30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zákaz předjíždění - zaplatil jsem bloček ale stejně mě hodily do správka  (Přečteno 19951 krát)

Jakub93

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Zdravím, potřebuji radu s tím co je v příloze. Minulý rok mě stavěly cajti v Liberci na dvouproudu, kdy byla přechodně umístěná značka "zákaz předjíždění" a já předjížděl. Tak chtěli 500,- a hotovo. No a asi po 3 mesících mi přišlo, že policie nemněla o tomto přestupku právo rozhodnout na mísťě a rozhodli nepravomocně (vymletej policajt) a proto se to celé přesouvá do správního řízení.
Takže ty s prominutím Zmrdi mi nevrátili ani moji pětistovku a ještě když udělaj chybu tak mě chtěj trestat dvakrát.
No dlouho se nic nedělo a teď mi přišlo toto... tak se chci optat jak s tim dál.
« Poslední změna: 07 Března 2018, 18:11:52 od 2M »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil

To je v pohodě, za dva měsíce je prekluze, to nestíhaj.
Z prvního jednání je nutné se omluvit, nejlépe přes doktora.
Pokud omluvu neuznají, tak by měli vyrozumět a poskytnou lhůtu k seznámení se s podklady.
V poslední den lhůty tam mrsknout námitku podjatosti.
Když budou krátit na právech a rozhodnou v nepřítomosti, tak poslední den lhůty podat blanketní odvolání.
Všechny písemnosti přebírat až poslední den.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil

…no a jestli se nemýlím, pak na závěr (po prekluzi) požádat o okamžité vrácení zaplaceného pětikila i s úroky!  ;)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil

O pjéťo může žádat hned, nemusí čekat na prekluzi. Akorát bych tu žádost psal jako stížnost.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil

ešče lepší!  ;)
IP zaznamenána

Jakub93

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Tak jo, děkuji za rady. Možná bude stačit jen ta omluvenka, v Liberci jsou přehlcený a další termín by mi dala až za dva měsíce.
Puvodně jsem si myslel, že bych tam šel a požádal bych o přítomnost policistů kteří mě zastavili. Byly 3 a to by taky zabralo nějaký čas je sehnat.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil

No, kdyz sami uznali, ze na to policista nemel pravo, nebylo by mozna nez stiznost rovnou lepsi trestni oznameni pro podezreni ze zneuziti pravomoci uredni osoby? :)
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil

Tak mne napadlo. Obecně, zaplacená pokuta nemá odvolací účinek (nebo jak se to píše). tedy zapalcením, souhlasím s přestupkem a možnosti pozdější obrany jsou značně ztížené. A opačně to neplatí? Jako já zapaltím a pak mi přijde, že se rozhodli to znovu otevřít? Není to divné? :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Hezká věta : Jako omluvu neúčasti nelze akceptovat dovolenou .... To si snad dělají prdel.
Je tu judikát :
http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2012/0061_4As__120_20130109140244_prevedeno.pdf
že dovolenou samozřejmě lze použít na omluvu, ale je potřeba doložit, kde dovolenkář v danou dobu měl polehávat.
IP zaznamenána

Jakub93

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

To Mates - já už jsem si na to v tomto státě asi zvykl. Prostě mi přijde, že oni si to dělají jak se jim zachce. Ty nemuže, oni mužou a nemáš dovolání..
Právník co na to jen tak letmo koukal, viděl problem v tom, že jsem se podpisem do bločku vlastně doznal k přestupku. Tudíš by byla stížená obrana, ale stejně jsem to podepsal jen proto aby mi daly pokoj. :D Ale už smolím stížnost kde i zmiňuju to pětikilo který stále mají. Ale to tr. oznámení je dobrý nápad, nebojim se toho. Jen jestli to bude mít nějaký účinek? :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

A opačně to neplatí? Jako já zapaltím a pak mi přijde, že se rozhodli to znovu otevřít? Není to divné? :)

Zaplatil sice, ale pak se ukázalo že mu tu pokutu dali neoprávněně protože to nešlo řešit v blokovém řízení.
To původní řízení vůbec neplatí.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil

To petikilo bych jim nauctoval i s uroky dle sazby cnb. Meli ho neopravnene, a at koukaji platit penale.
Ad 2 Do konce kvetna nemaji moznost uz rozhodnout pravomocne i bez velkych obstrukci. Jenom prvni prevzeti rozhodnuti a nasledne odvolani na kraj je skoro mesic, a i kdyby kraj rozhodl ihned, je dalsich 10 dni na prevzeti.

Takze namitka podjatosti a jedna omluvenka z jednani bohate staci, po uskutecnenem jednani si nechat cas na prostudovani a doplneni dokazovani - urcite neco zapomenou a je to.

Petibaba se vrati nehlede na proces, i kdyz asi zalovat je kvuli urokum je zabava jen pro otrle :-), a jinak to povazuji za lehkou hru :-). Jsem z Liberce, muzeme se pobavit spolecne  :)
PS. Nezadat o policajty, nikdy !!!! Bez nich je to jednani o nicem a je to nejlepsi bod do odvolani na kraj. Navic je s nima legrace, kdyz prijdou jedinci bez spetky rozumu a logiky.
« Poslední změna: 19 Března 2015, 19:12:03 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil

podjatost nejspíš nebude potřeba, i kdyby rozhodli v den řízení tak na doručení je 10 dní, pak podat blanketní odvolání pak tě vyzvou na doplnění a rázem je 20 dní k dobru jenom na doručování pak stačí něco sesmolit než se to dostane na kraj a nějakou dobu trvá a dalších 10 dní doručování, reálně měsíc ztratí jenom na doručování

ještě mě napadlo na jednání jít a chtít lhůtu na vyjádření, a pak se nevyjádřit, co na to místní bijci je to možný takhle protáhnout ?
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil

Nezahájil úřad nějak pozdě?

§ 67, Zákon č. 200/1990 Sb
(3) Jestliže správní orgán věc neodloží ani neshledá důvod pro postoupení věci jinému orgánu, zahájí řízení o přestupku bezodkladně, nejpozději do šedesáti dnů.
IP zaznamenána