30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stání na vyhrazeném místě označeném značkou IP13b  (Přečteno 2865 krát)

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil

Dobrý den všem,
nějaký výtržník zaparkoval v Šalingradu autíčko mojí drahé na místě označeném IP13b. Co na tom, že byla sobota ráno a město bylo od aut poloprázdné. Opicajti byli bdělí a zajistili auto prostředkem znemožňujícím další jízdu (botou). Když jsem pak šel auto vyzvednout, nemohl jsem sdělit strážníkům žádné relevantní informace, pouze že auto je její, já mám od něj klíče a mám jí ho dovézt. Vše se tedy posunulo do správního řízení a je tu výzva k provozovateli. Kupodivu jen 500,-, což mi vzhledem k tomu čím mi opicajt vyhrožoval na místě a co jsem dostal jinde, přijde ještě jako v normě.
Jsme tu ale, abychom sypali písek do soukolí, takže otázka zní: "Jak z toho ven?"
Jediné co mě momentálně napadá je posunout to od drahé na mne jako řidiče, já bych pak zkouknul spis a pokud by to okolnosti dovolovaly, mohl bych tvrdit, že hodiny byly vystaveny, pouze si jich strážníci nevšimli. Připadá mi to ale dost slabá obrana. OS1 to podrží 100% a s ne moc menší pravděpodobností to dle mého podrží i SO2. Zvlášť pokud budou mít auto dobře nafocené. Nouzové zastavení dle mých zkušeností taky oba SO neakceptují a případy končí až u soudu. Co tedy s tím, nenapadá někoho prosím možná linie obrany, kterou já nevidím?
Děkuji za jakoukoli pomoc a podnět.
Tom
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném místě označeném značkou IP13b
« Odpověď #1 kdy: 16 Dubna 2023, 21:11:42 »

Nikdo nic? Tak to jste mne nenaplnili přílišným klidem z kladného výsledku.
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném místě označeném značkou IP13b
« Odpověď #2 kdy: 17 Dubna 2023, 07:38:48 »

Udáním řidiče a nahlédnutím do spisu to určitě nezkazíte :-) Ve fotkch je často bordel, vyfocené špatné značky, někdy i jiné vozidlo. Určitě nenulová šance úspěchu přes "hodiny měl řidič na místě X, to jste ale nevyfotili, takže smolík".
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném místě označeném značkou IP13b
« Odpověď #3 kdy: 29 Června 2023, 08:49:23 »

Takže jsem se napráskal jako řidič a čekal, že dojde výzva k podání vysvětlení spojená s návštěvou SO1. Nicméně mi dorazila jen výzva, abych potvrdil, že jsem byl řidič. Předpokládám tedy, že to potvrdím a dojde mi platební příkaz za přestupek a teprve se rozjede správko, jo? Já pak podám odpor, půjdu se mrknout co je ve spisu a pak uvidím. Je má úvaha správná prosím?

V tom cancu co mi poslali mne zaujala jedna věc. A to poslední odstavec. SO nepřipouští zastupování poučeným laikem, ale pouze advokátem. Kdybych tedy oslovil třeba pana Čikuse a dal mu plnou moc k zastupování, tak to SO nepřipustí. To je nějaká nová fíčura? Přece zastupování na základě plné moci bylo zcela normální. To pak zcela bourá systém nahlížečů, protože jim SO na základě plné moci nic neukáže a zastupování nepřipustí. Nebo mi něco uniká? Někdo právně znalý by mi to mohl osvětlit? Děkuji.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 635
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném místě označeném značkou IP13b
« Odpověď #4 kdy: 29 Června 2023, 09:08:18 »

Přepodkládám, že žádný odkaz na zákonné ustanovení, podle kterého Vám chce úřad omezit právo na zastupování, úřad neuvedl, že.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném místě označeném značkou IP13b
« Odpověď #5 kdy: 29 Června 2023, 10:04:59 »

Je to v tom odstavci par. 72b zákona č. 250/2016 Sb.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 635
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném místě označeném značkou IP13b
« Odpověď #6 kdy: 29 Června 2023, 11:25:04 »

Nojo, když odpovídám z přehledu nejnovějších, nevidím, že je u příspěvku příloha, tudíž jsem to nečetl. Což je možný podnět ke správcům.
Ne, úřad nepíše, že nepřipouští zastupování poučeným laikem. Úřad píše, že nepřipustí někoho, kdo vystupuje opakovaně atd. Což by musel prokázat.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném místě označeném značkou IP13b
« Odpověď #7 kdy: 29 Června 2023, 16:35:54 »

Ale to by mohla být zajímavá obstrukční metoda.
Z prvního ÚJ se omluvit, na druhé přijít z Cikusmutem. Toho nepřipustí. Vyžádat si náhradní termín. Na ten se omluvit a na další třeba Blondie, tu nepřipustí. A máme třetí kolo.
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném místě označeném značkou IP13b
« Odpověď #8 kdy: 29 Června 2023, 22:58:11 »

Aby ho nepřipustili, to by musel být ve více věcech u tohoto úřadu. Jinak se to úřad asi nedozví.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném místě označeném značkou IP13b
« Odpověď #9 kdy: 15 Listopadu 2023, 10:18:16 »

Takže si na mne nakonec vzpomněli a mám tu příkaz.
Podám tedy odpor a pudu se podívat jakpak dobře opicajti fotili a co uvedli do spisu.
Docela úsměvné mi přijde vypořádání se SO1 s materiálním znakem :-D.
Přestupek se stal v únoru, kdy nystává prekluze? Po jednom roku, pokud není rozhodnutí, nebo je to posunuto na datum oznámení řidiče?
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném místě označeném značkou IP13b
« Odpověď #10 kdy: 08 Února 2024, 19:58:12 »

Pokud je výročí přestupku v únoru, kdy nastává prekluze? Po roce, nebo se počítá až od oznámení řidiče provozovatelem? Zatím mám jen příkaz k zaplacení na který byl podán odpor. Děkuji za vysvětlení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném místě označeném značkou IP13b
« Odpověď #11 kdy: 09 Února 2024, 10:19:14 »

Odpověď není úplně jednoduchá. Promlčení se počítá zvlášť pro řidiče a zvlášť pro provozovatele.

Pro řidiče:
Spácháním přestupku počala běžet roční promlčecí doba. Tato ale byla přerušena (=restartována) zahájením správního řízení, k čemuž došlo doručením příkazu. Promlčeno tedy bude rok od tohoto okamžiku, pokud ovšem do té doby SO1 nevydá rozhodnutí o vině. Vydáním takového rozhodnutí by opět došlo k přerušení (=restartování) promlčecí doby. Přerušovat (=restartovat) promlčecí dobu lze opakovaně. Úplný deadline je pak 3 roky od přestupku.

Pro provozovatele:
Spácháním přestupku počala běžet roční promlčecí doba. Tato může být přerušena (=restartována) zahájením správního řízení (s provozovatelem) a/nebo vydáním rozhodnutí SO1 o vině. Deadline je pak opět 3 roky. Ovšem pozor, do promlčecí doby provozovatele se nezapočítává doba, po kterou běželo správní řízení s řidičem.

Pokud by to došlo k soudu, do tříleté promlčecí doby se nezapočítává doba, po kterou bylo vedeno soudní řízení. edit: Vlastně ani do té roční.
« Poslední změna: 09 Února 2024, 11:17:15 od Číkus »
IP zaznamenána

chovatel

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném místě označeném značkou IP13b
« Odpověď #12 kdy: 15 Dubna 2024, 13:09:21 »

Ŕeším stejný problém s IP13b. vyfotili mi auto, kde mám nastaveno 9 hod v 10,10 a potom opět ve 12,14, argumentoval jsem že při první fotce auto stálo dle předpisů, ve vymezeném 2 hodinovém parkování,  podruhé tam již nestálo, ale znovu se tam objevilo jako zastavení - vyložení a složení nákladu/ v blízkosti max 50 m mám nemovitost/. Vyměřili mi flastra. Tento můj výklad nepřijali, mají jen tyto fotky s datem a hodinou, mezitím nic nezdokumentovali, kamery zde nejsou. Auto dle foto stojí na stejném místě. Jak na odvolání ?
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném místě označeném značkou IP13b
« Odpověď #13 kdy: 15 Dubna 2024, 14:42:00 »

Zdraví mistře Číkusi, a jak by to bylo (můj případ) kdy není zahájeno řízení s řidičem ani s provozovatelem? Je to zatím živé. Se mnou bylo zahájeno řízení (rychlá jízda) formulací: Oznámení o zahájení řízení, blablabla oznamuje že dnem doručení tohoto oznámení je zahájeno proti vám řízení pro přestupek podle ustanovení § 125c odst. 1 písm. f) bod 4
Takový konstrukt od úředního oudu jsem ještě nezažil. Děkuji za Váš názor a přeji pohodový den.  8)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Stání na vyhrazeném místě označeném značkou IP13b
« Odpověď #14 kdy: 16 Dubna 2024, 10:19:28 »

anipenny> Pokud není zahájeno řízení s řidičem ani s provozovatelem, tak běží roční promlčecí doba. Ale vy zmiňujete, že s řidičem zahájeno bylo.
IP zaznamenána