30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ignorování datové schránky úřadem - jak reagovat (obsílka zatím nevyzvednuta)  (Přečteno 2324 krát)

pospisit

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Zdravím vespolek.

Prosím o radu ohledně celkem banální záležitosti.

Přistál mi ve schránce na adrese mého bydliště (pouze papírově) infopapír, že mám na poště červený proužek k vyzvednutí. Jedná se s největší pravděpodobností o výzvu k zaplacení od obecních radarových štěnic.

Mám datovou schránku a vím, že právě obecní lupiči je ve velkém ignorují.

Pošta kde je obsílka je taková ta maloobecní pobočka s otvírací dobou pro důchodce, takže se mi dvakrát nehodí tam chodit a navíc se mi ani nechce spolupracovat s opruzákama, kteří ignorují své povinnosti.

Vím, že je dokonce nějaký judikát, který konstatuje, že veškeré kroky, které budou založeny na doručení fikcí v případě ignorování datovky jsou neplatné, ovšem!

Co mě prakticky čeká, když budu tu fyzickou zásilku ignorovat - jak moc velké praktické potíže mi vzniknou a jak se mám pak bránit, případně mohu jít nějak štěstíčku naproti a onucím to ještě více zkomplikovat a připravit si obranu? A nebo pro mě bude lepší s úřednickou onucí spolupracovat a na tu poštu zajít obsílku vyzvednout?

Předem děkuji za ověřené a konstruktivní rady!

IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil

Jen pro jistotu: fyzická osoba a fyzická osoba podnikající - 2 různé datové schránky.
Např autp napsané na osobu OSVČ - pak nelze doručovat na datovku fyzické osoby a naopak.

Dopis nevyzvedávat - jelikož tím si spíš uškodíte ( písemnost jste převzal a s jejím obsahem se tím pádem seznámil)
Nechat být. Jen si to trošku hlídat, pokud úřad bude datovku i nadále ignorovat, aby to nedošlo až k exekuci - sice by nebyla platná, ale ten opruz s tím není asi úplně WIN nad úřadem.

IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil

sennheiser: což ale skýtá potenciálně nepříjemné zneužití ze strany SO, neb ten může poslat zásilku do datové schránky fyzické podnikající osoby OSVČ. Ta si schránku vybere a zjistí, že dopis je určený sice téže osobě, ale kvůli přestupku nikoliv na služební auto, ale na soukromé auto téže osoby. Takže SO ušetří za klasickou poštu a fyzická osoba se stejně seznámila s obsahem zásilky zaslaného do datové schránky téže osoby, ale podnikající OSVČ…
To znamená, že v reálné praxi to za určitých okolností jedno jest. A pokud úřední parazit něco může zneužít, tak to také zneužije. Ale třeba se mýlím a jen jsem to špatně pochopil…
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil

To není zákonný postup, tudíž to nelze považovat za doručené.... Ale úředníci si to podrží, koneckonců odpovědnost nula je odpovědnost nula...
IP zaznamenána

pospisit

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Díky za reakce. Jsem pouze fyzická nepodnikající osoba, takže riziko záměny datové schránky je u mě irelevantní.

Ohledně toho rizika exekuce - lze si nějak pohlídat stádium té záležitosti, když vůbec netuším, který úřad mi to posílá?
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil

Tak stačí si na poště zřídit emailové avíza o příchodu zásilky.. Pak přijde do mailu toto:

Druh zásilky: Doporučené psaní
Číslo zásilky: RRxxxxxxxx
Odesílatel: Statutární město PRAHA, Magistrát
Dobírka: 0 Kč
Datum uložení: do 24.10.2022
Adresa pro vyzvednutí: pošta – Praha 5
IP zaznamenána