30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Soused Helmut ve stejném nájemním domě  (Přečteno 2978 krát)

arterius

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Soused Helmut ve stejném nájemním domě
« kdy: 23 Ledna 2023, 11:23:42 »

Zdravím, prosím zkušenější o radu.

Reálně bydlím na adrese A v pronájmu, klasická bytovka na sídlišti. Trvalé bydliště mám na adrese B, vzdálené od adresy A několik set km.
Moji reálnou adresu (A) zná úřednice z úřadu v místě trvalého bydlište (B), protože mi na ni posílala voličský průkaz.
Přišla mi do DS výzva provozovateli za rychlost z místa C, které je vzdáleno asi 50 km od místa trvalého bydliště (B).

Jaká rizika plynou z udání spolupracujícího Helmuta na mé reálné adrese (A), kdy bude mít jmenovku na mojí schránce pouze po dobu nezbytně nutnou?
Na fóru se píše, že by Helmut měl bydlet nejlépe úplně jinde, ale bohužel nemám žádnou jinou vhodnou adresu. V domě je 15 dalších bytů, není tedy automaticky jasné že jsem to já. Navíc úřad C by moji reálnou adresu (A) znát vůbec neměl a zároveň verze "půjčení auta sousedovi" může vypadat uvěřitelně. (Tohle samozřejmě sám od sebe nikomu sdělovat nebudu)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Soused Helmut ve stejném nájemním domě
« Odpověď #1 kdy: 25 Ledna 2023, 10:09:14 »

Zdravím - tohle přece úřad nezkoumá. Předpokládám, že se jedná o adresu doručovací a i kdyby měl Helmut doručovaci adresu stejnou jako je vaše trvalé bydliště a měl by cedulku na Vašem bytě tak je to přece Váš známý z Hondurasu - nebo odkud je - a u Vás se občas zastaví pro korespondenci a semtam přespí.  Přece pokud jste mu půjčil vůz, tak ho musíte znát a komu jinému než kamarádovi svůj vůz svěříte.
IP zaznamenána

arterius

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Soused Helmut ve stejném nájemním domě
« Odpověď #2 kdy: 25 Ledna 2023, 12:18:14 »

Díky za odpověď. Já to myslel víc zeširoka: "na co si dát pozor, protože by se to mohlo stát a není to naprosto nepravděpodobné"

Třeba v případě kdy bude chtít úřad po Helmutovi (jehož jméno včas ze schránky zmizí) posléze vymáhat nějakou pokutu -> Nakolik si může exekutor v takovém případě spojit provozovatele s řidičem a klepat u mě.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Soused Helmut ve stejném nájemním domě
« Odpověď #3 kdy: 25 Ledna 2023, 12:31:39 »

Klepat může - Helmut tam nebydlí, nebydlel a jen si k Vám posílal poštu.
IP zaznamenána

PaCh

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Soused Helmut ve stejném nájemním domě
« Odpověď #4 kdy: 25 Ledna 2023, 12:45:42 »

aktivní úřad to zkoumá, (podle listu vlastnictví)
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Soused Helmut ve stejném nájemním domě
« Odpověď #5 kdy: 25 Ledna 2023, 21:12:48 »

Co může aktivní úřad zkoumat podle listu vlastnictví? Co z něho vykouká?
IP zaznamenána

PaCh

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Soused Helmut ve stejném nájemním domě
« Odpověď #6 kdy: 26 Ledna 2023, 10:22:41 »

v konkrétním případě třeba to, že jednatel ve stejném paneláku v Ostravě vlastní byt. Na základě toho Helmuta odložili a vrátili sprdel na firmu.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 598
    • Zobrazit profil
Re:Soused Helmut ve stejném nájemním domě
« Odpověď #7 kdy: 26 Ledna 2023, 13:13:10 »

Nejdřív měli obeslat, jen na základě vlastnictví nemovitosti nemůžou odložit.
IP zaznamenána

PaCh

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Soused Helmut ve stejném nájemním domě
« Odpověď #8 kdy: 26 Ledna 2023, 14:25:33 »

to obeslali, Helmut odpověděl, ale na základě toho, že si nikdy nepřevzal dopis osobně a toho listu vlastnictví to odložili
IP zaznamenána