30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Slovensko -Blok na Pokutu nezaplatenu na mieste  (Přečteno 1118 krát)

pito

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Slovensko -Blok na Pokutu nezaplatenu na mieste
« kdy: 04 Ledna 2024, 15:54:59 »

Zdravim,
Par dni zpatky jsem v Ziline dostal blokovu pokutu (rychlost). Zatim jsem vzdycky dostal jenom jeden bily papir "blok na pokutu..." jak v CR tak na SVK.
Tentokrat mi pani dali i tu modrou kopii k tomu. I kdyz je vsude napsano ze mi patri jenom jeden vitisk (bily). Dokonce jsem byl i poucen na miste ze dostanu jenom jedno lejstro a kopie zustava organu.

Otakza: nevite nekdo jak si organ na SVK (i v CR) pri blokovem rizeni zaznamenava prestupek ? Maji jeste nejakou jinou zalohu nekde v databazy nebo tak ?
Jde mi o to, jestli fakt, ze mam obe casti znamena ze o mne tim padem nemaji zadny zaznam, nemaji muj souhlas (podpis) a tim padem neni duvod to platit a jsem s toho venku? Nebo je to uz marny ?
« Poslední změna: 04 Ledna 2024, 16:38:38 od pito »
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Re:Slovensko -Blok na Pokutu nezaplatenu na mieste
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2024, 16:01:10 »

Neviem to s určitosťou, ale som si pomerne dosť istý, že pokuty sa nevedú len v papierovej forme, ale majú ich zaznamenané aj elektronicky.

Takže strata papiera nič nerieši.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 350
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Slovensko -Blok na Pokutu nezaplatenu na mieste
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2024, 16:26:07 »

V Čechách platí, že nepodepsaný pokutový blok je neplatný. Takže pokud si policajti papírek nenechaj, maj smůlu, teda alespoň v rámci blokového řízení. To ale neznamená, že by nemohli předat případ do správního řízení. Netuším ale, jestli je to stejné i na Slovensku.

viz. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=11976.0
« Poslední změna: 04 Ledna 2024, 16:28:20 od urban.novak »
IP zaznamenána

pito

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Slovensko -Blok na Pokutu nezaplatenu na mieste
« Odpověď #3 kdy: 05 Ledna 2024, 09:05:30 »

Uvazuju takhle:
Zacit spravni rizeni nemohou pac probehlo blokove rizeni. Tohle plati i na SVK
Kdyby nahodou zacalo tak timhle dokladem to zmetu.

Na druhe strane, nezaplacene blokove rizeni predavaji na exekuci.
Tady ale dal tapu.
Kdyby nastal tenhle pripad tak nemaji dukaz ze jsem neco podepsal. Bude to stacit na zastaveni exekuce ?
Jestli teda vubec muzou exekuci zacit.

Tohle by platilo v CR jestli se nepletu. Jak to je na SVK nevim.

Logicky mi vychazi nedelat nic. Mam ale obavy s tou exekuci. Navic mam SVK OP.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 919
    • Zobrazit profil
Re:Slovensko -Blok na Pokutu nezaplatenu na mieste
« Odpověď #4 kdy: 05 Ledna 2024, 09:25:50 »

Před zahájením exekuce musí být nějaká forma rozhodnutí. Třeba platební rozkaz. Proti tomu musí být umožněn odpor nebo jiná forma. Nevěřím, že to bude na Slovensku diametrálně odlišný. Tak dlouho tam ještě autokrat nevládne.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Slovensko -Blok na Pokutu nezaplatenu na mieste
« Odpověď #5 kdy: 05 Ledna 2024, 11:44:06 »

Nedávno tu byl případ "blok na pokutu nepodepsaný" nebo tak nějak podobně. Doporučuji hledat k inspiraci.
IP zaznamenána

pito

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Slovensko -Blok na Pokutu nezaplatenu na mieste
« Odpověď #6 kdy: 05 Ledna 2024, 13:02:31 »

Ano ale obavam se ze tohle je ponekud jiny pripad. I kdyz postup by mozna byl aplikovatelny taky.
Pristich par dni obetuju k dohledani procesu na SVK a pak uvidim jestli je mozne pouzit vyse uvedenou taktiku.

Kazdopadne jestli by nekdo vedel vic budu vdecny za jakoukoliv radu.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Slovensko -Blok na Pokutu nezaplatenu na mieste
« Odpověď #7 kdy: 05 Ledna 2024, 17:06:13 »

Myslím, že doručit správně fikcí bude pro opičáka z felvidéku nadlidský úkon.
IP zaznamenána

pito

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Slovensko -Blok na Pokutu nezaplatenu na mieste
« Odpověď #8 kdy: 10 Ledna 2024, 09:06:43 »

Po tom co jsem nastudoval, mam trochu obavy jak kluci na SVK posilaji veci na exekuci. A fakt ze je to protipravni je nejak vubec netrapi.
Narazil jsem na pripad kdy organ poslal exekuci na jiz zaplacenou blokovou pokutu po 6-ti letech. A pan musel exekuci zaplatit, i kdyz dodal dukaz ze to bylo zaplaceno. Organ tohle jaksi nedokazal dohledat. Prej uchovavaj evidenci jenom 5 let. Mam s toho trocha vitr.

Fakta:
1) stejne jako v CR se prevzeti blokove pokuty stvrzuje podpisem - " Toto rozhodnutie je pravoplatne podpisom pachatela priestupku a podla 84 zakona SNR c. 372/1990 Zb sa proti nemozno odvolat"
2) po nezaplaceni posilaji pripad rovnou na exekuci - "Ak nezaplatite pokutu v urcenej lehote 15 dni, rozhodnutie sa stava vykonatelnym a bude postupene na pravne vymahanie..."  Vyrozumeni o exekuci posila az exekutor ktery si uctuje uz v tomhle neco navic. Doruceni do vlastnich rukou.

Z vyse uvedenyho by v pravnim state nic nehrozilo. S toho co jsem ale zjistil, se muze docela klidne stat ze to predaji na exekuci.

Nejhorsi scenar je exekuce, kterou bych musel zaplatit a az nasledne se prit o to ze to nebylo v poradku. Buh vi kdy by to na mne vyskocilo (rok, dva ..pet ) ????

Jsem na vazkach (jde o 30 eur, puvodne chcteli 50) na SVK jezdime docela casto (s detma). Problem je taky s dorucenim. Jestli nebudu vedet ze neco proti mne podali/zacali nemohu se efektivne branit. Nakolik muze tech 30 eur narust v exekuci ?

Napada mne taky mozny scenar, kdy opicaci pristoupi k veci jako kdyby mne nezastavili. Mneli rucni laserovy meric s foto. Takze by mi poslali obsilku. Tohle jde uhadat na zaklade ty blokovy pokuty. Nemohli by to pak ale nasledne pouzit jako priznani ze jsme blok prebal a nasledne nezaplatil ?

Nejhorsi LOST varianta je pokuta + exekuce... cca 60+ ????
O penize ani tak nejde, spis ta nevedomost.

Co by ste delali Vy ?


Jak by ste tady postupovali ? Nedelat nic a cekat co bude ?



IP zaznamenána

pito

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Slovensko -Blok na Pokutu nezaplatenu na mieste
« Odpověď #9 kdy: 25 Ledna 2024, 11:33:12 »

Nakonec jsem se rozhodl cekat. Vidim to tak 50/50 tak jsme zvedav jak budou postupovat. Rozhodne to bude nova zkusenost.
Az se neco noveho naskytne budu to tady updatovat.
IP zaznamenána