30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odpustek Rakousko  (Přečteno 5872 krát)

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Odpustek Rakousko
« kdy: 01 Února 2020, 19:53:27 »

Ahoj, měl bych dotaz na postup ohledně odpustku z Rakouska, do teď poslali 2 dopisy nedoporučeně první na 50e (za 109 na 100), druhý po nezaplacení na 60e, nicméně oba nedoporučeně tak neřeším, nyní na poště čeká jeden již doporučeně. Měl bych dotaz zda je dle mínění členů zdejšího fora lepší taktika dopis vyzvednout a postupovat cestou českého Helmuta nebo nic nevyzvedávat. S tím že na adrese se dlouhodobě nevyskytuji a mam datovku. děkuji za názory
« Poslední změna: 01 Února 2020, 19:55:05 od tomasmaladd »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Rakousko
« Odpověď #1 kdy: 01 Února 2020, 21:14:44 »

Ahoj, měl bych dotaz na postup ohledně odpustku z Rakouska, do teď poslali 2 dopisy nedoporučeně první na 50e (za 109 na 100), druhý po nezaplacení na 60e, nicméně oba nedoporučeně tak neřeším, nyní na poště čeká jeden již doporučeně. Měl bych dotaz zda je dle mínění členů zdejšího fora lepší taktika dopis vyzvednout a postupovat cestou českého Helmuta nebo nic nevyzvedávat. S tím že na adrese se dlouhodobě nevyskytuji a mam datovku. děkuji za názory

Postupujte cestou Helmuta. Mě to 2 x vyšlo. A bylo to třeba za 180 na 100 :-) Helmuta jsem použil zahraničního (real). Obeslán nebyl.
IP zaznamenána

skelet

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Rakousko
« Odpověď #2 kdy: 10 Února 2020, 11:41:41 »

Dobrý den, mohl by mi někdo vysvětlit, jak mám udělat Helmuta? Co to znamená? Dnes mám zaplatit pokutu 45€ za někoho jiného. Předjíždělo mě auto a změřilo rychlost mu, ale pokuta přišla mně. Bez fotky, bez informací ohledně fotek. Vůbec nevím, co dělat. Přece nebudu platit pokutu za někoho jiného kdo jezdí jak prase.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Rakousko
« Odpověď #3 kdy: 10 Února 2020, 22:05:41 »

Helmuta si můžete vymyslet nebo se s někým domluvit nebo si vybrat někoho, kde po zjištění přestupku zesnul.
IP zaznamenána

neregistrovany

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Rakousko
« Odpověď #4 kdy: 18 Února 2020, 12:31:08 »

Jsou tu nějaké osobní zkušenosti (nejlépe třeba rok staré), co následuje po nepřevzetí doporučeného psaní (řekněme přes 100e)? Člověk s DS, schránku v místě bydliště moc nevybírá, na poštu nechodí. Jaké mají možnosti? Nečekal bych, že se do toho zapojí české úřady. Naopak pro někoho, kdo do AT jezdí často, např. chce letět z Vídeňského letiště, můžou dělat problémy tam?
Různé polemiky na téma jak Polizei bude kontrolovat auto s pošpiněnou RZ už jsem četl, to teď neřeším. Pročetl jsem různé rady na různé případy, ale nikde není zmíněno, jak to dopadlo (a těžko z toho dovozovat, jestli to vzdali úředníci, nebo to dotyčný nakonec zaplatil).
« Poslední změna: 18 Února 2020, 12:34:12 od neregistrovany »
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Rakousko
« Odpověď #5 kdy: 18 Února 2020, 12:43:10 »

Doporucenej dopis se povazuje za dorucenej i kdyz jej nevyzvednes. Kdyz budes hrat mrtvyho brouka, rozhodnuti spravniho organu nabyde pravni moci. Pak mas nakej cas na zaplaceni pokuty, a kdyz to neudelas, preklopi se to na nahradni trest odneti svobody (od par hodin do dvou tydnu). Pak uz jde jen o to jestli te nevymaknou.

BTW, jenom za parkovani si v minulem roce si v Rakousku "odsedelo" pokuty kolem 2000 lidi. Neni to tedy nic neobvyklyho...
IP zaznamenána

neregistrovany

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Rakousko
« Odpověď #6 kdy: 18 Února 2020, 15:53:10 »

To zní dost přímočaře a vyplývá mi z toho pro piráta procházka na poštu a vykoupení :-(
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Rakousko
« Odpověď #7 kdy: 18 Února 2020, 16:23:35 »

Jsou tu nějaké osobní zkušenosti (nejlépe třeba rok staré), co následuje po nepřevzetí doporučeného psaní (řekněme přes 100e)? Člověk s DS, schránku v místě bydliště moc nevybírá, na poštu nechodí. Jaké mají možnosti? Nečekal bych, že se do toho zapojí české úřady. Naopak pro někoho, kdo do AT jezdí často, např. chce letět z Vídeňského letiště, můžou dělat problémy tam?
Různé polemiky na téma jak Polizei bude kontrolovat auto s pošpiněnou RZ už jsem četl, to teď neřeším. Pročetl jsem různé rady na různé případy, ale nikde není zmíněno, jak to dopadlo (a těžko z toho dovozovat, jestli to vzdali úředníci, nebo to dotyčný nakonec zaplatil).

Mám osobní opakovanou zkušenost, několikrát zde popsanou - po ignoraci se nic dalšího nestalo. A proto zde nenaleznete žádné informace “jak to dopadlo”.
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Rakousko
« Odpověď #8 kdy: 19 Února 2020, 15:49:52 »

Jsou tu nějaké osobní zkušenosti (nejlépe třeba rok staré), co následuje po nepřevzetí doporučeného psaní (řekněme přes 100e)? Člověk s DS, schránku v místě bydliště moc nevybírá, na poštu nechodí. Jaké mají možnosti? Nečekal bych, že se do toho zapojí české úřady. Naopak pro někoho, kdo do AT jezdí často, např. chce letět z Vídeňského letiště, můžou dělat problémy tam?
Různé polemiky na téma jak Polizei bude kontrolovat auto s pošpiněnou RZ už jsem četl, to teď neřeším. Pročetl jsem různé rady na různé případy, ale nikde není zmíněno, jak to dopadlo (a těžko z toho dovozovat, jestli to vzdali úředníci, nebo to dotyčný nakonec zaplatil).

Mám osobní opakovanou zkušenost, několikrát zde popsanou - po ignoraci se nic dalšího nestalo. A proto zde nenaleznete žádné informace “jak to dopadlo”.

Doplňuji, že jsem řešil tři záležitosti z Rakouska. Na doporučený dopis jsem vždy odpověděl (česky), nedoporučené krade veverka. Nikdy se nic dalšího nestalo. Poslední domnělý přestupek je z července 2018.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Rakousko
« Odpověď #9 kdy: 27 Října 2021, 09:49:21 »

zdravím, známý dostal obyčejnou poštou výzvu k udání řidiče (vůz v soukromém vlastnictví). nahlásil z pracovního emailu sebe. následoval obyčejnou poštou příkaz (600eur nebo 10 dnů vězení). v tom okamžiku přišel za mnou.
  • předpokládám správná strategie je nedělat nic? nemají totiž doručený minimálně ten druhý dopis. (i když samotné udání z pracovního emailu bez digitalniho podpisu je taky diskutabilní).
  • je tam ještě možnost podat Odpor do 14 dnů od doručení druhého dopisu, ale ten vlastně doručen nebyl, takže tuto variantu zavrhuji.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Rakousko
« Odpověď #10 kdy: 27 Října 2021, 11:17:12 »

Klasika: naivnej trouba nejdriv nadela kopec chyb, a pak prijde za tebou a ted mi porad! Sam sebe obral o nekolik moznosti obrany, ale jeste nic neni straceno.

Dle meho nazoru, spravna strategie ted je podat odpor a zadat nahlednuti do spisu (casto ve spisu neni vubec nic, jenom slovni oznameni od policie, a ourada to bere jako "pismo svate"). Na nake "nedorucovani" bych to uz radsi nehral, protoze svou odpovedi potvrdil, ze dorucovani obycejne posty k nemu funguje.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Rakousko
« Odpověď #11 kdy: 27 Října 2021, 13:37:00 »

shrnul jste to presne (s tim pribehem). dekuji za doporuceni! predpokladam, komunikovat je idealni v českem jazyce? mozna krome slova odpor (Einspruch)

i kdyz s
Citace
svou odpovedi potvrdil, ze dorucovani obycejne posty k nemu funguje
moc nesouhlasim, jelikoz kazdy dopis putuje z logiky veci svou vlastni cestou. co myslite ostatni?
« Poslední změna: 27 Října 2021, 13:56:03 od dmitrijsadlo »
IP zaznamenána

jirkaaudi

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek Rakousko
« Odpověď #12 kdy: 27 Října 2021, 17:09:59 »

Jen pridam svou zkusenost,kdy me rakousky organ z mestecka kousek za Mikulovem nahanel kvuli prekroceni rychlosti doporucenym dopisem pres ceske statni zastupitelstvi. Snazil jsem se neprevzit,ale bylo mi receno ze v pripade odmitnuti prevzeti,nebo nedostaveni se na zastupitelstvi by me doma nahanely svestky :-). Nabidka byla 337 eur,nebo dva dny vezeni,nebo odpor a nasledne rizeni v nemcine. Radsi jsem zaplatil :-(


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána