30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Místo výzvy k úhradě předvolání k podání vysvětlení  (Přečteno 3559 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil

Co je to za zajímavou taktiku?
Jeden obecní úřad místo klasické výzvy k úhradě určené částky s možností udat řidiče zaslal provozovateli předvolání k podání vysvětlení (k prověření došlého oznámení a ke sdělení skutečností potřebných k určení totožnosti řidiče).

Přitom jde o změření rychlosti automatizovaným technickým prostředkem používaným bez obsluhy a rychlost je 66 km/h (po odečtu tolerance) v místě, kde je povoleno 50 km/h (v obci).

Může tím úřad sledovat něco mimořádného?
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Místo výzvy k úhradě předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 01 Února 2023, 15:51:23 »

Toto stejné jsem v poslední době registroval u Velkého Meziříčí.
Napsal jsem jim, že nedorazím, ale že chci přesně označit místo přestupku, abych se mohl vyjádřit - bylo fakt určené asi na 500 metrech, což není jednoznačně řečeno kde.

Bohužel tetka z úřadu poslala následně rovnou příkaz na sprdel na leasingovku (operák) a ta mi to nafakturovala.
Už mám svoje vlastní auto, takže snad to bylo takto naposledy.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 627
    • Zobrazit profil
Re:Místo výzvy k úhradě předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 01 Února 2023, 18:04:36 »

Buď jsou to blbci, nebo zkoušejí ignorovat ustanovení par. 125h odst. 1) a čekají, jestli to SO2 podrží.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Místo výzvy k úhradě předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 01 Února 2023, 18:10:50 »

Lafayette> To je skutečně divné. Sprdelní výzva se neposílá, pokud se jedná o přestupek, za který je zákaz řízení, např. překročení v obci o 40+. Nemohla před tím přijít klasická sprdelní výzva (a úřad nejede turbomodel)?

Případně by to nemuselo být až tak úplně automatizované zařízení.

Každopádně pokud to je skutečně tak jak říkáte, mám za to, že by bylo optimální ignorovat, nechat úředního parazita protiprávně zahájit sprdelní řízení s provozovatelem a pak mu v tom vymáchat rypák.

Nechcete sem tu výzvu dát (anonymizovanou)?

ipkis> Ve vašem případě bych si spíše tipl, že úřední parazit poslal provozovateli (leasingovce) klasickou sprdelní výzvu a ten Vás udal. Jak jinak by na Vás přišli, když nejste provozovatelem?
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 627
    • Zobrazit profil
Re:Místo výzvy k úhradě předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 01 Února 2023, 18:38:42 »

Teď jsem trochu zmaten - kterým ustanovením je pro konkrétní přestupky dané vyloučení výzvy? Před pár týdny se tu zmiňovalo, že např. i u vysokého překročení v obci je stále aplikovatelná sprdel. A ze znění par. 125h a 125f se mi to nedaří odvodit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Místo výzvy k úhradě předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 01 Února 2023, 18:46:40 »

Sprdel (tj. popotahování provozovatele) aplikovatelná je, ale nezačíná se sprdelní výzvou (výzvou k uhrazení určené částky). § 125h(1)(c) ZPPK v kombinaci s § 125c(8 ) ZPPK.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 627
    • Zobrazit profil
Re:Místo výzvy k úhradě předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 01 Února 2023, 22:37:15 »

Děkuji, to je ale zběsilá kombinace.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Místo výzvy k úhradě předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 01 Února 2023, 23:27:08 »

>Číkus - Je to určitě první písemnost doručená mi z tohoto úřadu, to vím jistě. Od nich jsem ještě nikdy nic nedostal, matně si vzpomínám, že v tom srpnu loňského roku jsem tam skutečně projížděl (jinak tam nejezdím).

IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Místo výzvy k úhradě předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #8 kdy: 02 Února 2023, 08:27:10 »

To Čikus: díky, aha, to mi došlo až teď...sakra :-) jsem blbec
No ale nic to nemění na tom, že se se mnou nesrali a moji žádost o určení místa přestupku (a že se jim k tomu pak určitě rád vyjádřím) ignorovali a rovnou vydali Příkaz.

Tak už to chodí, auto na operák už nechci :-)
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Místo výzvy k úhradě předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #9 kdy: 03 Února 2023, 14:05:18 »

Lafayette> To je skutečně divné. Sprdelní výzva se neposílá, pokud se jedná o přestupek, za který je zákaz řízení, např. překročení v obci o 40+. Nemohla před tím přijít klasická sprdelní výzva (a úřad nejede turbomodel)?

Případně by to nemuselo být až tak úplně automatizované zařízení.

Každopádně pokud to je skutečně tak jak říkáte, mám za to, že by bylo optimální ignorovat, nechat úředního parazita protiprávně zahájit sprdelní řízení s provozovatelem a pak mu v tom vymáchat rypák.

Nechcete sem tu výzvu dát (anonymizovanou)?

Bude tedy optimální výzvu ignorovat? Nechat zahájit sprdel příkazem, podat odpor, nechat rozhodnout a do odvolání napsat jako důvod nezákonné zahájení sprdelního řízení s provozovatelem bez zaslání výzvy k úhradě výpalného?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Místo výzvy k úhradě předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #10 kdy: 08 Března 2023, 08:23:29 »

Tak skutečně výzva byla ignorována a úřad zahájil správní řízení příkazem. Bude následovat pochopitelně odpor a teď jde o taktiku, jakou zvolit ve správním řízení. Jestli celé řízení ignorovat a počkat na rozhodnutí, proti kterému podat odvolání ve smyslu nezákonně zahájeného řízení, protože nepředcházela výzva k zaplacení výpalného, nebo to nějak uplatnit už v průběhu řízení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Místo výzvy k úhradě předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #11 kdy: 08 Března 2023, 08:28:59 »

Píše úřední parazit v příkazu něco zajímavého? Předpokládám, že se jedná o příkaz pro provozovatele dle § 125f(1) ZPPK.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Místo výzvy k úhradě předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #12 kdy: 08 Března 2023, 08:31:33 »

Samozřejmě sprdel pro provozovatele.
Nic zajímavého tam není. Jen že provozovatel ignoroval předvolání k podání vysvětlení a bez omluvy se nedostavil.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Místo výzvy k úhradě předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #13 kdy: 08 Března 2023, 08:39:14 »

Tak to bych navrhoval podat odpor a počkat na rozhodnutí.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Místo výzvy k úhradě předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #14 kdy: 08 Března 2023, 09:14:07 »

V průběhu řízení nijak neargumentovat? Celé ho ignorovat a počkat až na rozhodnutí a napsat to do odvolání?
IP zaznamenána