30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Spamování úsekového měření  (Přečteno 3412 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #15 kdy: 24 Března 2023, 03:57:52 »

ad rušička GSM: co takhle rušička zabudovaná ve vozidle a spouštěná jen při průjezdu úsekem. Pokud by to k něčemu bylo, tak je to ideál, protože nemají na rozdíl od různých úprav značky jak na to přijít a nezaměří to.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #16 kdy: 24 Března 2023, 09:45:27 »

Nepředpokládám, že by to nemělo interní paměť a nepočítalo se s výpadky signálu, BTS a podobně.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #17 kdy: 24 Března 2023, 09:52:33 »

Jestli máte dvě stejný auta, tak jim je "pošlete" oběma směry ve stejnou chvíli.  Vjet ve stejnou chvíli z obou směrů a po cca 20% ujetého úseku se otočit a vyjet.
Dovedete si představit, že by Vám přišla pokuta, že jste ve 22:03 jel 60 na úseku XY směr Kladno a pak pokuta, že jste ve 22:04 jel 62 na úseku XY směr Praha?

Někde mám z palubní kamery nahraného Rychetského, jak vystupuje z Volva XC60. RZ byla pražská.
« Poslední změna: 24 Března 2023, 10:05:11 od Panek »
IP zaznamenána

Haidy_cz

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #18 kdy: 24 Března 2023, 19:24:33 »

V Kutné Hoře to do nedávna lítalo jako digi přenos okolo 155 MHz, uvažoval jsem o stížnosti na ČTÚ protože to rušilo rozhlas na středních a dlouhých vlnách. Ale už je tam jiný provozovatel  a nepoužívá tento systém. Dokonce jsem pomocí RTL SDR krabičky četl, že tam tečou BS DATA (občas se s tím dá vyčíst poloha městské policie a Horské služby) takže nejspíš nějáké Mototrbo nebo něco takového, bohužel tady jsem nic vyčíst nedokázal a tak daleko v tomhle nejsem.. určitě by to Baofeng UV5R dokázal zarušit ale to smrdí průserem, leda něco s velmi nízkým výkonem a velmi blízko aby to rušilo, ale nebylo zaměřitelné ze stožárů ČTÚ.. 
O tom spamování jsem přemýšlel. Kámoš má konec i začátek obousměrné úsekovky přímo před domem a sloup přímo před okny v 1. patře (cca 20m)
První nápad byl přerušit datové spojení. Domnívame se, že nebude jinak než přes GSM. Na to by stačila rušička s yagi anténkou.

Druhý nápad je  IR diody v rámečku SPZ na vozidle. To už se tu myslím řešilo. Testovací provoz by se dal provést na informativním radaru, co zobrazuje SPZ piráta. Máme vyzkoušené, že pozměněný znak na SPZ (černou páskou) vyhodnotí jako chybu a nezobrazí ji na displeji.

Třetí nápad je znečitelnění SPZ nějakou projekcí  (např. svislých nebo vodorovných pruhů na RZ)
 
Samozřejmě se mi líbí nápad se dvěma stejnýma autama a stejnou SPZ vpředu. Mám dva stejné youngtimery ( top speed 170km), liší se pouze barvou - bílý a stříbrný. To by nemělo představovat na noční fotografii problém.  Vozidlo S  může vjezd do měřeného úseku  objet po vedlejší cestě a stejně tak lze do něj zhruba v polovině vjet a proletět výjezdem z úseku a následně zmizet v zahradě. Naprosto v bezpečí lze vrátit původní SPZ.  Vozidlo B projede vjezd do úseku a v polovině úseku z něj zmizí na vedlejší komunikaci a počká na soukromém parkovišti než mu vozidlo S přiveze přiveze druhou SPZ. Vše by muselo být synchronizováno po vysílačce.
Při délce úseku cca 615m  mi vychází při rychlosti 240km/h mi to vychází  cca 9s
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Spamování úsekového měření
« Odpověď #19 kdy: 25 Března 2023, 13:08:49 »

A všimli jste si, že pod každou kamerou visí ve výšce zhruba natažené paže se štípacími kleštěmi

Coz je ve vysledku nejlevnejsi a nejefektivnejsi reseni ze vsech.. krumpatch 2.0

Foto:https://trebicsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/video-radar-rozbity-krompacem-nemeri-20081114.html
IP zaznamenána
In dubio pro reo