30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k úhřadě určené částky - uvedení řidiče živnostníka (IČ)  (Přečteno 2632 krát)

oopop

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil

Ahoj,

měl jsem chvíli půjčené pracovní auto a parkoval na zóně bez oprávnění.
Mohl by provozovatel auta uvést mou totožnost s tím, že by místo data narození uvedl IČ (FOP) a úřad by mě takto oslovil?

Důvod, proč to tak chci je ten, že mé auto je psané na IČ (FOP) a mám tam tak hromadu přestupků stejného typu vedené stejným úřadem, takže pokud by se případy s parkováním půjčeným autem sloučily s ostatními, mohlo by se to řešit jednotnou pokutou ve společném řízení.
Otázkou je, zda je něco takového možné, nebo zda je nutné sdělit výhradně FO.
Díky:)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Je to fuk. Formálně, pokud v souvislosti se ZPPK úřad zajímá řidič, tak jde vždy jen o identitu, informace o IČO či podnikatelském stavu není relevantní, řidič v souvislosti s řízením vozidla má pořád stejná práva a povinnosti ať už je to uhlobaron či popelář (pozor, o provozovateli to samé neplatí). Pokud ale provozovatel půjčeného auta označí řidiče tak, že uvede jméno a IČO podnikající FO, není to nic proti ničemu, osobu to jednoznačně identifikuje, jestli máte pocit, že to zvýší vaše šance na množstevní slevu, klidně do toho.

Pokud jde o společné řízení, pokud to spadá pod stejný úřad, bude to vedeno proti stejné osobě (bez ohledu na to, zda v dílčím řízení hraje či nehraje roli podnikatelský status) a obojí je přestupek podle ZPPK, mělo by být sloučení možné. Zákonnou podmínkou vedení společného řízení o přestupku (§ 88 PřesZ) je "porušení právních povinností vyskytujících se ve stejné oblasti veřejné správy", kam se IMHO úplně v pohodě vejde i to, že v části dílčích přestupků bude obviněný stíhán jako řidič a v části jako provozovatel (to je patrně to, kam míříte s tím vlastním autem). Sloučit nejdou jen odpustky.
IP zaznamenána