30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Logika u povinného ručení  (Přečteno 5473 krát)

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Logika u povinného ručení
« kdy: 03 Srpna 2023, 13:25:03 »

To, jak u nás funguje mi přijde totálně na palici, že se pojišťuje auto a nikoliv řidič, mě prostě vede k tomu, že auto se jednoduše nepůjčuje.

Druhý problém je, že jsem si vybral pojišťovnu podle toho, aby měla funkční hotline, přehledný web, nabízela rozumné služby. A ve finále, když mi někdo způsobí nehodu, řeším to s nějakou shitoidní pojišťovno dědka, co chtěl ušetřit, takže se nikam nedá dovolat, nic zjistit a pojišťovna klidně týdny nekomunikuje.

A pak teda samotné vyřizování událostí. Vlastně tohle je moje první pojistná událost v životě. Nedávno do mě na parkovišti dědek najel, a i když si toho byl vědom (svědci), urychleně zmizel. Bohužel byl na kamerách a policajti ho dohledali. Odnesl to více méně jen nárazník, auto opraveno a ve finále zlikvidováno. Hodiny telefonování, čekání, papírování a cestování mě ve finále na čase stálo víc, než kdybych z toho parkoviště rovnou odjel a nechal to přestříknout u kámoše v garáži. Pojišťovna nabídla při plnění možnost náhrady ušlého zisku, což mi dávalo perfektní smysl, prostě jsem vzal svoje DP za minulý rok, podělil na pracovní dny a hodiny a vynásobil časem strávením jebačkama okolo. Se k tomu vyjádřili, že "Plnění za náhradu času stráveného s vyřizováním pojistné události nelze poskytnout, neboť tento nárok nespadá pod rozsah náhrady škody."

A já se ptám, k čemu ty pojišťovny kurva jsou? Dodatečně teda, dá se s tím něco dělat? Hledám nějaký precedens, ale nedaří se. Máte případně nějaké vtipné pojišťovací storky?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Logika u povinného ručení
« Odpověď #1 kdy: 03 Srpna 2023, 14:46:48 »

Logika v povinném ručení neexistuje - je to naopak NELOGIKA.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Logika u povinného ručení
« Odpověď #2 kdy: 03 Srpna 2023, 14:59:28 »

To, jak u nás funguje mi přijde totálně na palici, že se pojišťuje auto a nikoliv řidič, mě prostě vede k tomu, že auto se jednoduše nepůjčuje.

Druhý problém je, že jsem si vybral pojišťovnu podle toho, aby měla funkční hotline, přehledný web, nabízela rozumné služby.

No to je názor od názoru. Já třeba mám víc aut jak řidičů. Tak by se mi hodilo, že by se pojišťoval řidič. Ale jsou zase rodiny, kde je jedno auto a víc řidičů. Jim se zase líbí tento stav jak je.

Poud se jedná čistě o POV, tak mi tyto parametry příjdou úplně podružné, protože s pojišťovnou to řeší poškozený a mě může být putna jak dobře komunikuje a jak má přehledný web. Já jedu čistě na cenu.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Logika u povinného ručení
« Odpověď #3 kdy: 03 Srpna 2023, 15:18:41 »

Jasně, ale tak ono povinný občas má i nějaký doplňkový služby jako pojištění skel, zvěř, krádež věcí, různý asistence, takže obecně se komunikaci s pojišťovnou vyhnout úplně nedá.

IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Logika u povinného ručení
« Odpověď #4 kdy: 03 Srpna 2023, 15:27:05 »

Tyto věci máte v HAV. U POV je jediným parametrem cena. HAV mám teda jen u dvou vozidel. U ostatních to nedává smysl. A taky bych uvítal POV, dálniční známku, atd na řidiče. Ale když jde jen o prachy, tak to lze zkousnout.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Logika u povinného ručení
« Odpověď #5 kdy: 03 Srpna 2023, 16:49:16 »

Jenže havarijko se u staršího auta vůbec nevyplatí, tam prakticky jen ty doplňkový služby, co stojí pár stovek navíc. Plus teda si říkám, že (zatim) jsem neměl potřebu z toho havarijka nikdy nic čerpat, ale ve finále, i když bych musel, nejspíš by to vypadalo jako v tomhle případě, tj. že by mě to běhání okolo pojištění stálo víc nervů a času, než to prostě zaplatit ze svýho.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Logika u povinného ručení
« Odpověď #6 kdy: 03 Srpna 2023, 19:29:35 »

A právě proto si platím tzv. "Přímou likvidaci" (neumí snad ČSOB), což v praxi znamená - zavolám na mou pojišťovnu, konkrétně své vázané zástupkyni a starej se, když si mi sjednala smlouvu.
Musí si o to člověk říct, někde to dávají už jako součást POV a někde to bývá součást doplňkových balíčků.
To je pak přesně ta chvíle, jako je tady tahle, kdy nemusíte se dovolávat nějaké dědkoidní Slavie či takových pojišťoven, ale nahlásíte to té své.

Havarijní pojištění se nevyplatí u staršího auta, tuším víc jak 13 let. Ona to sice pojišťovna pojistí, ale za vysokou cenu a výsledné plnění bývá směšné.
Pojistné plnění u HAV se počítá: obvyklá cena - hodnota zbytků - spoluúčast, u totální škody (škoda vyšší jak 80 % obvyklé ceny vozidla) se jen odečítá spoluúčast.
Největší chyták nastává ve stanovení obvyklé ceny, přičemž se přihlíží ke stavu, nájezdu, opotřebení. Praxe je taková, že se pojišťovák podívá na Bazary, vybere shodné auta a tím pádem určí obvyklou cenu.

Proto ten případ paní s jedničkovou Fabii za 100k a ve finále jí dali méně než 20.

A co dál s tím - bylo už pojistné šetření ukončeno a pojistná událost zlikvidována?


IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Logika u povinného ručení
« Odpověď #7 kdy: 03 Srpna 2023, 20:02:32 »

Ano, zadna logika v tom neni. Zatim platim na sebe, plus maximalni bonusy. Kdyby se stal pruser, tak prepisu na manzelku, mamu, babicku, tchyni,…

Ano, platim si nejlevnejsi pojisteni, kde nehrozi vylozeny pruser, ze by hrozilo, ze budu doplacet. Az nekoho naborim, je to jeho problem, sorry jako.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Logika u povinného ručení
« Odpověď #8 kdy: 04 Srpna 2023, 00:07:09 »

Tak já mám bonusy, že papírově pojištění za 10K mě stojí necelý 3. A teda v případě nehody by se cena měla zvednout o 10%, takže to ve výsledku nemá moc smysl ani přepisovat.

Jinak s tím starým autem je to bohužel tak. Mě třeba u předchozího auta, co mělo snad 12 let, na povinným ručení napsali totálku, a že mi dají asi osm tisíc. Za zlomenej nárazník. Tak jsem je poslal doprdele, že auto je v perfektním stavu, v nejvyšší výbavě a vzácné motorizaci, a jestli mi seženou to stejný za osmičku, tak vezmu rovnou dvě. Likvidátor prej, že to mám hodit teda do servisu, ať to opravim. Ten si za to vzal snad patnáct a tím autem jsem jezdil ještě deset let.

Teď mám něco podobnýho, zase kára, co má přes 13 let, ale málo používaná, udržovaná, papírová hodnota nula, ale pro znalce k nezaplacení. Pojišťováky prostě kopat do prdele na potkání.
IP zaznamenána

šusplech

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Logika u povinného ručení
« Odpověď #9 kdy: 04 Srpna 2023, 08:40:39 »

Mám POV u České (dnes Generalli Česká) něco podobného jako MESEC výše.

Měl jsem nezaviněnou nehodu bez fízlů, viník měl nějakou takovou tu pochybnou á la Slavia apod. Takové ty zmrdy co se různě kroutí a krátí plnění. Nechal jsem odvézt auto do autorizovaného servisu, kde když viděli pojišťovnu viníka, tak že se se mnou vůbec nebudou bavit, že s tou pojišťovnou mají blbou zkušenost, že se něco opraví a pojišťovna se pak kroutí a napadá cenu práce, použité díly atp.

Tak jsem zavolal na svoji pojišťovnu. Ti po mě chtěli jen sken VTP, sken euroformuláře, sken ŘP a sdělení  jestli chci řešit rozpočtem nebo na fakturu. Poslali si sami likvidátora a snad do týdne jsem měl peníze na účtě. Následně si to pak regresem vyřešili s pojišťovnou viníka
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Logika u povinného ručení
« Odpověď #10 kdy: 04 Srpna 2023, 08:50:45 »

Ano, zadna logika v tom neni. Zatim platim na sebe, plus maximalni bonusy. Kdyby se stal pruser, tak prepisu na manzelku, mamu, babicku, tchyni,…

Ano, platim si nejlevnejsi pojisteni, kde nehrozi vylozeny pruser, ze by hrozilo, ze budu doplacet. Az nekoho naborim, je to jeho problem, sorry jako.
S takovým přístupem je hodně lidí. Nemluvě o tom, že kdyby nemuseli, POV ani nemají. Ať se s tím popere ten, komu udělali škodu, co s tím oni. Oni jenom tu škodu zavinili.

A kde berete tu jistotu, že nebudete doplácet?
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Re:Logika u povinného ručení
« Odpověď #11 kdy: 04 Srpna 2023, 09:49:38 »

Tak pokiaľ nespôsobím nehodu ako ožralý/sfetovaný v aute bez platnej TK a EK alebo nebude škoda prevyšovať maximálny limit môjho POV, tak som v cajku a nebudem doplácať nikdy a je jedno, či mám poistenie u najhoršej alebo najlepšej poisťovne.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Logika u povinného ručení
« Odpověď #12 kdy: 04 Srpna 2023, 10:44:41 »

Stalo se někdy někomu, že jste způsobili nehodu a poškozený po nějaké době občanskoprávně vymáhal rozdíl mezi tím, co mu zaplatila pojišťovna, a tím, co on vnímal jako škodu?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Logika u povinného ručení
« Odpověď #13 kdy: 04 Srpna 2023, 10:55:38 »

Tak pokiaľ nespôsobím nehodu ako ožralý/sfetovaný v aute bez platnej TK a EK alebo nebude škoda prevyšovať maximálny limit môjho POV, tak som v cajku a nebudem doplácať nikdy a je jedno, či mám poistenie u najhoršej alebo najlepšej poisťovne.
Jenomže to je ono. Jednak limity nemusí stačit, jednak, pokud se pokusí pokošťovna pro něco krátit, je fuk, jak moc zákonně, tak je na řadě viník, resp. poškozený může jít po něm, byť by si to pak třeba dořešil s pojišťovnou.

Osobně mi není jedno, jak bude probíhat plnění vůči poškozenému, pokud už škodu udělám. A takové to sorryjako vnímám dost negativně. Chyby děláme, ale proč by měl trpět poškozený, to nechápu.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Re:Logika u povinného ručení
« Odpověď #14 kdy: 04 Srpna 2023, 11:20:22 »

Ja som už riešil jednu poistnú udalosť ako poškodený s poisťovňou, ktorá síce opravu zaplatila, ale na preplatenie náhradného auta počas doby opravy sa krútila. Ani vtedy ma ale nenapadlo to hádzať na vinníka nehody, problémom proste bola poisťovňa a jej neochota.

Dopredu si zisťovať, ako ochotná je ktorá poisťovňa pri plnení POV mi príde už príliš veľký overkill a kopa zbytočne zabitého času. Ja si pri výbere POV hodím parametre svojho auta niekam na klik.cz alebo srovnejto.cz a chcem mať do 5 minút poistku zaplatenú a nie hodiny prechádzať internety a čítať recenzie.
IP zaznamenána