30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odtah vozidla při blokovém čištění  (Přečteno 8675 krát)

tomas.zemanek

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Odtah vozidla při blokovém čištění
« kdy: 02 Března 2015, 15:07:33 »

Zdravím,
prosím o radu ohledně odtahu vozidla. Auto bylo odtaženo z důvodu blokového čištění, toto čištění ale nebylo řádně označeno 7 dní předem a ještě bylo špatně rozmístěné značení, které do bočních ulic nebylo rozmístěno. Možná bylo, ale někdo značky asi přemístil jinam, ale to už se nedozvím. Každopádně s kamarádem jsme šli zaplatit za odtah a auto vyzvednout, ale ze situace tak nějak vyplynulo, že si auto odvezli bez zaplacení.
Za cca 4 měsíce po odtažení přišlo doporučené psaní do mých rukou, ale převzala to za mě sousedka. Chtěl bych se Vás tímto zeptat na možné řešení. A to buď neodpovídat na výzvu a vyčkat na další, s tím, že tato mi nebyla doručena a podpis při převzetí to potvrdí, nebo odpovědět, že žádný odtah se neuskutečnil, případně ať vyloží karty na stůl a ukáží fotku, čas, datum nebo záznam o odtahu. Protože z této výzvy nevyplývá kromě zaplacení odtahu nic konkrétního a jelikož auto na odstavném parkovišti nestojí a nemají žádný konkrétní důkaz, pak já nemůžu např. za to, že někdo zneužil moje značky....
 
Předem díky za každou hodnotnou informaci. Zda se někdo vyzná a chce pomoci rád zašlo podrobnější info.

IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Odtah vozidla při blokovém čištění
« Odpověď #1 kdy: 02 Března 2015, 15:35:35 »

Přišel nám na firmu podobný dopis od téhož odesilatele, viz http://30kmh.cz/index.php?topic=1089.0. Vycházím-li z toho, že jste pravděpodobně nezaplatil blokovou pokutu, měl by být podle mého názoru nejdříve prokázán přestupek, aby byl odtah vozidla vůbec legalisován.

Zvláštní je, že nejen po nás, ale - jak se zdá - ani po Vás MNV nic nechtěl, o žádném takovém přestupku neinformoval, příkaz neposlal a rovnou předal věc zmr. Rašovskému. Podle mého názoru není třeba na ten vyděračský dopis vůbec reagovat - přinejmenším v našem případě k němu totiž nebyla přiložena plná moc, a to ani v neověřené kopii.
IP zaznamenána

tomas.zemanek

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Odtah vozidla při blokovém čištění
« Odpověď #2 kdy: 02 Března 2015, 20:54:20 »

Odtah vozidla zřejmě zařizovala tato firma http://www.zlatestranky.cz/firmy/Brno/H307978/ODTAHOVÁ+SLUŽBA+-+Zdeněk+Černý/ protože auto bylo odstaveno na ulici Jihlavská..... Přestupek by tedy měla řešit nejdříve MP města Brna, ale nic takového se nestalo a rovnou přišla výzva od Rašovského. Plná moc přiložena nebyla, takže se nabízí otázka, zda neodepisovat a počítat s možným soudním řešením, nebo odepsat a chtít uvedení veškerých potřebných informací. Ať už datum, čas nebo fotodokumentaci z odtahu, jeho plnou moc k řešení dané věci atd. Nebo uvést, že za odtah bylo zaplaceno, protože bez zaplacení totiž auto není možné vydat a majitel má ve firmě trochu nepořádek. Ale zde narážím na problém, že žádný doklad nebyl vystaven tudíž ani žádný nevlastním a nevím co by následovalo. Případně řešit proč mě píše advokátní kancelář, když jsem nebyl seznámen s žádným přestupkem ani s žádným nesouhlasil a ona po mě vymáhá konkrétní částku .....

Přišel nám na firmu podobný dopis od téhož odesilatele, viz http://30kmh.cz/index.php?topic=1089.0. Vycházím-li z toho, že jste pravděpodobně nezaplatil blokovou pokutu, měl by být podle mého názoru nejdříve prokázán přestupek, aby byl odtah vozidla vůbec legalisován.

Zvláštní je, že nejen po nás, ale - jak se zdá - ani po Vás MNV nic nechtěl, o žádném takovém přestupku neinformoval, příkaz neposlal a rovnou předal věc zmr. Rašovskému. Podle mého názoru není třeba na ten vyděračský dopis vůbec reagovat - přinejmenším v našem případě k němu totiž nebyla přiložena plná moc, a to ani v neověřené kopii.
IP zaznamenána

vstan

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Odtah vozidla při blokovém čištění
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2015, 21:17:09 »

Nebo uvést, že za odtah bylo zaplaceno, protože bez zaplacení totiž auto není možné vydat

Sorry, že se do toho míchám, ale proč by nemělo být možné auto vydat bez zaplacení? Zaprvé nemusím mí dostatek financí a za druhé je auto můj majetek (nebo firemní) a třetí osoba mi ho přece nemůže zadržet? Nebo se pletu?
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Odtah vozidla při blokovém čištění
« Odpověď #4 kdy: 03 Března 2015, 08:05:42 »

Pokud se nepletu, tak zrovna u blokoveho cisteni by to melo fungovat tak, ze po dokonceni cisteni se odtazena auta vrati zpatky na puvodni misto a provozovatel se tak o jejich odtahu obcas muze dozvedet az na zaklade dopisu od uradu.

Jinak zrovna o odtazich (na co ma kdo narok, atd.) docela hezky pise pan Beran. Clanky jsou sice 10 let stare, ale prislusne paragrafy, co tam cituje, jsou porad stejne a nepredpokladam, ze by se kolem toho neco nejak vyrazneji menilo:

http://www.autoweb.cz/odtah-vozidla-co-rika-zakon-a-jaka-je-praxe-cast-1/
http://www.autoweb.cz/odtah-vozidla-co-rika-zakon-a-jaka-je-praxe-cast-2/

Mimo jine z toho plyne, ze vas nejaky vztah mezi odtahovkou a mestem nemusi vubec zajimat. Preci jen odtah narizuje podle zakona vlastnik komunikace a ten taky ma spravne vozidlo vydat a vybirat jakekoliv s tim spojene poplatky.

Kazdopadne, co tak ctu ten odstavec 6 v § 19 zakona o pozemnich komunikacich, tak ten je docela hezky napsany. Ciste teoreticky by to podle nej mohlo fungovat tak, ze prohlasite, ze v tu dobu mel auto sverene kamarad (ktery to potvrdi) a to bylo duvodem, ktery vam jako provozovateli zabranil v odstraneni vozidla vcas. V takovem pripade by tedy podle toho mel naklady na odtah nest vlastnik komunikace. Samozrejme, otazkou je, jak moc vas s tim urad posle do prdele a jestli diky tomu nebudou chtit na kamarada hodit nejaky bodovany prestupek.
IP zaznamenána

tomas.zemanek

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Odtah vozidla při blokovém čištění
« Odpověď #5 kdy: 03 Března 2015, 09:51:38 »

Díky za odpověď, ano je možné auto vydat i bez zaplacení, ale k tomu by musel být nějaký doklad, který by tuto skutečnost potvrzoval nebo je to blbost? Protože odtahová služba přece musí mít něco v rukávu na základě čeho bude odtah vymáhat ? ..
Nebo uvést, že za odtah bylo zaplaceno, protože bez zaplacení totiž auto není možné vydat

Sorry, že se do toho míchám, ale proč by nemělo být možné auto vydat bez zaplacení? Zaprvé nemusím mí dostatek financí a za druhé je auto můj majetek (nebo firemní) a třetí osoba mi ho přece nemůže zadržet? Nebo se pletu?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Odtah vozidla při blokovém čištění
« Odpověď #6 kdy: 05 Března 2015, 00:02:51 »

Díky za odpověď, ano je možné auto vydat i bez zaplacení, ale k tomu by musel být nějaký doklad, který by tuto skutečnost potvrzoval nebo je to blbost? Protože odtahová služba přece musí mít něco v rukávu na základě čeho bude odtah vymáhat ? ..
No možná by jste ten doklad na základě kterého Vám bylo auto vydáno měl mít Vy. Nebo by ho dali každému, kdo si o něj řekne ?

A prostudujte si toto, jestli Vám to nějak nepomůže : http://www.spocitej.si/novinky/11-soud-se-zastal-ridicu-odtahy-aut-kvuli-tomu-podrazi/
IP zaznamenána