30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Žádost o sdělení totožnosti řidiče vozidla  (Přečteno 1633 krát)

Libor93

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Žádost o sdělení totožnosti řidiče vozidla
« kdy: 14 Února 2024, 20:57:08 »

Dobrý den, 7.2 jedu kamionem a na úzké cestě se z druhým kamionem cinkneme zrcátkama, moje zrcátko bez poškození, jeho rozbité. Zastavujeme po dohadovaní od koho je to vina, nedomluvily jsme se, sedáme do kamionu a odjíždíme. Dnes 14.2 mi přijde do datové schránky tahle výzva. Prosím jak řešit ? Děkuju za každou radu a pomoc.
« Poslední změna: 14 Února 2024, 21:56:04 od Libor93 »
IP zaznamenána

škubánek

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o sdělení totožnosti řidiče vozidla
« Odpověď #1 kdy: 14 Února 2024, 21:26:01 »

Smažte dokument a řádně proveďte anonymizaci, z dokumentu lze stále kopírovat zabarvená místa.
IP zaznamenána

Libor93

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o sdělení totožnosti řidiče vozidla
« Odpověď #2 kdy: 14 Února 2024, 21:57:15 »

diky za postřeh, změněno..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o sdělení totožnosti řidiče vozidla
« Odpověď #3 kdy: 15 Února 2024, 03:49:26 »

Tak hlavně bacha ať na Vás neušijou ujetí z místa nehody!
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o sdělení totožnosti řidiče vozidla
« Odpověď #4 kdy: 15 Února 2024, 13:41:45 »

Máte událost vy nebo ten druhý na kameře?
Jinak platí, s nikým nemluvit, k ničemu se nevyjadřovat, nikoho neoznamovat. Nedá se překlopit na provozovatele. Vy máte auto nepoškozené, k nehodě nedošlo.
IP zaznamenána

Libor93

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o sdělení totožnosti řidiče vozidla
« Odpověď #5 kdy: 15 Února 2024, 14:51:46 »

Na palubní kameře to není, jedině to že jsem projížděl vedlejší obci, tak mě dohledaly, je to málo frekventovaná silnice, takže to nebyl problém. Poškození vozu taky nemám, takže nereagovat na nic? Jaký bude jejich další postup?
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o sdělení totožnosti řidiče vozidla
« Odpověď #6 kdy: 15 Února 2024, 16:05:54 »

Výzvu poslali policajti. S těmi se nebavíme. Ignorovat. Nejste ze zákona jim povinen cokoli sdělovat a už vůbec ne práskat řidiče. Navíc, v textu výzvy není uvedena žádná lhůta, takže v klidu vyčkejte, co bude dál.
Co zkusí udělat fízlové se těžko předjímá. Můžou poslat znovu totéž, můžou telefonovat (v tomto případě důrazně platí, že se s nimi nebavíme), můžou poslat nějaké předvolání na fízlárnu.
Cokoli přijde do DS vyzvedněte až 10. den (je třeba využívat lhůt, pokud 10. den vyjde na volný den, tak vyzvedávejte až první následující pracovní den) a anonymizované dejte sem.
Situace je teď taková, že policajti mají udání a snaží se nasbírat materiál proti vám. Cokoli řeknete se budou snažit otočit. Snaha vykecat se z obvinění vede často k přesnému opaku. Vaši nejlepší zbraní je mlčení, s tím toho moc nenadělají.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o sdělení totožnosti řidiče vozidla
« Odpověď #7 kdy: 15 Února 2024, 17:13:21 »

Opravdu si dejte v tuto chvíli pozor, abyste vůbec nepřiznal, že o nějaké "nehodě" víte. Kdyby volali, tak jakmile se odhalí, že jde o policii okamžitě reagujte ve smyslu "hmmm policie jo...vyřiďte Pepíkovi, že už ty vtipy nejsou k smíchu...sbohem" a zavěste. Může se stát, že Vás kontaktují osobně v bydlišti - pokud ano - řekněte, že využíváte své právo nevypovídat podle LZPS (listina základních práv a svobod) .. nic víc - budou mlet něco o osobě blízké a pod, ale vy musíte na vše odpovědět že nebudete vypovídat podle LZPS. Nic nepopírejte a nic nepřiznávejte. Nevíme zda náhodou neměl palubní kameru ten protijedoucí řidič. To se případně dozvíme ze spisu - pokud to dojde tak daleko, že to dají na úřad. A už vůbec ať Vás nenapadne přistoupit na nějaké rychlé a zdánlivě jednoduché a lákavé řešení typu - "Hele přiznejte to jako chlap já vám dám blok na 200 a je to za náma"
Taky bych si dal pozor na zbytkáč - mohou si na Vás počíhat někde kousek od baráku až budete za volantem.

Jo a doporučil bych požádat o přesun do neveřejné části.
IP zaznamenána

Libor93

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o sdělení totožnosti řidiče vozidla
« Odpověď #8 kdy: 07 Března 2024, 22:50:33 »

Takže máme tady další výzvu, vyzvednuto 10tý den z DS, co dál ? stále ignorovat ?
IP zaznamenána

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o sdělení totožnosti řidiče vozidla
« Odpověď #9 kdy: 07 Března 2024, 23:09:09 »

Ano, stále. Bububu, když nám to neřekneš ty, půjdeme za šéfem. Jednatelem je kdo? Je ochotný spolupracovat? (=ignorovat a případně odepřít podání vysvětlení stejně, jako Vy)
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o sdělení totožnosti řidiče vozidla
« Odpověď #10 kdy: 08 Března 2024, 00:16:44 »

Můžete pro nás pomalejší vysvětlit vztahy k vozidlu?

Předpokládám, že jste provozovatelem vozidla (tahače), když Vám přišla tato výzva. Provozovatelem jste vy jako FO,   OSVČ nebo PO?
O jakém jednateli se zmiňují? Jaké společnosti a jaký má vztah k vozidlu? Návěs má nějakou reklamu (spedice,atd)?

Je možné získat z digitálního tachografu informace o řidiči v době skutku? Pokud Vás "náhodou" zítra zastaví a budou zkoumat. Pokud ano je možné vyřešit třeba ztrátou a získáním nového?


IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o sdělení totožnosti řidiče vozidla
« Odpověď #11 kdy: 08 Března 2024, 00:28:48 »

Přidal bych se s dovolením také s jednou otázkou - ta kamera, o které píšou, je onen nelegální systém sledování vozidel, nebo je to standardní všesledovací prostorový prostředek (například otočného typu), nebo něčí soukromý aparát?
IP zaznamenána

Libor93

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o sdělení totožnosti řidiče vozidla
« Odpověď #12 kdy: 08 Března 2024, 04:47:43 »

Jsem OSVČ, takže majitel tahače a návěsů jsem já, jednatel jsem taky já, a řidič taky. Z tachografu by to samozřejmě zjistily, ale shodou okolností si jdu vyzvednout novou kartu do tachografu v pondělí. Fotka je z kamery ze sousední obce.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o sdělení totožnosti řidiče vozidla
« Odpověď #13 kdy: 08 Března 2024, 07:38:58 »

Že do toho stále vrtám - tu fotku jste viděl? A pokud ne, víte, jakým prostředkem byla pořízena?
IP zaznamenána

Libor93

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o sdělení totožnosti řidiče vozidla
« Odpověď #14 kdy: 08 Března 2024, 08:02:26 »

Fotku jsem neviděl, dle mého je pořízena z klasické kamery, co dohlíží na provoz - (jedna vesnice před)
IP zaznamenána