30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nový bodový systém a nová výše pokut: Ve správním řízení můžete zaplatit až 75t.  (Přečteno 3069 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Petr pan

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil

Statistika dopravních nehod vpodstatě klesá.
Nejvíc nehod bylo v 90 letech a na to, kolik přibylo aut, se drží nehody na stále stejných číslech.
Před lety přibyl bodový systém, teď berou řidičáky za kde co....a teď zase zpřísnění.
Vůbec nechápu důvody, proč by se ta situace měla stále stupňovat?
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil

protože jen tak se dá odůvodnit zvětšování aparátu. navíc bohužel lidi jsou zmrdi a je po tom společenská poptávka. dneska se každý cítí vším ohrožován a omezován a každému všechno vadí. vidím u nás na vesnici (např puberťáci občas proženou krosku po polňačkách, strašný problém pro hodně lidí, protože co když někoho zraní atd). doba na...
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil

Je třeba se připravit na to, že rozpad státu bude doprovázen ještě většími útoky na občana.
(Aneb vnímám to jako pokusy o záchranu nezachranitelného aparátu, podle historie by v další fázi měla být pravidla ještě agresivnější a komplikovanější a bude ještě složitější je dodržovat, ale už nebude dostatek hlídačů, kteří by jejich dodržování hlídali.)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

Tak už dávno tady platí silniční fašismus a jak se fašismus rozlézá dál do společnosti, tak samozřejmě sílí i ten silniční.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil

V příloze bodované přestupky za minulý rok. Za mě si teda fízli změnou zákona docela nadělali do hnízda, dnes dělají mobily+pásy cca 30 % čárek, které vykazují a narozdíl od obsluhovaného měření rychlosti to zvládne každý a nevyžaduje to nějakou administrativu. Ale v rámci utažení šroubů...

Pásy - dnes si mohli říci bez spodní hranice, tipuju většinou 200-500 Kč, pomlčeli (či dokonce aktivně tvrdili, že oni body nedávají) o bodech, nově ale budou muset říci minimálně 1500 Kč, to už se spousta lidí začne cukat.

Mobil - jako odstavec předchozí, ale nově minimálně 2500 Kč.

Anebo se tyto přestupky více překlopí do čistě finančního postihu, dej sem prachy a napíšeme to na nějaké nebodované ostatní porušení zákona. Na druhou stranu jim ty prachy nezůstávají (když je legální bloček) a čárky za body budou muset vykazovat i do budoucna.

EDIT: Stejně je to u nejčastějšího bodovaného přestupku, tedy u rychlosti, tam bude ma místě minimálně 1500 Kč za +10 až19 km/h  a 2500 Kč za +20 až 29km/h, volné pole působnosti zůstává jen u překročení o 1 až 9 km/h.
« Poslední změna: 06 Srpna 2023, 08:31:35 od ladin »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil

jediné pozitivum tam je , že se za překročení do 10km/h neudělují už ty 2 body. Jinak je to hnus. Prý zpřehlednění pouze sudým bodováním.. 2,4,6 a nazdar...  A takový fatální jako ujetí od nehody, co bylo za 7 tak se sníží na 4.
Nepoměry budou teď obhajovat zpřehledněním.. :-[
Dříve vjezd na železniční přejezd přes zákaz  7 bodů a překročení rychlosti o 50km/h mimo obec za 5 bodů..
Různě závažné přestupky a nyní stejně hodnocené 6 body.
Ujedu od nehody a mám to za 4 body.. Překročím rychlost, kde nikomu neublížím a mám to za 6.
To nemůže vymyslet normální člověk.
« Poslední změna: 06 Srpna 2023, 10:28:50 od sennheiser »
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil

Logiku, od zavedení odpovědnosti provozovatele, v tom nehledám  :-[
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil

to sennheiser: Logiku v nejen našich zákonech nehledám, ale ujetí od nehod, to si stačí projít zdejší fórum. Na jedné straně ujetí od opravdových nehod, mnohdy na hraně neposkytnutí pomoci. Na druhé straně stejná kvalifikace pro ťuknutí/škrábanec na parkovišti, kdy si o tom opravdu nemusím být vědom a veškeré důkazy spočívají v svědectví místní drbny?
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil

to ladin:
ano, tam by mělo být jednoznačně uvedeno, že 6 bodů za ujetí z nehody, kde je prokazatelný střet a neposkytnutí pomoci.
Aby se eliminovaly takové případy, kdy si toho škůdce opravdu nevšiml a škoda je minimální.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

ono by se to jednoduše vyřešilo, kdyby se za "bodovanou nehodu" brala ta, kterou je nutné hlásit
tzn, přes kilo a zranění
jenže....
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil

Za kilo stačí nacouvat do A8, poškodit blatník, matrix světlo a radar v masce.
Stejně tak na druhou stranu můžu nějaké starší auto přejet kompletně bagrem  a škoda za kilo z toho nebude.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil

popravdě já jsem volání fízlů ke všemu, protože dneska člověk neví, na jakýho hejla trefí. opravy se rovněž špatně odhadují. doba, kdy to bylo tak mi dej litra a nikoho volat nebudeme jsou pryč. viděl jsem malý škrábanec (ca 10cm x 0,5cm) na nárazníku u x5m a autorizák to nesměl lakovat, muselo jít do fabriky, protože podtím je radar a nevhodný lak by mohl ovlivnit funkci radaru. takže otázka za pár desítek litrů
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

jenže tohle je nastavením systému
proč k tomu musí jezdit fízl ? jen proto, že je teoreticky po ruce
jinak by to měl být "problém" pojišťovny
tzn. způsobím nebo je mi způsobena škoda, kontaktuji pojišťovnu a ta vysílá svého zástupce....
IP zaznamenána