toho docela dost a správné načasování posloupnosti těchto kroků by mohlo vyjít. Čím ale začít? Když se ohlásím, zmařím si body pro odvolání. Když ne, tak asi vydají rozhodnutí a lhůty se restartují. To je dilema.
IP zaznamenána

Lopata54

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Krátká lhůta pro vyjádření?
« Odpověď #25 kdy: Dnes v 16:19:30 »

U mě to tedy ouřada již zhojil, na můj dopis odpověděl,že nařizuje nový termín do 5 ti dnů od doručení, dává mi možnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí před jeho vydáním. Měli jste pravdu pánové, připravil sem se o bod do odvolání  :(
IP zaznamenána