30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva Vimperk, huť - průjezdný radar  (Přečteno 1426 krát)

bonob

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Výzva Vimperk, huť - průjezdný radar
« kdy: 27 Května 2023, 14:40:43 »

Ahoj všichni,
z Vimperka mi přišla výzva.
Na konci výzvy je nečitelný podpis bez razítka.
Je výzva platná bez razítka?

Výzvu jsem nepřevzal a byla vhozena do schránky.
Je přes fikcí doručení doručena?

Jak bych měl ragovat. Litr se mi za to dávat nechce.

Děkuji všem
« Poslední změna: 27 Května 2023, 14:51:57 od bonob »
IP zaznamenána
Chceme, aby úřady platily nám a né my jim. Pak snad přestanou otravovat.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Vimperk, huť - průjezdný radar
« Odpověď #1 kdy: 27 Května 2023, 16:55:34 »

K tomu doručování... Bylo nejdříve vhozeno do schránky oznámení o uložení zásilky na poště, včetně informace, kdo dopis odeslal? A dotaz druhý, nemáte náhodou datovou schránku?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Vimperk, huť - průjezdný radar
« Odpověď #2 kdy: 27 Května 2023, 18:22:02 »

Je to pole neorané. Snažil jsem se něco podobného zde prodiskutovat, ale nikdy se nikdo neozval s nějakou relevantní informací.
Řešil jsem výzvu doručenou doporučeně poštou, nicméně s oskenovaným a přetisknutým razítkem i podpisem (obojí zřetelně rozkostičkované JPEG kompresí).
Nezbylo nakonec než to dát k soudu, kde to nyní hnije…
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 434
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Vimperk, huť - průjezdný radar
« Odpověď #3 kdy: 27 Května 2023, 19:24:00 »

Mě se to na první kuk jeví jako standartní případ ála SPRDEL.Doručení/nedoručení je jen hra o tajm....
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 597
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Vimperk, huť - průjezdný radar
« Odpověď #4 kdy: 27 Května 2023, 20:50:14 »

SpŘ předpokládá náležitosti včetně otisku úředního razítka jen u rozhodnutí (par. 67/2, 69/1). Zřejmě to je stejný případ, jako popisuje Viktor.
Jak se na to matrix dívá lze možná částečně odvodit z NSS 5 A 129/2017-116 (spor o podepsání stejnopisu jinou úřední osobou):
"V každém případě z judikatury Nejvyššího správního soudu se podává, že naprostý nedostatek podpisu na stejnopisu rozhodnutí je formálním pochybení, které nemá na zákonnost rozhodnutí vliv (rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 20. 10. 2011, č. j. 2 As 121/2011-90). I kdyby tedy na stejnopisu rozhodnutí správního orgánu žádný podpis nebyl, stejně by nebylo lze takové rozhodnutí považovat za nezákonné. Aby totiž bylo možno považovat vadu stejnopisu rozhodnutí za zásadní, která by mohla mít vliv i na zákonnost rozhodnutí, muselo by se jednat o velmi závažnou vadu, jako například o obsahový nesoulad stejnopisu s originálem rozhodnutí (rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 18. 9. 2014, č. j. 9 As 34/2014-76)."
Čili máme sice v zákoně napsané, jaké náležitosti má rozhodnutí mít, ale i když tam (na stejnopisu) nebudou, tak je to vlastně jedno.
IP zaznamenána

bonob

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Vimperk, huť - průjezdný radar
« Odpověď #5 kdy: 27 Května 2023, 21:19:42 »

K tomu doručování... Bylo nejdříve vhozeno do schránky oznámení o uložení zásilky na poště, včetně informace, kdo dopis odeslal? A dotaz druhý, nemáte náhodou datovou schránku?

Děkuji všem.

1. bylo - oznámení o uložení zásilky na poště, včetně informace, kdo dopis odeslal
2. bylo - vhození do schránky
V tomoto se pošta nesplete. Tady problém nebude.

Nemám datovou schránku.

To ViktorN
Jak mohu věřit, že dopis jest autentický, pokud tam není úřední razítko?
Co když je to podvrh, padělek?
Děkuji
« Poslední změna: 27 Května 2023, 21:25:01 od bonob »
IP zaznamenána
Chceme, aby úřady platily nám a né my jim. Pak snad přestanou otravovat.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Vimperk, huť - průjezdný radar
« Odpověď #6 kdy: 27 Května 2023, 22:53:19 »

nejen to, ale jak můžete vědět, že dopis vypravila skutečně oprávněná úřední osoba, jejíž jméno je na výzvě uvedeno?



Takže v této chvíli je situace následující:
1) vyzval jsem úřad, aby poslal výzvu znovu, protože dokud není jisté, kdo a zda-li vůbec výzvu poslal, nemohu ji pokládat za právně relevantní a z důvodu GDPR a ochrany osobních údajů nemohu poslat údaje o řidiči.
2) podal jsem stížnost na dotyčnou oprávněnou úřední osobu, pokud skutečně vypravila tuto výzvu, aniž ji opatřila razítkem a platným podpisem
ad 1 — úřad žádnou výzvu (validovanou řádným razítkem a podpisem) neposlal
ad 2 — stížnost samozřejmě zamítnuta
3) úřad překlopil na SPRDEL, Kraj po odvolání posvětil, aniž by se čímkoliv zabýval (jen copy/paste z rozhodnutí SO1)
4) podána žaloba, ta nyní hnije na soudu, tento pátek doručena výzva soudu k úhradě poplatku, ten bude uhrazen v pondělí
IP zaznamenána