30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: (Ne) rezervační smlouva k nájmu bytu  (Přečteno 2570 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:(Ne) rezervační smlouva k nájmu bytu
« Odpověď #15 kdy: 19 Prosince 2023, 02:38:48 »

Já ani nevím, že nějaké odlišné způsoby existují. Nepřekvapuje mě moje neznalost, ale překvapuje mě, že to mám z pozice nájemníka vůbec řešit. Ptal jsem se známých, no nikdo z těch, co žijí v nájmu, nemusí 2x týdně tahat popelnice k silnici, aby mu někdo vyvezl odpad.
Pokud tim myslite, ze popelari nezajedou do ulicky a musite jim to dat na "hlavni", tak na malych obcich u RD je to bezne.
Duvody jsou ruzne, dispozice, kradeni popelnic apod.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:(Ne) rezervační smlouva k nájmu bytu
« Odpověď #16 kdy: 19 Prosince 2023, 11:07:29 »

Myslím, že jde o nepochopení - není to o nějakém tahání popelnic. Zákon připouští, aby obec ve své vyhlášce o nakládání s odpady stanovila, že poplatek v případě neobsazeného (myšleno bez osoby s registrovaným bydlištěm) bytu, platil vlastník nemovitosti. Pronajímatel nemá pod kontrolou, zda-li si nájemce zřídí trvalý pobyt, čímž by stal poplatníkem "automaticky". Tedy se pronajímatel jistí tímto způsobem - požaduje po nájemníkovi, aby se k placení poplatku "přihlásil" sám. Jinak může pronajímateli dorazit složenka s předepsaným poplatkem, který by následně nemohl vyúčtovat nájemci.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:(Ne) rezervační smlouva k nájmu bytu
« Odpověď #17 kdy: 19 Prosince 2023, 12:41:29 »

Díky za informace, dovzdělal jsem se ve věci svozu odpadů na úroveň vohnouta s trvalým pobytem :) Zavolal jsem na úřad obce a bylo by tam nutné vyvážet popelnici k silnici, ale stačilo by to 1x týdně. Bohužel z jednání stejně sešlo, protože komunikace s RK byla vyloženě nepřátelská. Zjevně je obtěžovalo se s námi vůbec vybavovat, protože jsou zvyklí, že jim ten poplatek uhradí zájemci hned na začátku a pak už stejně žádnou vyjednávací pozici nemají, když před ně postaví smlouvu. Abych tedy nevypadal jen jako vysírač - měli jsme u současného nájemce složenou pěticifernou zálohu na odkud nábytku, která samozřejmě propadla. Tak moc nepřátelská ta komunikace byla.
« Poslední změna: 19 Prosince 2023, 12:46:36 od mcsoap »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:(Ne) rezervační smlouva k nájmu bytu
« Odpověď #18 kdy: 19 Prosince 2023, 15:00:30 »

Do smlouvy to davam, jako najemnik i najemce - je to vyhodne pro obe strany, proc platit 2x.
Priklad  z OV:
(1) Poplatníkem poplatku je:
a) fyzická osoba přihlášená ve statutárním městě Ostrava nebo
b) vlastník nemovité věci zahrnující byt, rodinný dům nebo stavbu pro rodinnou rekreaci, ve které není přihlášená žádná fyzická osoba a která je umístěna na území statutárního města Ostravy.


Realitky - to je z me zkusenosti naproste bezne chovani. Neznalost toho co nabizeji je bezna - otevreni bytu, pojdme se podivat co je za dverma...
Jeste jsem nenarazil na slusne a seriozni lidi, a kdyz do 6 mesicu byly pryc.
« Poslední změna: 19 Prosince 2023, 16:18:26 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:(Ne) rezervační smlouva k nájmu bytu
« Odpověď #19 kdy: 19 Prosince 2023, 16:39:33 »

Do smlouvy to davam, jako najemnik i najemce - je to vyhodne pro obe strany, proc platit 2x.
Technická, nájemce a nájemník jsou synonyma. Nájemce je pojem NOZu (a kam sahá má paměť, i starších občanských zákoníků platných na území Kocourkova) a je jím označována příslušná strana libovolné nájemní smlouvy (nejen k nemovitosti/bytu). Nájemník je totéž v obecném jazyce, jen (v mém cítění) omezené v podstatě na nájem bytu, možná domu (nesetkal jsem se s tím, že by se mluvilo o nájemníkovi třeba auta, pozemku, že by jako "nájemník" bylo označeno něco neživého jako např. právnická osoba).

Druhá strana nájmu je pronajímatel.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:(Ne) rezervační smlouva k nájmu bytu
« Odpověď #20 kdy: 19 Prosince 2023, 16:45:45 »

Jiste.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:(Ne) rezervační smlouva k nájmu bytu
« Odpověď #21 kdy: 20 Prosince 2023, 06:34:38 »

Zavolal jsem na úřad obce a bylo by tam nutné vyvážet popelnici k silnici, ale stačilo by to 1x týdně.
Toto se ale týká situace, kdy jste buď vlastníkem nemovitosti jakožto rodinného domu, nebo na vás případně smluvně tuto povinnost přenesl pronajímatel takové nemovitosti. Pokud jste ale vlastníkem, resp. nájemníkem bytové jednotky v bytovém domě, tak toto je mám za to povinností společenství vlastníků, případně bytového družstva (pokud jde o 2 jednotky a nemají založeno společenství, protože ze zákona myslím nemusí, ač můžou, tak na jejich dohodě). Samozřejmě, i u společenství a družstev to teoreticky může být po dohodě (tedy dle mého nikoliv jako součást povinností) svěřeno např. jednomu vlastníkovi bytové jednotky, případě je to součástí "pravidelných dobrovolných úkonů vlastníků", ale pokud to tak není, tak si statutární orgán toto musí vyřešit sám, třeba si na to někoho (a opět klidně i nějakého vlastníka) zaplatí, nebo to řeší správce, nebo ať si klidně každý týden přivstane předseda.

Samozřejmě, obec toto neřeší a je jí jedno, kdo, jak, proč, proto dle mého taková obecná infromace od nich, oni mají smlouvu se zpracovatelem odpadu (resp. taky s firmou na svoz, pokud to není jeden subjekt), že dle dohodnutého harmonogramu budou projíždět obec a vyvážet odpad. Pokud je popelnice bežně nedostupná z veřejného prostoru (za plotem, na dvorku, ve vnitrobloku, obýváku, ...), tak není povinností zpracovatele (firmy na svoz) odpadu toto řešit, mají nějaké smluvené pocinnosti a požadavky. Od toto je pak ta "nutnost" vyvážet popelnici k silnici. Nutnost to není, problém pouze je, že když to nikdo neudělá, popelnice nebude vyprázdněna a nebude to na bedrech "popelníků". No a pak na to navazují případně další problémy, jako že smradlavá nevyvážená popelnice by vytvářela nepřiměřené imise, což je pak už zase další z povinností vlastníka domu, resp. statutárního orgánu, co má řešit, aby se nedělo.
IP zaznamenána