30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: milion dolarů každému, kdo se nechá zastupovat chatbotem u soudu  (Přečteno 2066 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 244
    • Zobrazit profil

https://vtm.zive.cz/clanky/startup-nabizi-milion-dolaru-kazdemu-kdo-se-necha-zastupovat-jeho-chatbotem-u-nejvyssiho-soudu-usa/sc-870-a-220214/default.aspx

Anebo trochu více obecně... Už jste si hráli s GPT chatbotem? Pokud by šlo o vygenerování nějakého povídání, žádné odkazy na zákony či judikáty, čistě na natažení podání o srdceryvné kecy, tak si umím představit, že bych něco takového orgánovi poslal.

https://openai.com/blog/chatgpt/
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:milion dolarů každému, kdo se nechá zastupovat chatbotem u soudu
« Odpověď #2 kdy: 17 Ledna 2023, 09:06:56 »

Tak ono by to, s trochou fantazie, použít i šlo :-)

Citace
OldSoldier:
Napiš odvolání proti rozhodnutí o překročení rychlosti, kde se bude argumentovat tzv. slip-efektem u laseroveho radaru

ChatGPT:
Vážený pane/paní,

odvolávám se proti rozhodnutí o překročení rychlosti, které mi bylo uděleno dne (datum).

Argumentuji, že použitý laserový radar mohl být ovlivněn tzv. slip-efektem. Slip-efekt se vyskytuje, když částice prachu nebo vlhkosti, které se nacházejí ve vzduchu, odrazí laserový paprsek zpět do radarové jednotky, což může vést k falešně vysokému měření rychlosti.

Slip-efekt, také známý jako "vzduchový odpor", se vyskytuje, když laserový paprsek z radarové jednotky narazí na částice prachu, písku nebo vlhkosti, které se nacházejí ve vzduchu. Tyto částice mohou odrazit laserový paprsek zpět do radarové jednotky, což může vést k falešně vysokému měření rychlosti.

Slip-efekt může být zvláště problematický v oblastech s vysokou prašností nebo vlhkostí, jako jsou například pouštní nebo deštné oblasti. Může také být zhoršen vysokou rychlostí vozidla nebo silným větrem.

Navíc, Slip-efekt se může také vyskytnout v důsledku špatné kalibrace nebo údržby radarové jednotky, což může také vést k falešnému měření rychlosti. Proto, protože slip-efekt může vést k falešně vysokému měření rychlosti, je důležité provést další vyšetření, aby se potvrdilo nebo vyvrátilo tento argument.

Navrhuji, aby bylo provedeno další vyšetření, které by potvrdilo nebo vyvrátilo tento argument. Rád bych také poukázal na to, že jsem v době měření jel/a v souladu s dopravními předpisy a nebyl/a jsem pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek.

Děkuji za pozornost a očekávám, že mé odvolání bude vyhodnoceno v plném rozsahu.

S pozdravem,
(vaše jméno)

OldSoldier:
Je možné toto podpořit nějakými českými judikáty?

ChatGPT:
Je mi líto, ale jako model trénovaný na konci roku 2021, nemám informace o konkrétních českých judikátech, které by podporovaly argument o slip-efektu použití laserového radaru.

Je však důležité poznamenat, že slip-efekt je uznávaným faktorem, který může ovlivnit přesnost měření rychlosti laserovými radary a je tedy důležité toto vzít v úvahu při vyhodnocování odvolání. Doporučil bych se obrátit na odborníky nebo právníky, kteří by mohli poskytnout více informací o tom, jak tento argument byl v minulosti hodnocen v českém právním prostředí.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:milion dolarů každému, kdo se nechá zastupovat chatbotem u soudu
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2023, 12:31:52 »

https://cdr.cz/clanek/chatgpt-uz-nahrazuje-pravniky-v-prestiznich-kancelarich-porusuje-gdpr

Třeba ten bot zvládne do roka práci úředníku pracující stylem copy/paste daleko lépe.

Bejt babama na úřadě, tak se začínám bát. :-D
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:milion dolarů každému, kdo se nechá zastupovat chatbotem u soudu
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2023, 12:49:28 »

AIčka se baby v českém prostředí bát nemusí. Spíš to směřuje k tomu, že se odpustky budou rovnou strhávat z účtu nebo sociálního skóre a baby nahradí už ta samotná kamera nebo černá skříňka v autě.
IP zaznamenána

Cyklon

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:milion dolarů každému, kdo se nechá zastupovat chatbotem u soudu
« Odpověď #5 kdy: 25 Února 2023, 23:39:12 »

Není to vůbec špatný ;D
Chtělo by to trochu upravit, ale nějaký základ tam je.

Citace
Vážený pane/paní,

tímto Vám píši ohledně oznámení o překročení rychlosti v obci o 25 km/h, které jsem obdržel/a. Rád/a bych podal/a odvolání v této věci, jelikož mám několik důvodů, které by mohly pomoci objasnit tuto situaci.

Za prvé, chtěl/a bych poukázat na skutečnost, že v době, kdy jsem byl/a naměřen/a rychlost překračující povolený limit, jsem se nacházel/a v mimořádné situaci. Můj/á blízký/á přítel/kyně se nacházel/a v kritickém stavu a potřeboval/a jsem co nejrychleji dorazit k jeho/jímu domu. Snažil/a jsem se řídit co nejbezpečněji, ale kvůli zhoršeným povětrnostním podmínkám a silničnímu provozu jsem se dostal/a do této situace.

Za druhé, měl/a jsem obavu z toho, že by zdržení na cestě mohlo mít vážné následky pro mého/ mou přítele/ku. Byl/a jsem přesvědčen/a, že mám povinnost učinit vše, co je v mých silách, abych mu/jí pomohl/a v této nouzi. Proto jsem se rozhodl/a jet rychleji, než bylo povoleno, abych co nejdříve dorazil/a na místo určení.

Za třetí, chtěl/a bych zdůraznit, že se jedná o izolovanou událost a že jsem nikdy předtím ani poté nedostal/a žádnou dopravní pokutu. Myslím si, že to dokládá mou schopnost řídit se předpisy a dodržovat pravidla silničního provozu.

S touto situací jsem se již vyrovnal/a a v budoucnu se budu snažit být opatrnější na silnicích. Nicméně vzhledem k mým okolnostem a důvodům pro překročení povolené rychlosti, bych Vás rád/a požádal/a o přezkoumání této pokuty a o její snížení.

Děkuji Vám za pozornost a těším se na Vaši odpověď.

S pozdravem,
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:milion dolarů každému, kdo se nechá zastupovat chatbotem u soudu
« Odpověď #6 kdy: 26 Února 2023, 04:37:28 »

No nevim, ale přiznávat se, že v době překročení rychlosti byly navíc ještě zhoršené povětrnostní podmínky a silniční provoz? To jsou snad i přitěžující okolnosti ne?
« Poslední změna: 26 Února 2023, 04:39:26 od alo.is »
IP zaznamenána

Cyklon

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:milion dolarů každému, kdo se nechá zastupovat chatbotem u soudu
« Odpověď #7 kdy: 26 Února 2023, 09:43:22 »

Proto píši že by to chtělo ještě trochu upravit  ;) ale nějaký ten potenciál tam je. Hlavně by to chtělo natrénovat specifický model.
IP zaznamenána