30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Spamování úsekového měření  (Přečteno 3422 krát)

Haidy_cz

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Spamování úsekového měření
« kdy: 19 Března 2023, 18:06:13 »

Ahoj, dobrý den,
Napadla mě zajímavá věc. Kdybych opatřil 2 ruční kárky stejnou registrační značkou, proběhl bych s tím na začátku úsekového měření a zavolal kamarádovi na konci měření vysílačkou aby s ruční kárkou se stejnou registrační značkou proběhl koncem úseku, přijal by to systém a přišla by úředníkovi fotka s běžcem s ruční kárkou který s tím běží třeba 300kmh?  Bylo by takové počínání něják potrestatelné?
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #1 kdy: 19 Března 2023, 18:35:34 »

rucni karka je blbost, navic nema co delat v jizdnim pruhu uprostred ... spise by bylo cool udelat nejaky ala auto z kartonu a dat to na kolo :D
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #2 kdy: 19 Března 2023, 18:39:35 »

To bych raději vzal dva stejné automobily a opatřil je stejnou RZ.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #3 kdy: 19 Března 2023, 19:05:55 »

Zajimavy napad! Pro kameru staci predni SPZ, zadni by sla dat na predek druheho auta...
A nebude to fungovat tak, ze kdyz system nameri nejakou nesmyslnou rychlost nad nastaveny limit, vyhodnoti to jako chybu a nebude se tim dal zabyvat? Je mozny, ze takovou fotku to ani neodesle.
« Poslední změna: 19 Března 2023, 19:34:36 od doctor »
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #4 kdy: 20 Března 2023, 10:12:53 »

Dva rychlé postřehy..
- nemají náhodou kamery úsekovek ještě trigger z indukční smyčky v asfaltu? To by kartonové auto neuspělo.. nebo tam je piezo senzor?
- zjistil bych raději maximální "certifikovanou" rychlost těch úsekovek, možná to bude něco jako 250km/h, a cokoli nad tuto hodnotu bude nejspíš discardnuto automaticky
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #5 kdy: 20 Března 2023, 10:20:24 »

Zajimavy napad! Pro kameru staci predni SPZ, zadni by sla dat na predek druheho auta...
Tak hlavně hodně štěstí v době mezi měněním značek a jejich návratem.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #6 kdy: 20 Března 2023, 12:20:26 »

Jediný smysl bych spatřoval v tom, pokud by použité makety značek byly opsané z aut stojící před/za ústavním soudem…
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #7 kdy: 20 Března 2023, 16:20:12 »

Popravdě toto mě napadlo už před lety, zajímavé by to mohlo být i s dvěmi auty (jedno legitimní odpovídající RZ a druhé úplně jiné). Jinak jsem měl vždy za to, že většina těch tradičních úsekovek je aktivovaná prostě kamerou s přísvitem. Ne?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #8 kdy: 20 Března 2023, 20:53:41 »

smyčky jsou jen na lokálech, měřící okamžitou rychlost
vyskytuje se to, ale víc je těch s čárou, čárkou u kraje, a nově úplně bez čáry
IP zaznamenána

Dendak

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #9 kdy: 21 Března 2023, 20:49:56 »

Nevím jestli je na úsekáčích nějaký rozdíl, ale klasický stacionáry ani SPZ nepotřebují, vyzkoušeno v AT kamarádem, který projel na silničním kole na 30 cca 50 a vyfotilo ho to (samozřejmě nic nepřišlo, protože nebyl identifikovatelný.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 470
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #10 kdy: 22 Března 2023, 11:53:04 »

O tom spamování jsem přemýšlel. Kámoš má konec i začátek obousměrné úsekovky přímo před domem a sloup přímo před okny v 1. patře (cca 20m)
První nápad byl přerušit datové spojení. Domnívame se, že nebude jinak než přes GSM. Na to by stačila rušička s yagi anténkou.

Druhý nápad je  IR diody v rámečku SPZ na vozidle. To už se tu myslím řešilo. Testovací provoz by se dal provést na informativním radaru, co zobrazuje SPZ piráta. Máme vyzkoušené, že pozměněný znak na SPZ (černou páskou) vyhodnotí jako chybu a nezobrazí ji na displeji.

Třetí nápad je znečitelnění SPZ nějakou projekcí  (např. svislých nebo vodorovných pruhů na RZ)
 
Samozřejmě se mi líbí nápad se dvěma stejnýma autama a stejnou SPZ vpředu. Mám dva stejné youngtimery ( top speed 170km), liší se pouze barvou - bílý a stříbrný. To by nemělo představovat na noční fotografii problém.  Vozidlo S  může vjezd do měřeného úseku  objet po vedlejší cestě a stejně tak lze do něj zhruba v polovině vjet a proletět výjezdem z úseku a následně zmizet v zahradě. Naprosto v bezpečí lze vrátit původní SPZ.  Vozidlo B projede vjezd do úseku a v polovině úseku z něj zmizí na vedlejší komunikaci a počká na soukromém parkovišti než mu vozidlo S přiveze přiveze druhou SPZ. Vše by muselo být synchronizováno po vysílačce.
Při délce úseku cca 615m  mi vychází při rychlosti 240km/h mi to vychází  cca 9s
« Poslední změna: 22 Března 2023, 12:13:42 od Martin623 »
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #11 kdy: 22 Března 2023, 14:24:32 »

Já bych na to použil auto, u kterého je zřejmé, že má konstrukční rychlost výrazně nižší, než by byla naměřená - „Hele, to auto ani není schopné jet takovou rychlostí!“. Tam se ale budou blbě shánět dvě stejné.

Ad rušička - to je docela ošemetná věc, navíc bych očekával, že pokud se nepodaří odeslat napoprvé, bude se o deslání pokoušet opakovaně. Navíc je třeba být sakraopatrný, aby to nezarušilo někoho, kdo se v tom začne rýpat. Na druhou stranu, mohlo by to zahýbat s čísly za údržbu. Zde záleží na nastavení smlouvy.


IP zaznamenána

rezonator

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #12 kdy: 23 Března 2023, 14:49:07 »

Zapnutí GSM rušičky je tady myslim hodně závažnej přestupek, kdy okolní BTSky snad i uměj docela přesně lokalizovat kde byla zaplá a ani se tady ta rušička nedá pořádně sehnat.
A IR podsvícení SPZtky podle mě bude k ničemu, protože každá lepší kamera či foťák maji hodně kvalitní IR filtr.
« Poslední změna: 23 Března 2023, 14:50:55 od rezonator »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #13 kdy: 23 Března 2023, 16:17:48 »

A všimli jste si, že pod každou kamerou visí ve výšce zhruba natažené paže se štípacími kleštěmi napájení té věci? Bude to možná za stejný paragraf jako to gsm rušení. Ovšem vyšší level je kamera, která je rozostřená či od něčeho zašpiněná, takže dlouho trvá než někdo zjistí, že to nekasíruje. A jen co odejde údržba, zas to nějaký pták nebo zvíře umatlá.
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána