30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nové otvírací doby pošt  (Přečteno 3309 krát)

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Nové otvírací doby pošt
« kdy: 10 Května 2023, 12:26:22 »

Dobrý den,
nevím, jestli si už někdo všiml, ale s vládní reorganizací České pošty došlo zřejmě v rámci úspor k uzavření mnoha poboček v pondělí. Znamená to tedy, že i když je normální pracovní den, poštu si nemůžete nijak nevyzvednout.
Zajímalo by mne jestli to bude mít nějaký vliv na lhůty dané Správním řádem.

§40 odst. 1 c)
"připadne-li konec lhůty na sobotu, neděli nebo svátek,25) je posledním dnem lhůty nejbližší příští pracovní den; to neplatí, jde-li o lhůtu určenou podle hodin"

Jenže nejbližší pracovní den po víkendu je pondělí, ale to je na spoustě poboček nově zcela zavřeno. Nemůžete si tedy danou písemnost vyzvednout. Jasně, obvykle to pak pošťačka normálně hodí do schránky. Anebo taky ne. Jak se tu začalo objevovat, tak předvolání pro Helmuty se nevhazují, ale vracejí na úřad, aby to ten pak splavně moh překlopit na provozovatele, protože Helmut nebyl zastižen a nespolupracuje.
Moje otázka tedy je co s tím? Donutí nás tak pošta vyzvedávat dopisy už v pátek? Tím se ztratí 3 dny při vedení sporu. Mohl by někdo znalejší práva odpovědět, co dělat, když doručení dopisu připadne na pondělí a dotyčná pobočka je zavřená? Nastává fikce doručení? Co když pošta už v úterý dopis pošle odesílateli, protože měl být vyzvednut už v pondělí?
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Nové otvírací doby pošt
« Odpověď #1 kdy: 10 Května 2023, 14:04:08 »

Koukám na stránky mých "oblíbených" pošt a není to pondělí na jejich stránkách dáno jen tím, že letos vyšel 8. květen na pondělí? Vidím tam jen otevírací dobu na tento týden, nikoli pravidelnou...
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Nové otvírací doby pošt
« Odpověď #2 kdy: 10 Května 2023, 20:58:47 »

Teď byly dva pondělky za sebou svátky, to bude asi tím.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 170
    • Zobrazit profil
Re:Nové otvírací doby pošt
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2023, 08:20:02 »

A není jednoduchšie si založiť datovku, v ktorej si úradnú korešpondenciu môžete vyzdvihnúť v deň, kedy Vám to vyhovuje? Navyše si tým ušetríte cestu na poštu a státie vo fronte...
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Nové otvírací doby pošt
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2023, 08:23:05 »

Pošta mnohdy nedoručuje správně. Takže se díky poště dají získat obranné strategie. Což u datovky moc nehrozí.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Nové otvírací doby pošt
« Odpověď #5 kdy: 11 Května 2023, 09:37:38 »

Pohovořil jsem s naší místní pošťačkou a pondělek byl zavřený bo svátek. Plošné zavírání v pondělí se prý neděje, ale na webu iniciativně upravují otvíračku podle konkrétního týdne..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Nové otvírací doby pošt
« Odpověď #6 kdy: 11 Května 2023, 10:28:43 »

Pošta mnohdy nedoručuje správně. Takže se díky poště dají získat obranné strategie. Což u datovky moc nehrozí.

Dost případů jsem vyhrál nebo mám dobře rozehrané díky doručování pošty. Já bych se toho nevzdával.
Navíc u datovky musím vyzvednout vše najednou, nemůžu si vybrat, že něco z příchozích zásilek tam ještě nechám.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Nové otvírací doby pošt
« Odpověď #7 kdy: 11 Května 2023, 14:10:34 »

Aha, tak to mne nenapadlo, že skrze květnové pondělky aktivně změní na info webu otvírací hodiny. Tak to se omlouvám za zřejmě planý poplach.

Quick: Nevím proč bych měl dobrovolně strkat hlavu do chomoutu. Na první pohled je datovka benefit, ale s tím 90 denním mazáním zpráv, nevím, nevím. Ještě k tomu, že se někdo hájí zprávou vytištěnou z datovky neproběhla žádná jurisdikce jak je to s platností. Stejně tak, když to máte někde lokálně uloženo, takže zkušenost mi velí být co nejopatrnější, protože úředníci zásadně jednají tak, jak se to hodí jim a nějaký "duch" zákona o kterém blábolil Venca H. je jim zcela ukradený. To že pak často jednají přímo v rozporu s platnými zákony je už jen evoluce.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Nové otvírací doby pošt
« Odpověď #8 kdy: 15 Května 2023, 01:02:12 »

Náhodou jsem narazil na poštu, kde je dnes, pondělí, 15.5.2023 zavřeno. Jde o poštu z projektu "Pošta partner", ale služby poskytuje jako běžná pošta.

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Nové otvírací doby pošt
« Odpověď #9 kdy: 15 Května 2023, 05:03:18 »

Tak nic, beru zpět, asi pozůststek těch svátků, nyní tam už mají, že bude dnes otevřeno, sorry. Dle všeho aktualizují někdy nad ránem v pondělí co týden, takže týden tvrdili, že pošta bude zavřena, protože před týdnem byla zavřena. Nu což, ČP.

« Poslední změna: 15 Května 2023, 07:12:09 od swenak »
IP zaznamenána