30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ramer10C + ztotožnění a zkušenosti/dotaz  (Přečteno 1865 krát)

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Ramer10C + ztotožnění a zkušenosti/dotaz
« kdy: 09 Března 2023, 11:55:17 »

Dovoluji si vznést dotaz, zda-li se tu vyskytuje někdo komu se povedlo ubránit se podezření z přestupku  ( změření a ztotožnění ) ?
Mám nějaké indicie z Návodu, Certifikátu a Vyhodnocení, ale stále mi to vychází na kratší konec.
Vlastní kůže už také okusila krytí krajem, ale dále nula.
Zatím mi vychází úspěšnost jen při právnickém vzdělání a chybách SO.
Uvítám i cestou SZ, mám to živé.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer10C + ztotožnění a zkušenosti/dotaz
« Odpověď #1 kdy: 09 Března 2023, 12:23:33 »

Pokud to bude k necemu, muzu poskytnout podrobne svuj vlastni prestupek (Ramer, zastaven, ztotoznen, v obci, male prekroceni) bohuzel prohrany, i s vydatnou pomoci zdejsich matadoru :-( Ovsem udelal jsem jednu chybu, ktere je urcite potreba se vyvarovat.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:Ramer10C + ztotožnění a zkušenosti/dotaz
« Odpověď #2 kdy: 09 Března 2023, 13:14:05 »

Uvítám i negativní zkušenost - čeho se vyhnout. Boj asi sotva prostřelený, ale nechci to lehce vzdát. Podklady uvítám anonymizované sem nebo neanonymizované  přes SZ nebo mail.
Díky za podporu.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer10C + ztotožnění a zkušenosti/dotaz
« Odpověď #3 kdy: 10 Března 2023, 20:20:41 »

Tak vidim, ze muj prohrany pripad je uz v pristupne sekci a je tam snad vse dulezite, takze tady lze nacerpat inspiraci jak to nefunguje: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9998.0
Jsem si vedom jedne chyby, a to, ze jsem si myslel, ze mam vzdy pravo na vyslechnuti navrzeneho svedka. Alespon tak jsem to pochopil z LZPS. Ale v praxi to tak nefunguje, nestaci jen rict, ze chci vyslechnout toho a toho. Musi se to dobre zduvodnit, proc ho chceme vyslechnout. Zatim se mi nepodarilo zjistit proc to tak je. Dokonce jsem nasel i ruzne judikaty, kde nekde soud rika, ze zamitnout svedka bylo spatne, jinde to proslo. Ja jsem touhle chybou v podstate ztratil SO1, protoze ten moji zadost zamitnul a vydal rozhodnuti a vyslech policejnich opicek - nejzabavnejsi kratochvile spravniho rizeni a nejvetsi sance pro zvraceni prubehu rizeni na spravnou stranu, mi tak nebyl umoznen.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Ramer10C + ztotožnění a zkušenosti/dotaz
« Odpověď #4 kdy: 11 Března 2023, 03:52:19 »

No v tom článku to píšou tak, že máte právo dosáhnout předvolání svědka, který bude vypovídat ve váš prospěch. Čili se to nevztahuje asi na každého svědka.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:Ramer10C + ztotožnění a zkušenosti/dotaz
« Odpověď #5 kdy: 11 Března 2023, 10:38:37 »

Jak již zmíněno, probírámobdobný případ. V uvedených podkladech ( Doctor ) nemohu nalézt foto z radaru, ani oznámení o přestupku P na SO......
Můžete doplnit ? Díky.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer10C + ztotožnění a zkušenosti/dotaz
« Odpověď #6 kdy: 11 Března 2023, 18:51:44 »

Oznameni od PCR vcetne fotky je hned v prvnim postu:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9998.msg108233#msg108233
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:Ramer10C + ztotožnění a zkušenosti/dotaz
« Odpověď #7 kdy: 12 Března 2023, 18:33:08 »

Děkuji za odkaz, při listování přehlédl.
Žádost o výslech cajtů je třeba zdůvodnit...... zdůvodnění asi není tak obtížné ( když teď budu vědět že je třeba ) ale asi to SO bude zase mít konkrétní představu co chci objasnit, a pokud se mu to nebude pozdávat, tak má asi opět volnou ruku to vyhodnotit negativně a blábolem odmítnout ? Nebo musí vydat o žádosti rozhodnutí dle SŘ v plné palbě ?
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer10C + ztotožnění a zkušenosti/dotaz
« Odpověď #8 kdy: 12 Března 2023, 20:13:32 »

Ja tomu rozumim tak, ze vyslech svedka je jako kazdy jiny dukaz, ktery vy navrhujete. SO ho muze provest a nebo nemusi, ale pak by mel zduvodnit, proc ho neprovedl.
Ad napoveda SO - jo, to je samozrejmne problem. Lze pocitat s tim, ze SO vyslychana benga predem instruuje... Co jsem nastudoval (bohuzel az) pozdeji, tak idealni postup je zduvodnit zadost o vyslech svedka nejakym jednim duvodem, ale ten nejzakernejsi nezminovat a vytahnout ho az behem vyslechu. Samozrejme ten priznany duvod musi byt dostatecne padny, aby to SO nezamitnul. Trochu schizofrenni situace :-(
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:Ramer10C + ztotožnění a zkušenosti/dotaz
« Odpověď #9 kdy: 16 Března 2023, 17:31:13 »

Ke zvážení zůstává výslech nenavrhovat. Jednak je asi SO sám k ÚJ nepředvolá a druhak  dle odůvodnění nenacvičí co chce mít SO v zápise. K tomu bych se asi přikláněl - pokud mám ve snímku a v úředním záznamu o přestupku několik vícero hnid, které by však SO při ÚJ přebil na tutovku, tak vidím větší sílu jejich kumulaci uplatnit v odvolání, kdy SO2 nemůže tyto nedostatky odstranit. A určitě tím bude těžší je podržet.   Vycházím z toho, že námitky je možno uplatnit i v době po vydání rozhodnutí, v odvolání. Na tom to pak stojí.
IP zaznamenána