30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prvně měření 0.4 druhé 0.36 více než 10%  (Přečteno 9925 krát)

Demos6

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Prvně měření 0.4 druhé 0.36 více než 10%
« kdy: 12 Června 2023, 00:12:44 »

Ahoj, dneska mě zastavila hlídka, jel jsem skútru, která u mě provedla dechovou zkoušku. Zkouška byla pozitivní, kdy při prvním měření naměřili 0.4 a u druhého po 5 minutách 0.36 což je rozdíl 10 %. U police jsem se dozadoval 3 zkoušky, kterou neprovedli (říkali že kdyby to bylo nad 10 % napíše jim to Drager) a sepsali jsme protokol s těmito hodnotami (podepsáno, plus podepsaný záznam Drager s těmi hodnotami), na otázku požití alkoholu před jízdou jsem jasně odpověděl ne. Myslíte že by stálo za to, napsat odvolání, že je rozdíl měření více než 10 % a výsledek je tedy neplatný, nebo máte nějaké doporučení?
Stalo se to dnes, takže řidičák ponechám a čekám na předvolání, kde bych mohl něco vymyslet.

Díky za  rady!
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Prvně měření 0.4 druhé 0.36 více než 10%
« Odpověď #1 kdy: 12 Června 2023, 14:50:15 »

0,36 plus 10% je 0,396 - čili 0,4 je větší rozdíl než 10%.
IP zaznamenána

martye

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Prvně měření 0.4 druhé 0.36 více než 10%
« Odpověď #2 kdy: 12 Června 2023, 15:23:06 »

ono to bude spis naopak, 0.4 minus 10% je 0.36, takze je to v cajku.
0.4 bylo prvni mereni, takze se bere v uvahu to.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Prvně měření 0.4 druhé 0.36 více než 10%
« Odpověď #3 kdy: 12 Června 2023, 15:28:10 »

Z čeho vycházíte, že se jako základ bere to první měření?
IP zaznamenána

martye

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Prvně měření 0.4 druhé 0.36 více než 10%
« Odpověď #4 kdy: 12 Června 2023, 16:20:55 »

zdravy rozum
anebo napriklad strana 3 metodiky MDČR k měření obsahu alkoholu v dechu
https://www.osbid.cz/wp-content/uploads/metodika3.pdf
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Prvně měření 0.4 druhé 0.36 více než 10%
« Odpověď #5 kdy: 12 Června 2023, 17:40:27 »

0,40 a 0,36 jsou tak rozdílné hodnoty, že bych to prohlásil za neprůkazné měření. Hlavně, aby tam nebyla schovaná odmitacka.
IP zaznamenána

Demos6

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Prvně měření 0.4 druhé 0.36 více než 10%
« Odpověď #6 kdy: 12 Června 2023, 22:28:42 »

Ahoj pánové žádná odmitacka v tom schovaná není, policie mě měřila pouze 2x ikdyž jsem se dotazoval na 3. Jde mi to to jeslti má cenu se na to zaměřit sám a jestli by to mohlo projít. Je to tak jak jsem popisoval situaci nahoře
« Poslední změna: 12 Června 2023, 22:31:09 od Demos6 »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Prvně měření 0.4 druhé 0.36 více než 10%
« Odpověď #7 kdy: 12 Června 2023, 23:34:31 »

zdravy rozum
anebo napriklad strana 3 metodiky MDČR k měření obsahu alkoholu v dechu
https://www.osbid.cz/wp-content/uploads/metodika3.pdf

Na Zdravý rozum se odkazovat je zbytečné.
V metodice je napsáno doslova: "Aby bylo možné výsledek brát jako akceptovatelný, nesmí mezi výsledky obou měření být rozdíl vetší než 10 %."

Podle mě to, že pak v příkladech je napsáno, že 0,2 a 0,18 se vejdou do limitu 10%, nemusí nutně znamenat, že by nešlo použít jako argument, že to je víc, záleží na tom, z čeho ta procenta počítáme.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Prvně měření 0.4 druhé 0.36 více než 10%
« Odpověď #8 kdy: 13 Června 2023, 02:32:24 »

Ahoj pánové žádná odmitacka v tom schovaná není,...
A máte z celé kontroly audio nebo video nahrávku ? Jestli ne není nemožné, že se jim to na služebně rozleželo a řekli si - než mít u šéfa průser, že nám někdo kvůli 10% unikne, tak napíšeme že po druhé zkoušce jsme ho vyzvali k třetímu dejchání což odmítl stejně jako následně odběr krve a jsme z toho venku. Navíc nám hrozí nejhůře kázeňský postih pokud to řidič bude mít nahrané a půjde do sporu.
Nebyl byste první ani poslední.....
IP zaznamenána

Demos6

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Prvně měření 0.4 druhé 0.36 více než 10%
« Odpověď #9 kdy: 13 Června 2023, 07:37:04 »

V tomto případě bych se také neodkazoval na zdravý rozum, zde je důležité co píše postup a ta vysloveně nepíše, že rozdíl mezi první ma druhým měření, ale jak zminuje LAFAYETTE "Aby bylo možné výsledek brát jako akceptovatelný, nesmí mezi výsledky obou měření být rozdíl vetší než 10 %.

Z kontroly žádnou nahrávku nemám, ale byl jsem ještě na služebně, kde jsem chtěl kopii podepsaných protkolů, ale to mi nebyly umožněno. Na služebně jsem si potrvdil vše co jsem psal a také naměřené hodny, nic odmítnuto nebylo (3tí měření krev), odmítl jsem se vyjdářit do protkolu. Již včeera věc byla sepsána a zaslána na magistrát.

Máte nějaký vzor, jak by se to dalo napsat a zkust odvolání sám? Nebo by bylo lepší použít "firmu" která tyto věci také řeší?

Díky.

« Poslední změna: 13 Června 2023, 08:03:48 od Demos6 »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Prvně měření 0.4 druhé 0.36 více než 10%
« Odpověď #10 kdy: 13 Června 2023, 10:53:53 »

To zvládnete sám. Úspěšnost si v tomto případě specializovanou firmou nezvýšíte.
Teď bude následovat příkaz, na který podáte odpor (pozor na lhůtu - je krátká). V odporu nepiště žádné důvodu podání. Prostě: "Podávám odpor proti příkazu č.j. XXX ze dne."
Pak proběhne řízení, které bych já osobně "vymlčel" a argumentaci s procentním rozdílem bych si nechal na odvolání.

Zároveň doporučuji do kalkulací zanést reálnou možnost prohry. A tedy vhodně naplánovat období bez ŘO tím, kdy bude rozhodnutí pravomocné.

« Poslední změna: 13 Června 2023, 11:42:31 od Panek »
IP zaznamenána

Demos6

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Prvně měření 0.4 druhé 0.36 více než 10%
« Odpověď #11 kdy: 13 Června 2023, 12:11:43 »

To zvládnete sám. Úspěšnost si v tomto případě specializovanou firmou nezvýšíte.
Teď bude následovat příkaz, na který podáte odpor (pozor na lhůtu - je krátká). V odporu nepiště žádné důvodu podání. Prostě: "Podávám odpor proti příkazu č.j. XXX ze dne."
Pak proběhne řízení, které bych já osobně "vymlčel" a argumentaci s procentním rozdílem bych si nechal na odvolání.

Zároveň doporučuji do kalkulací zanést reálnou možnost prohry. A tedy vhodně naplánovat období bez ŘO tím, kdy bude rozhodnutí pravomocné.

Takže to bude stačit, že dávám odpor, proti příkazu XXX ze dne a nemám uvádět skutečnosti výpočtu 10%, že nebyl další odběr, pustup výpočtu oboustranný a že je to více než 10/ apod?

IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Prvně měření 0.4 druhé 0.36 více než 10%
« Odpověď #12 kdy: 13 Června 2023, 12:32:51 »

Ne, zatím nic. Proti příkazu jen odpor. Nezdůvodňovat, nevysvětlovat, nic, jen odpor.
IP zaznamenána

Demos6

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Prvně měření 0.4 druhé 0.36 více než 10%
« Odpověď #13 kdy: 13 Června 2023, 12:45:45 »

Dobře, počkám jak mi příjde rozhodnutí
- na rozhodnutí dám pouze písemný odpor? (mám za to že na něj mám 8 dní)
- Oni na základě odporu opětovně přezkoumají daný případ?
- předpokládám, že mě příjde opět vyjádření k odporu.
- když odpor neubde přijat, lze podat "vysvětlení" případnou obhajobu?

Nejsem v tom zběhlý, tak jenom předpokládám, jak tento proces funguje.
IP zaznamenána

Demos6

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Prvně měření 0.4 druhé 0.36 více než 10%
« Odpověď #14 kdy: 13 Června 2023, 12:48:40 »

Když mi nebyl na místě zabaven řidičksý průkaz (neměl jsem u sebe doklady) Tak to znamená, že můžu řídit dokud nebudu mít vyrozumění, je to tak?
Díky.
IP zaznamenána