30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stav vozidla  (Přečteno 19763 krát)

GalantZabiják

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Stav vozidla
« kdy: 28 Března 2015, 19:02:23 »

Zdravím jsem tu nový a mám pár možná hloupých dotazů.
1. vlastním takovéto u policie oblíbené vozidlo takže mě buzerujou a hledaj všelijaké blbosti a že jich na autě mám  ;D ale nikdy nic až včera večer jsem se vracel z práce a hned se za mnou vyřítily hned pustily palbu komentářů co všechno podle nich není originál a co tam být nemůže atd. nakonec si našly zadní pneumatiky které vypadaly sjeté takže jsem dostal složenku až ráno jsem zjistil že ty gumy mají 2 mm takže nějaké rady jak příště postupovat abych nebyl tak snadný cíl ?

2. před dvěma týdny mě stavěly v Brně a požadovaly abychom si všichni vystoupily a ukázaly doklady mají na tohle právo ? a můžou chtít abych jim ukázal motorový prostor ?

díky za odpovědi snad mě neukamenujete za hloupé otázky  :)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Stav vozidla
« Odpověď #1 kdy: 28 Března 2015, 19:11:23 »

Hloubka má být pro letní 1,6 mm a pro zimní 4 mm. Pokud jste s přestupkem (a tím i pokutou) souhlasil, šance jsou malé.

K prokazování totožnosti http://www.epravo.cz/top/clanky/obcansky-prukaz-a-prokazovani-totoznosti-32411.html
IP zaznamenána

GalantZabiják

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Stav vozidla
« Odpověď #2 kdy: 28 Března 2015, 19:18:26 »

Díky za odpověď  :) jinak ano s pokutou jsem souhlasil a je mě jasný že ji zaplatím ale mě jde o to jak příště postupovat určitě budou hledat jinou věc a nerad bych platil zase za nějaký jejich výmysl
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Stav vozidla
« Odpověď #3 kdy: 29 Března 2015, 08:27:57 »

Díky za odpověď  :) jinak ano s pokutou jsem souhlasil a je mě jasný že ji zaplatím ale mě jde o to jak příště postupovat určitě budou hledat jinou věc a nerad bych platil zase za nějaký jejich výmysl
Pro příště platí, že se s policajtama nebavíme, všechno si nahráváme a nic nepodepisujeme, ani neplatíme. Za sebe bych pak přidal doporučení si zopakovat pravopis.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Stav vozidla
« Odpověď #4 kdy: 29 Března 2015, 09:30:32 »

Citace
…Za sebe bych pak přidal doporučení si zopakovat pravopis.
No má to dobře. Zastavily ho a obtěžovaly policejní opice. Takže gramaticky v cajku… ;)
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Stav vozidla
« Odpověď #5 kdy: 29 Března 2015, 09:46:57 »

Citace
…Za sebe bych pak přidal doporučení si zopakovat pravopis.
No má to dobře. Zastavily ho a obtěžovaly policejní opice. Takže gramaticky v cajku… ;)
No a pokud jela v autě skupina transsexuálů v přechodové fázi přeměny, tak by se dalo uznat i to, že všichni vystoupily.
IP zaznamenána

xtala

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Stav vozidla
« Odpověď #6 kdy: 29 Března 2015, 12:48:53 »

a můžou chtít abych jim ukázal motorový prostor ?

to me taky zajima... podle me nemaji narok,je to tak?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Stav vozidla
« Odpověď #7 kdy: 29 Března 2015, 13:43:16 »

Chtít můžou, ale to je tak vše. Pokud se nepletu, u celníků už je to něco jiného…
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Stav vozidla
« Odpověď #8 kdy: 29 Března 2015, 14:06:53 »

Minimální hloubka vzorku 1,6 mm platí i pro zimní. Výjimkou jsou případy, kdy je povinnost mít zimní gumy. To znamená situace, kdy je souvislá vrstva sněhu nebo ledu, případně to přikazuje značka "zimní výbava".
Jinak teda by mě zajímalo, co chce opicajt zkoumat v motorovym prostoru. Ostatně pokud to člověk opicajtům ukazovat nechce, tak může vždycky říct, že mu třeba vypadlo lanko na otvírání kapoty, takže smůla.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stav vozidla
« Odpověď #9 kdy: 29 Března 2015, 14:30:21 »

Jestli jste opakovaným cílem pomahačů, tak si připravte nějakou cedulku s textem (nebo stačí mít v mobilu) :

Mám přechodnou ztrátu hlasu a nebudu ho proto namáhat.
Konejte co uznáte za nezbytné a informujte mě, až budu moci pokračovat v jízdě.
Já povinnost pomáhat a chránit nemám.
:)
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Stav vozidla
« Odpověď #10 kdy: 30 Března 2015, 12:22:44 »

PČR kdysi chtěla, abych jim otevřel kapotu, kvůli kontrole VINu - že prý kontrola, jestli není kradené. Holt jsem měnil mou obstarožní šedou palubku za zachovalejší černou z jiného vozu a zapomněl odloupnout VIN štítek, takže neseděl s techničákem a PaChové se chtěli mrknout pod kapotu, jaké je vyražené na kastli.
Spěchal jsem dosti, takže jsem kapotu ochotně otevřel, ale jinak bych s nimi zkusil polemizovat nad oprávněností..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

xtala

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Stav vozidla
« Odpověď #11 kdy: 30 Března 2015, 13:22:08 »

PČR kdysi chtěla, abych jim otevřel kapotu, kvůli kontrole VINu - že prý kontrola, jestli není kradené. Holt jsem měnil mou obstarožní šedou palubku za zachovalejší černou z jiného vozu a zapomněl odloupnout VIN štítek, takže neseděl s techničákem a PaChové se chtěli mrknout pod kapotu, jaké je vyražené na kastli.
Spěchal jsem dosti, takže jsem kapotu ochotně otevřel, ale jinak bych s nimi zkusil polemizovat nad oprávněností..

to je porad takove na vode...tak maji nebo nemaji opravneni?
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Stav vozidla
« Odpověď #12 kdy: 30 Března 2015, 17:56:03 »

Muzou cokoliv a kdykoliv, preci podezreni neni krive obvineni, a kdyz se neprokaze, no co uz, to je prece nase prace ne?
Muzes odporovat, muzes se hadat, ale jedine co zmuzes je ze pak od kapitana z GIBSu ti prijde hlaseni ze 'vsechno vcajku ... a vubec neotravujte slusne policajty vy gaunere'
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Stav vozidla
« Odpověď #13 kdy: 31 Března 2015, 20:40:32 »

Když z kriminálu utekl Winkelabauer, tak po mně chtěli abych jim ukázal zadek :D Sem se dovtípil, že asi chtějí vidět ložnou plochu avie.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Stav vozidla
« Odpověď #14 kdy: 31 Března 2015, 22:59:55 »

Když z kriminálu utekl Winkelabauer, tak po mně chtěli abych jim ukázal zadek :D Sem se dovtípil, že asi chtějí vidět ložnou plochu avie.

Škoda že jste trochu nezašvejkoval :)
IP zaznamenána