30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Počátek lhůty - opakované překročení rychlosti  (Přečteno 2527 krát)

ardnoo

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Počátek lhůty - opakované překročení rychlosti
« kdy: 16 Března 2023, 15:40:54 »

Zdravím, nikde se mi nepodařilo dohledat, od kdy se počítá začátek lhůty, podle které se posuzuje opakované překročení rychlosti, případně jiný obdobný přestupek. Počítá se lhůta od data spáchání nebo až od data pravomocného rozhodnutí?

Děkuji.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Počátek lhůty - opakované překročení rychlosti
« Odpověď #1 kdy: 16 Března 2023, 16:37:51 »

Máte na mysli tzv. sledované přestupky, tj. přísněji trestanou recidivu např. středního překročení rychlosti dle § 125c(6)(c)(1) ZPPK?

V zákoně je formulace "kdo spáchal přestupek [...] v období dvanácti po sobě jdoucích kalendářních měsíců dvakrát a vícekrát". Rozhoduje tedy den spáchání. Zároveň to není klasická doba/lhůta, která by startovala nějakou právní událostí (např. spácháním/dokonáním toho dřívejšího přestupku), ale sleduje se to po kalendářních měsících. Tedy když pojedu vražedných 71 po magistrále a budu u toho chycen 1., budu v "podmínce" o měsíc déle, než kdyby se totéž stalo 31. (moc to nedává smysl, ale to je v zásadě v kocourkovské legislativě normální stav).
IP zaznamenána

ardnoo

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Počátek lhůty - opakované překročení rychlosti
« Odpověď #2 kdy: 17 Března 2023, 10:14:38 »

To jsem přesně myslel, děkuji. Nikde jsem na to nenašel jasnou odpověď, je to trochu zmatené i skrze to, že v kartě řidiče jsou body připsány až ve chvíli nabytí právní moci rozhodnutí.
IP zaznamenána