30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz vjezdu s kamerou  (Přečteno 3628 krát)

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Zákaz vjezdu s kamerou
« kdy: 06 Dubna 2023, 20:19:40 »

Vážení kolegové,
dostal se ke mě přestupek, u kterého se spojuje následující: jde o zákaz vjezdu podle B11 (nikoli parkování) a přestupek byl zjištěn automatizovaným přestupkem bez obsluhy, v tomto případě kamerou na sloupku.

Dříve byla u zákazu dodatková tabulka "mimo dopravní obsluhu a vozidla s povolením obce Pokutov", teď je tam už pouze "mimo vozidla s povolením obce Pokutov". Zatím je to ve fázi výzvy. Kamerový systém je skutečně automatizovaný. Značka je skoro určitě umístěna i nakreslena v souladu se zákonem. Povolení obce vozidlo nemá. Do oblasti se nedá dostat odjinud, je to slepá cesta. Vozidlo do oblasti najelo čumákem napřed.

Udat spolupracujícího Helmuta je jasná věc, nicméně co dál? Fotky z kamery určitě bude chtít zkontrolovat, protože se přestupek stal v nočních hodinách, ale moc dalšího mě toho, mimo obvyklých obstrukcí, nenapadá. Místní úřad je relativně zkušený, není to žádná Kuřim :-) Ale taky to není level hardcore jako některé radarové rokle při D1.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu s kamerou
« Odpověď #1 kdy: 06 Dubna 2023, 20:30:28 »

Bašty?
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu s kamerou
« Odpověď #2 kdy: 06 Dubna 2023, 20:33:32 »

Vidím, že pán je znalec a v pasportech BKOMu je obden!
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu s kamerou
« Odpověď #3 kdy: 17 Dubna 2023, 12:22:55 »

Prozatím udán spolupracující řidič podáním, kde je možné ze strany úředníka něco málo zkazit.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu s kamerou
« Odpověď #4 kdy: 19 Dubna 2023, 20:10:19 »

Kdy tak zhruba se stalo realitou, že se zákazy vjezdu začaly řešit automatizovaně/sprdelně? Naposledy si pamatuji pokusy o postihování parkování v zákazu vjezdu na základě konstrukce "Nesmí se tam vjet, takže parkovat samo sebou taky ne".
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

stanice35

  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu s kamerou
« Odpověď #5 kdy: 20 Dubna 2023, 13:19:16 »

Ale auto tam mohlo být dovezeno odtahovkou, takže řidič ani majitel neporušil zákaz vjezdu  :-)
Ještě ale něco vymyslet. co s tou kamerou :-(
« Poslední změna: 20 Dubna 2023, 13:21:52 od stanice35 »
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu s kamerou
« Odpověď #6 kdy: 02 Května 2023, 12:48:21 »

Kamera na sloupu ještě neznamená automatizovaný prostředek! Třeba v Boskovicích taky hlídají kamerou zákaz vjezdu a tvrdí, že automatizovaně, ale nakonec se ukázalo, že snímky vyhodnocuje opičák. Takže nejde o automatizované měření dle zákona, takže sprdel je nemožný.

Takže bych se vyptal na proces zjišťování...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu s kamerou
« Odpověď #7 kdy: 30 Prosince 2023, 18:16:57 »

Kdy mělo k přestupku dojít? Nějaký další vývoj?
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu s kamerou
« Odpověď #8 kdy: 30 Prosince 2023, 20:12:43 »

Aktuální stav je přestupek řidiče někdy před vydáním rozhodnutí. Do příkazu jim to trvalo skoro osm měsíců…

Přestupek se stal v 1Q2023.
IP zaznamenána

vo.x

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu s kamerou
« Odpověď #9 kdy: 30 Března 2024, 12:45:39 »

Taky jsem se dopustil daného přestupku a nyní mi na stole leží "výzva k uhrazení určené částky" (můžu dodat aktuální verzi). A tak by mě zajímalo na aktuální stav a případně jakou taktiku zvolit?
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu s kamerou
« Odpověď #10 kdy: 13 Dubna 2024, 13:50:47 »

Včera doručeno napráskanému řidiči předvolání k ústnímu jednání. Asi by rádi, aby se řidič přiznal i osobně, nejen na dálku.

Poznámka: s řidičem bylo řízení zahájeno 2 měsíce před výročím přestupku příkazem, teď je to něco přes rok od spáchání.
IP zaznamenána