30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu  (Přečteno 4102 krát)

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #30 kdy: 06 Února 2023, 11:40:38 »

Odpověď na její bláboly jsou následující:

Volné místo v MHD není nijak garantováno zákonem, takže je to pouze o štěstí. Kolikrát mi žena referovala, že přijela pozdě právě kvůli tomu, ze se nedostala s kočarkem do vozu a ani u dalšího neměla jistotu, že bude volný. Kdo s tímto nepočítá, můze být nemile překvapený.

Řidič vozidla MHD je existenčně zodpovědný za vezené cestující. Nepíšu hmotně či jakkoliv jinak, píšu existenčně. Pokud se něco posere, DP jako prvního hodí přes palubu řidiče, pomož si jak můžeš. Švagr pracoval u jistého DP jako řidič autobusu, jednou mu tam spadl na zem dědek, který se nedržel, praštil se do hlavy a průser jak prase. Švagr nic neudělal špatně, dokonce existuje důkaz, že dědek byl upozorněn, aby si sedl nebo se držel. Ale tahanice po policii, trestnímu stíhání unikl jen o vlásek (díky upozornění aby se dědek držel), dokonce v době pádu ani autobus nebrzdil/nezatáčel/nerozjížděl se. Když né trestní stíhání, tak alespoň správní řízení a nějaká místní kolegyně předmětné kolegyně stejně musela dát pokutičku za to, že nic neporušil.

Tak ať ta kráva sklapne a je ráda, že se autobusák stará o bezpečnost, protože kdyby se jejímu dítěti něco stalo, tak by jako první nejvíc kvičela, že je řidič měl vyhodit, protože dva kočárky do autobusu nesmí.

Jo, v podmínkách se mluví o pověřené osobě dopravce, která může povolit nadlimitní počet kočárků - je řidič vůbec pověřený? Klidně se mohu domnívat, že není.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #31 kdy: 06 Února 2023, 15:53:34 »

Za mého dětsví to bylo zcela normální se nedostat s kočárkem do autobusu. Mě bylo, 5let segra byla v kočárku a x krát se stalo, že místo obvyklé příměstské Karosy ŠL 11 přijel náhradní vůz ŠD11 s bouchačkama. I přes sebevětší vůli řidiče do ŠD kočárek naložit nešel. X krát jsme šlapali ráno o půl 7 pěšky v chumelenici po kraji silnice 4km, protože chodníky byly neprohrnuté. Další spoj jel až za hodinu a půl. Máma přišla pozdě do práce, já do školky ségra do jeslí. Jednou máma řešila stížnost na Čsadu a bylo to prdu, prostě běžné ŠLko mělo poruchu  občas i zapadlo, tak se nedalo nic dělat. Prostě lidé byli tak nějak tolerantnější.
Zrovna dnes před polednem se porouchal autobus nedaleko naší firmy, který měl přivést 15 dětí z nedaleké sjezdovky zpět do školky. Řidič byl docela zoufalý, protože náhradní vůz neměl žádný poblíž k dispozici a šel hledat pomoc k nám. My provozujeme nákladní autodopravu a nemáme ani dodávku se sedačkami. Náš mechanik se pokoušel pomoci závadu odstranit a nakonec to dopadlo, že vyrazil konvoj 4 osobních aut. Nikdo z našich kluků ani na minutu nezaváhal a nabídl pomoc, nikdo neřešil případná právní rizika spojená s přepravou cizích dětí v soukromém osobním autě.
 
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #32 kdy: 06 Února 2023, 16:12:24 »

Pamatuji si, když jsem tak kolem roku 2001 bydlel ve Vestci a chtěl jsem o víkendu do kina v Praze busem. Bus tehdy jezdil snad tak jednou za 2h, nebo tak něco. Stojím, stojím na zastávce, bus příjíždí, nestaví, odjíždí. Byl tak natřískán, že bych se tam nevešel a jelikož nikdo nevystupoval, tak se ani nezastavovalo, snad na to měli řidiči i nějaký "interní kód", kdy pouze oznámil, že nestaví a bylo. Byl jsem 100% nas..., ale že bych měl pocit nároku na jízdu, to pochybuju.

Na straně druhé, často jsem se zemýšlel nad způsobem uzavírání smlouvy s dopravcem, kdy informovanost o povinnostech, podmínkách přepravy a tak dále byla tragická. Na zastávkách často nic, nebo nějaký výňatek z přepravních podmínek, samozřejmě, označením jízdenky souhlasím a pak si můžu v busu číst další výňatek, nebo snad i vše, ale vyvěšeno vepředu za řidičem. Snad se to i tady probíralo před lety. Sice to nic nemění na tom, co je paní zač, ale ...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #33 kdy: 06 Února 2023, 22:24:50 »

...a nakonec to dopadlo, že vyrazil konvoj 4 osobních aut. Nikdo z našich kluků ani na minutu nezaváhal a nabídl pomoc, nikdo neřešil případná právní rizika spojená s přepravou cizích dětí v soukromém osobním autě.
docela hrdinové
předpokládám, že všichni měli sedačky pro děcka...

čím dřív občany ( i malé ) seznámím se zmdrizmem tohoto státu, tím lépe
píšu jako někdo, koho z porodnice již vezli osobním autem ( ne sanitkou ), ale to auto nemělo pásy ani vpředu  8)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #34 kdy: 06 Února 2023, 23:17:06 »

...ale to auto nemělo pásy ani vpředu  8)

Já přežil dopravní nehodu jako cca 8 letý ve staré oktávce kdy jsem seděl vepředu mezi rodiči s nohama na takovým tom topení co bylo dole pod palubkou. Protijedoucí odbočující doleva nás přehlédl, rychlost cca 80km/h a v pohodě. Táta zařval bacha, máma mně čapla za ruku a já se hezky zapřel nohama a bylo. Odnesly to jenom plechy, táta hodně dobrzdil.
A myslím že to pásy nemělo nikde.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Úřednice z odboru dopravy MHMP s kočárkem v autobusu
« Odpověď #35 kdy: 24 Února 2023, 16:46:07 »

některý citáty umí zestárnout krásně a rychle :D Tomuhle stačily dva týdny. To je rychlejší, jak dezinformace co se stávají fakty.

> Jediná morální autorita, kt vyjádřila podporu byla novinářka Nora Fridrichova.

https://www.extra.cz/noru-fridrichovou-obvinili-podrizeni-ze-sikany-hruzou-jsme-pred-praci-zvraceli-stezuji-si-ed6d2

IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.