30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Automatický radar - dálnice - Německo  (Přečteno 27218 krát)

serge

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Automatický radar - dálnice - Německo
« kdy: 22 Března 2015, 23:25:35 »

Ahoj hoši,

trochu odbočíme od nás, jak je to v Německu? Jel jsem nedávno v Německu po dálnici v noci, celou dobu neomezená rychlost, tak jsem ho mastil cca 150-155 a najednou byla cedule na 120, kterou jsem nejspíš neviděl, místo toho jsem viděl na boku krásný záblesk, nejspíše od stacionárního radaru.
Přichází od nich domu fotečky při takovémto porušení? Pokud přijde něco, co s tím abych neplatil za kraviny? Ještě dodám, že auto nebylo moje, nýbrž kámoše..tudíž pokud něco přijde tak jemu, ale já to budu muset řešit samozřejmě :)


Dík za info.
« Poslední změna: 22 Března 2015, 23:39:12 od serge »
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Automatický radar - dálnice - Německo
« Odpověď #1 kdy: 23 Března 2015, 08:01:28 »

Ahoj hoši,

trochu odbočíme od nás, jak je to v Německu? Jel jsem nedávno v Německu po dálnici v noci, celou dobu neomezená rychlost, tak jsem ho mastil cca 150-155 a najednou byla cedule na 120, kterou jsem nejspíš neviděl, místo toho jsem viděl na boku krásný záblesk, nejspíše od stacionárního radaru.
Přichází od nich domu fotečky při takovémto porušení? Pokud přijde něco, co s tím abych neplatil za kraviny? Ještě dodám, že auto nebylo moje, nýbrž kámoše..tudíž pokud něco přijde tak jemu, ale já to budu muset řešit samozřejmě :)


Dík za info.
Pokud mělo kámošovo auto Německou značku, tak mu to asi přijde a bude to muset řešit. Pokud se jednalo o auto na Tschechische RZ, tak to hodí do koše.
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Automatický radar - dálnice - Německo
« Odpověď #2 kdy: 23 Března 2015, 10:48:18 »

Mám během posledních dvou let také tři červené záblesky z Německa a několik dalších z Rakouska. Zatím nikdy nic nepřišlo, dokonce jednou mi i při silniční buzerační kontrole lustrovali auto, které bylo pár měsíců předtím vyfoceno a nic... Takže pokud bylo s naší RZ, tak bych se nebál. Zrovna teď v sobotu jsem v noci taky ignoroval omezení na 120 kmh-1 a bliklo mi to :-)
IP zaznamenána

serge

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Automatický radar - dálnice - Německo
« Odpověď #3 kdy: 23 Března 2015, 13:45:41 »

Auto bylo na českých značkách, jinak a pokud něco přijde, jde s tím něco dělat jako tady u nás? Někde jsem četl článek, že od 2013 platí v Německu nějaká vyhláška, že to předávaj do cz a pak to vymáhá česká strana.. tzn. to má člověk chápat jako, že pak tu naše úřady povedou normálně správko či co?
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Automatický radar - dálnice - Německo
« Odpověď #4 kdy: 23 Března 2015, 17:38:48 »

Auto bylo na českých značkách, jinak a pokud něco přijde, jde s tím něco dělat jako tady u nás? Někde jsem četl článek, že od 2013 platí v Německu nějaká vyhláška, že to předávaj do cz a pak to vymáhá česká strana.. tzn. to má člověk chápat jako, že pak tu naše úřady povedou normálně správko či co?
Nic takového se nikdy nikomu nestalo. Zapomeňte na to, tohle Němci fakt řešit nebudou.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 434
    • Zobrazit profil
Re:Automatický radar - dálnice - Německo
« Odpověď #5 kdy: 12 Dubna 2015, 09:56:46 »

Tak jsem v klubu ...... včera dálnice na Berlín - omezení na 120 a hned blik....... došlo mi, že mě právě uvítala spolková země Brandenburg   >:(
To je taková místní tradice..... před lety zdůvodňovali toto omezení chybějícím bílým pruhem vpravo, oddělujícím krajnici..... dnes tam pruh je, ale tradice trvá !
Tak jsem také čekatel, esli se soudruzi z NDR okotí a obešlou či ni.  Jak již zmíněno výše/jinde, předchozí došlé dopisy - tedy před několika lety - došlé v němčině, jsem coby osoba neznalá cizího jazyka identifikoval jako public relation - uvítací leták pro zahraniční turisty kteří navštívili NDR doplněný o pamětní foto přes čelní sklo .........  :P .... a skončil v koši bez další reakce.
IP zaznamenána

simaja

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Automatický radar - dálnice - Německo
« Odpověď #6 kdy: 12 Dubna 2015, 13:26:59 »

Myslim, ze neresit.
Na holandskych znackach davam pozor v Holandsku, jinak ostatni staty neresim.
Blika to na me v Belgii, Nemecku, Francii, CR, ...
Nikdy nic neprislo.
IP zaznamenána

tomocici

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Automatický radar - dálnice - Německo
« Odpověď #7 kdy: 02 Července 2015, 16:26:05 »

Z legislativneho hladiska bola naozaj prijata smernica o cezhranicnom vynucovani dopravnych priestupkov (zhrnutie od European Transport Safety Council). Smernicu ani jej konkretnu implementaciu v CR pravnom poriadku som zatial necital, takze neviem, ako to v skutocnosti vyzera. Zaroven neviem, ako to bude vyzerat s jej praktickym uplatnovanim - normy su jedna vec, ochota nemcov/spanielov/grekov riesit pokuty cez zahranicne organy vec ina.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 434
    • Zobrazit profil
Re:Automatický radar - dálnice - Německo
« Odpověď #8 kdy: 02 Července 2015, 16:52:42 »

Tak jsem v klubu ...... včera dálnice na Berlín - omezení na 120 a hned blik....... došlo mi, že mě právě uvítala spolková země Brandenburg   >:(
To je taková místní tradice..... před lety zdůvodňovali toto omezení chybějícím bílým pruhem vpravo, oddělujícím krajnici..... dnes tam pruh je, ale tradice trvá !
Tak jsem také čekatel, esli se soudruzi z NDR okotí a obešlou či ni.  Jak již zmíněno výše/jinde, předchozí došlé dopisy - tedy před několika lety - došlé v němčině, jsem coby osoba neznalá cizího jazyka identifikoval jako public relation - uvítací leták pro zahraniční turisty kteří navštívili NDR doplněný o pamětní foto přes čelní sklo .........  :P .... a skončil v koši bez další reakce.
Tak jsou to skoro 3 měsíce a zatím nic, takže asi fakt do ciziny se soudruzi zatím - zaplať Honecker - nesnaží.... :-)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Automatický radar - dálnice - Německo
« Odpověď #9 kdy: 05 Srpna 2015, 15:38:24 »

Hezky, ty německý blikaj oranžově. 200 na 120.  ;D

Edit: A projel jsem celej Berlín v noci skrz na skrz s Euro 2 bez samolepky (která by byla stejně k ničemu, páč by auto mělo zákaz), stál jsem bez parkovacího lístku asi 3x na různých místech. Celkem by mě zajímalo jak to mají rychlý - jestli je možný, že by mě to vyfotilo samo a dál si mě odchytli - správním řízením by se dalo asi těžko argumentovat při neznalosti jejich legislativy.
« Poslední změna: 05 Srpna 2015, 15:41:05 od zceyee »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

vdo

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Automatický radar - dálnice - Německo
« Odpověď #10 kdy: 12 Března 2017, 23:13:18 »

Hezky, ty německý blikaj oranžově. 200 na 120.  ;D

Edit: A projel jsem celej Berlín v noci skrz na skrz s Euro 2 bez samolepky (která by byla stejně k ničemu, páč by auto mělo zákaz), stál jsem bez parkovacího lístku asi 3x na různých místech. Celkem by mě zajímalo jak to mají rychlý - jestli je možný, že by mě to vyfotilo samo a dál si mě odchytli - správním řízením by se dalo asi těžko argumentovat při neznalosti jejich legislativy.


Už je to asi rok a půl, takže je relevantní se zeptat, Přišlo něco za těch 200 na 120?
Nemáte někdo zkušenost s vyfocením při podobném překorčením jako 200 na 120 nebo třeba 180 na 100?
Díky moc
IP zaznamenána

serge

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Automatický radar - dálnice - Německo
« Odpověď #11 kdy: 23 Června 2017, 13:46:43 »

Ahoj, update toho mého příspěvku. Vůbec nic tenkrát nepřišlo.  Jinému kámošovi ale začly chodit pravidelně pokuty z Rakouska z automatických radarů. Jen za tuhle zimu (několik lyžařských výletů do Alp) tam je asi za 500 euro..  :x :x
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Automatický radar - dálnice - Německo
« Odpověď #12 kdy: 23 Června 2017, 22:32:39 »

Tak záleží jak mu to chodí. Jestli obyčejně, tak asi ignor, jinak si může vyměnit RZ a je klid.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Automatický radar - dálnice - Německo
« Odpověď #13 kdy: 26 Června 2017, 09:46:50 »

Za 500 ojroňů už se ta výměna RZ sakra vyplatí.
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Automatický radar - dálnice - Německo
« Odpověď #14 kdy: 27 Března 2018, 13:29:33 »

Tak se také přidám. Minulý týden cesta po německé dálnici. cestovní tempo, cedule 120, já zvolnil, další cedule 100, já tak cca 120km/h, záblesk pěkně oranžový. Dotaz zní: přijde něco? případně kolik ojro můžu čekat? Auto bylo služební (psané na firmu)...

IP zaznamenána