30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příkaz provozovateli propadlá STK - odstavení vraku  (Přečteno 2616 krát)

mesány

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Příkaz provozovateli propadlá STK - odstavení vraku
« kdy: 03 Září 2023, 23:21:17 »

Vozidlo zaparkováno na půl hodiny, RZ uloženy do kufru před městapáckým vozidlem zasílající výzvy k úhradě za parkování v modré zoně... Nebylo kde parkovat. Kolem vozidla se začali motat městapáci, kteří chtěli nechat vozidlo odtáhnout, tak řidič nelenil, vyšel z domu, nacvakl RZ a odjel. VIN bylo částečně zakryto. Městapáci tam stáli jak opaření (cyklohlídka). Nemají totožnost řidiče, neměli v ruce ORV, vin zakryto. Empík si zapamatoval RZ, které řidič nacvakl. A myslel si, jak vyhrál, když v evidenci zjistil řachlou technickou a oznámil provozovatele.

Podán odpor ve znění: Vozidlo tovární značky Škoda Octavia VIN: TMBJE21Uxxxxxxxx bylo v době Vámi uvedeného přestupku hodin odstaveno a zaparkováno na soukromém pozemku mimo pozemní komunikaci (na zahradě za plotem) ve středočeském kraji, kde stojí již několik týdnů s rezebranou pohonnou jednotkou a čeká na opravu. Z toho vyplývá, že není možné aby bylo zaparkováno nebo dokonce odstaveno jak uvádí oznámení městské policie na Praze 6 v ulici xxxxxx. Na fotografiích v oznámení je černá Škoda Octavia bez registračních značek. Ze snímků předmětného vozidla uvedených v příkazu nelze s jistotou objektivně určit, že se jedná o moje vozidlo Škoda Octavia VIN *TMBJE21Uxxxxxxxx*. Proto nerozumím rozhodnutí  správního orgánu, který mě uznává vinným z toho, že jsem porušil ustanovení, které je v příkazu uváděno.

JAko provozovatel to budu směrovat na to, že se nejedná o moje vozidlo, ale o zcela jinou škodu octavii, kterých jezdí po republice stovky...  Možná trochu vachrlaté, ale uvidíme. Ten litr navíc v případ prohry už mě nezabije a za pokus to stojí. Ev. zvážím v případě prohry odvolačku na SO2. POkud nemají empící kamerový záznam z osobní kamery, tak si myslím, že jen jejich tvrzení není průchodné (mohli si špatně zapamotavat RZ odjíždějícího vozidla). Pokud by měli záznam z kamer, myslím, že by byla fotografie s RZ obsažena již v příkazu a nespokojili by se s fotkama co pořídili před příchodem řidiče. Ale může překvapit správňák pří řízení o přestupku. I takt to ale nudu tlačit na to, že řidič jehož totožnost znám a je mi hodně podobný musel RZ nacvaknout na úplně jinou octavii).

Co myslíte. Nějký tip, nebo nápad, jak tohle ev. vytunit?  ;) Nebo kam to posouvat u osobního jednání? :-p



« Poslední změna: 03 Září 2023, 23:39:11 od mesány »
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 350
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz provozovateli propadlá STK - odstavení vraku
« Odpověď #1 kdy: 03 Září 2023, 23:42:08 »

Do odporu se žádné zdůvodněnění nebo vysvětlení nepíše. Zákon to nevyžaduje. Akorát tím napovídáte úředníkovi, jak hodláte argumentovat ve správním řízení.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz provozovateli propadlá STK - odstavení vraku
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2023, 09:02:27 »

Doporučil bych téma přesunout do kuchyně aby se k němu ouřada případně nedostal.
IP zaznamenána

mesány

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz provozovateli propadlá STK - odstavení vraku
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2023, 16:38:59 »

Do odporu se žádné zdůvodněnění nebo vysvětlení nepíše. Zákon to nevyžaduje. Akorát tím napovídáte úředníkovi, jak hodláte argumentovat ve správním řízení.

Vím, ale byl to z me strany umysl. Pripravuji si pudu na případně řízení. Pokud nema ourada zadne dalsi dukazy, nemusel by toriz po oduvodneni ani pokracovat v rizeni, coz nepredpokladam a predvola si me k podani vysvětlení. . Tipuju, ze me stejne uzna vinym a rozhodnuti zrusi az SO2.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz provozovateli propadlá STK - odstavení vraku
« Odpověď #4 kdy: 04 Září 2023, 23:50:18 »

já bych nesázel ani na to VIN
možná bych na základě rozhodnutí SO podal TZ na neznámého pachatele, neboť se zdá, že se v ulicích pohybuje vozidlo se stejnými ID znaky, jehož jsem vlastníkem

nemám ten záznam již k dispozici, ale v dobách před všemi těmi slavnými novelami jsem četl tento záznam PMJ Praha
" v Ulici Legerova bylo zastaveno vozidlo Mercedes Benz, modré barvy, registrační značky ACA 31-13, výrobní číslo karoserie 123456, jehož přední SPZ byla originál, zadní pak kartonová se stejnými znaky (ACA 3113).
Toto vozidlo za sebou na vlečném laně táhlo vůz Mercedes Benz, modré barvy, registrační značky ACA 31-13, výrobní číslo karoserie 123456, jehož přední SPZ byla kartonová, zadní SPZ byla originál,  (ACA 3113) "

přestupek hlídka vyřešila na místě udělením blokové pokuty 1000,- Kč
o tom že řidiči byli předpovoďnoví obyvatelé Karlína  8) se asi netřeba zmiňovat
IP zaznamenána

mesány

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz provozovateli propadlá STK - odstavení vraku
« Odpověď #5 kdy: 15 Září 2023, 12:53:43 »

já bych nesázel ani na to VIN
možná bych na základě rozhodnutí SO podal TZ na neznámého pachatele, neboť se zdá, že se v ulicích pohybuje vozidlo se stejnými ID znaky, jehož jsem vlastníkem

nemám ten záznam již k dispozici, ale v dobách před všemi těmi slavnými novelami jsem četl tento záznam PMJ Praha
" v Ulici Legerova bylo zastaveno vozidlo Mercedes Benz, modré barvy, registrační značky ACA 31-13, výrobní číslo karoserie 123456, jehož přední SPZ byla originál, zadní pak kartonová se stejnými znaky (ACA 3113).
Toto vozidlo za sebou na vlečném laně táhlo vůz Mercedes Benz, modré barvy, registrační značky ACA 31-13, výrobní číslo karoserie 123456, jehož přední SPZ byla kartonová, zadní SPZ byla originál,  (ACA 3113) "

přestupek hlídka vyřešila na místě udělením blokové pokuty 1000,- Kč
o tom že řidiči byli předpovoďnoví obyvatelé Karlína  8) se asi netřeba zmiňovat


To mě také napadlo, ale uvidím, až co bude ve spise. Záleží, jestli mají videozáznam celé události (nepředpokládám). Až na základě toho uvidím, jakým dalším směrem bude obhajoba vedena.
IP zaznamenána