30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost na obchvatu Praha, pokračování v řízení po odporu  (Přečteno 2510 krát)

regular_guy

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil

Dobrý den,
nezjištěný řidič s vozidlem naší firmy údajně překročil rychlost na obchvatu Prahy v době, kdy byla automaticky snížena rychlost na 80 Km/h.

na jaře přišlo oznámení o přestupku, nereagoval jsem
na podzim přišel rovnou příkaz, podal jsem blanketní odpor
následovala zpráva o pokračování v řízení s tím, že máme 10 dní na vyjádření před vydáním rozhodnutí a současně přišly listinné podklady. Na nich je asi nejzajímavější, že podle mého názoru, jak si vykládám tabulku se záznamy měření ve spise, je vidět, že zhruba každou minutu údajně překročilo rychlost zhruba 5 řidičů. Viz řádky s názvem *offence a časy. Což mne vede k zamyšlení, zda skutečně byla aktivována značka omezení rychlosti na 80, nebo nebyla, ale aktivovalo se měření této rychlosti. Těch údajných přestupků je mezi 17:41 a 17:51 celkem 37! Každý dostal výzvu, jestli většina zaplatila, tak je to dobrý vývar za 10 minut.



Přikládám anonymizované dokumenty. Z těch listinných podkladů jsem odstranil stránky, které jsou přiloženy zvlášť (výzva, odpor, atd).

Podotýkám, že zatím nemám zkušenosti s jednáním s úřadem v této fázi řízení. Nevím, jestli se dá něco řešit, ale už z principu jsem ochoten tomu věnovat čas, protože tato zhovadilost mně neuvěřitelně štve. Budu vděčný, když mi někdo poradí, co mám dělat.

Regular guy
« Poslední změna: 01 Prosince 2023, 19:27:28 od regular_guy »
IP zaznamenána

regular_guy

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na obchvatu Praha, pokračování v řízení po odporu
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2023, 08:47:39 »

Nikdo nereaguje, takže není šance s tím něco dělat? Pomohla by mi i tato informace..
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na obchvatu Praha, pokračování v řízení po odporu
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2023, 21:30:13 »

Možná rozporovat tu značku, ať dokážou, že elektronická značka byla v ten moment viditelná, že fungovala. Ať ukážou fotku.
IP zaznamenána

Ladislav Laker

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na obchvatu Praha, pokračování v řízení po odporu
« Odpověď #3 kdy: 08 Prosince 2023, 10:25:45 »

Nikdo nereaguje, takže není šance s tím něco dělat?

Přesně jak píše stanice35: jestliže tam byla osazena proměnná značka, pak úřad je povinen nejen tvrdit, ale i prokazovat (1) že značka byla v okamžiku měření funkční a (2) že na ní bylo číslo "80" v okamžiku Tvého průjezdu. Jak to úřad prokáže - to je jejich starost.

K tomu budeš muset tvrdit, že v době Tvého průjezdu  tam taková značka nebyla. Je možné že byl výpadek proudu, takže požádej o logy se záznamem kdy systém byl/nebyl funkční a kdy docházelo k přepínání displeje s údajem o rychlosti.

IP zaznamenána

regular_guy

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na obchvatu Praha, pokračování v řízení po odporu
« Odpověď #4 kdy: 08 Prosince 2023, 21:51:28 »

Díky moc za tipy, reagoval jsem v tomto duchu.

IP zaznamenána

regular_guy

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na obchvatu Praha, pokračování v řízení po odporu
« Odpověď #5 kdy: 23 Ledna 2024, 19:21:44 »

Tak úřad už vydal rozhodnutí, asi celkem očekávané a sice že značka 80 Km/h (B20a) byla zobrazena, protože to PČR tvrdí. Konkrétně:

V podaném doplnění odůvodnění odporu provozovatel vozidla rozporoval, že v době spáchání
údajného přestupku nezjištěným řidičem, bylo proměnné dopravní značení B20a, s maximální
rychlostí stanovenou na 80 km/h, v provozu a požadoval doplnění dokazování předložením
fotografie dopravní značky B 20a se zobrazením rychlosti 80 km/h s vyznačením času pořízení
fotografie a dále požadoval doplnění dokazování "Záznamy (logy) ze zobrazovacího panelu
proměnného dopravního značení o tom, kdy systém byl/nebyl funkční a kdy docházelo k
přepínání displeje s údajem o rychlosti.".

Správní orgán uvádí, že spisová dokumentace obsahuje dostatečný důkazní materiál, zejména
oznámení o přestupku s fotodokumentací, kterou je v předmětném čase a místě
zadokumentováno předmětné vozidlo, dále spisová dokumentace obsahuje informace, že
měření rychlosti automatizovaným technickým prostředkem bez obsluhy, byly dostupné
veřejnosti zveřejněním na webových stránkách Policie České republiky, a to před spácháním
přestupku. Rovněž spisová dokumentace obsahuje Ověřovací list použitého silničního
rychloměru, který měl v době zjištění přestupku platné ověření.

Dále je listinou č. 22-23,
zaslanou Policií České republiky doloženo, že v době a místě spáchání přestupku došlo
k automatickému povelování portálů liniového řízení dopravy, kdy byla proměnnou dopravní
značkou B 20a snížena nejvyšší dovolená rychlost na 80 km/h, z důvodu nepříznivých
klimatických podmínek (déšť, přeháňky). S těmito podklady byl provozovatel vozidla
prokazatelně seznámen. Dále lze uvést, že tyto zmíněné důkazy lze považovat za plně
dostačující k objasnění skutkového stavu věci.

Nyní se můžu odvolat do 15 dní ke krajskému úřadu Středočeského kraje.

Opět bych byl moc vděčný za radu, jak dál postupovat. Odvolání klidně podám, zajímá mne, jestli se s tím nějak teď mořit, nebo se prostě odvolat s tím, že správní orgán vůbec nereagoval na můj návrh na doplnění dokazování (viz výše).

Díky
RG
IP zaznamenána

regular_guy

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na obchvatu Praha, pokračování v řízení po odporu
« Odpověď #6 kdy: 30 Ledna 2024, 14:34:14 »

Opět bych se rád připomněl s žádostí o pomoc, resp. radu/názor, zda podat nějaké jednoduché odvolání s tím, že detailně se vyjádřím později, nebo si na tom odvolání dát záležet už teď. Termín pro případné odvolání se blíží.
Díky předem
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na obchvatu Praha, pokračování v řízení po odporu
« Odpověď #7 kdy: 31 Ledna 2024, 00:26:00 »

Zatím podat prosté odvolání bez odůvodnění. Však oni Vás vyzvou k doplnění.
IP zaznamenána

regular_guy

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na obchvatu Praha, pokračování v řízení po odporu
« Odpověď #8 kdy: 18 Dubna 2024, 13:55:25 »

Podáno odvolání, následně na výzvu úřadu doplněno. Nyní čekám.
IP zaznamenána