30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] alkohol,nadýchano0.65  (Přečteno 11766 krát)

jeliman

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[?] alkohol,nadýchano0.65
« kdy: 27 Února 2015, 10:36:14 »

Dobrý den,potřebuji poradit,v Pátek 20.2.jsem jel na odtach poškozeného vozu a při zajištení natahlího auta domně naboural další vuz který ovšem z místa hnedle ujel,zákaznice k terá u toho však byla si všimla rz a tak hned volala pčr,ta dorazila a kmému překvapení dala dýchnout hned mně,kmé smule jsem nadýchal0.65,přiznal jsem jedno pivo po večeři,nic víc,policista to ochotně napsal jako že jsem jiný učastník ,ale řp mně odebral samozřejmně na místě,a ted si nevím rady,je náká šance to uhrát at mi vrátí řp?vubec stím nemám skušenosti,dechová skouška byla provedena,př,DRAGER,na krev jsem nešel a ani jsem nebil vyzván,možná chyba,děkuji za každou radu.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:alkohol,nadýchano0.65
« Odpověď #1 kdy: 27 Února 2015, 12:28:51 »

Tady je každá rada drahá... Případ by se samozřejmě vyhrát nějakým způsobem dal, nicméně pokud máte zabavený řidičák a potřebujete ho k práci, tak je skoro nejjednodušší tam zajít, nasypat si popel na hlavu a všechno přiznat. V tom případě dostanete pokutu kolem 10 tis. zákaz na 6 měsíců a po třech měsících si můžete požádat o navrácení ŘP. Pokud byste chtěl bojovat, tak reálně hrozí, že nebudete mít řidičák rok, tedy až do prekluze, i když to v uvozovkách vyhrajete. Tak to platí obecně, v tomto případě by se to možná dalo hrát tím směrem, že jste si pifko dal až poté, co jste dorazil, protože opicajti Vás nezastavovali, takže v mezičase se mohlo dít cokoliv. Tady samozřejmě jen polemizuju, protože z Vašeho popisu nevyplývá, co a jak se tam přesně odehrálo. Taky doporučuju požádat o spis.
IP zaznamenána

jeliman

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:alkohol,nadýchano0.65
« Odpověď #2 kdy: 27 Února 2015, 14:00:41 »

do protokolu jsem jim přiznal již zmíněné jedno pivo,a po celou dobu tam byla zákaznice,tudíž nelze tvrdit že jsem si dal pivo hned po příjezdu.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:alkohol,nadýchano0.65
« Odpověď #3 kdy: 27 Února 2015, 16:32:12 »

Argument s pivem pozdeji by stejne neobstal. V pripade nehody zakon zakazuje pozivani alkoholickych napoju do doby nez prijede hlidka a provede dechovou zkousku.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:alkohol,nadýchano0.65
« Odpověď #4 kdy: 27 Února 2015, 16:50:03 »

Jo jasně, vy jste byl taky nabouraný :-\ A kolik jste dělal dechových zkoušek a s jakým výsledkem?
IP zaznamenána

jeliman

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:alkohol,nadýchano0.65
« Odpověď #5 kdy: 27 Února 2015, 16:57:54 »

celkem jsem dělal2a to0.65,0.67a ted jsem se dočet že přístroj Drager je dosti nepřesný a že záleží na povětrnostní podmínkách a tak d,tak nevím jestli napadnout samotný měření a nebo si najít něco jiného,dýchal jsem jako jiný učastník nehody.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:alkohol,nadýchano0.65
« Odpověď #6 kdy: 27 Února 2015, 17:04:06 »

Co je to za hloupost?
Vy jste byl donucen dýchat ačkoliv jste neřídil? Chápu dobře, že jste nakládal auto na odtah. To přece neznamená, že jste řidič. Záleží hodně na tom co jste řekl a co máte zapsané v protkolu. Nicméně pokud jste neseděl za volantem, tak, dle mne, nejste řidič. Však, když přijdu k autu, a uvidím, že mi do něj někdo naboural, tak přece nejsem řidič a můžu být vylitej jak váza. I když nakládám auto, tak ho prostě naložím a přijde kolega co s tím odjede.
Zkusil bych dojít na MěU s tím, že mi byl odebrát ŘP neprávem, protože jsem nebyl řidič. Nicméně možná jsme uplně mimo :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:alkohol,nadýchano0.65
« Odpověď #7 kdy: 27 Února 2015, 18:46:44 »

do protokolu jsem jim přiznal již zmíněné jedno pivo,a po celou dobu tam byla zákaznice,tudíž nelze tvrdit že jsem si dal pivo hned po příjezdu.
Jak typické. Počítám, že šachy taky promýšlíte až po tahu soupeře. Tomu kdo Vám nakukal, že přiznání je polehčující okolnost nevěřte ani další nakukávky (jako třeba Pomáhat a chránit, my Vám žádné body nedáme, jenom se tu podepište, tak to chlapsky přiznejte, já Vás chápu, jsme lidi, nikdo není dokonalej, .... atd., atd. ). Potom pozdě bečet.
Jak pravil Mates - pokud jste v době nehody neseděl za volantem, tak nejste řidič a basta. Domluvte se s kolegou, co Vás měl přijít vystřídat nebo co se zrovna šel vyhcat. Pokud zákaznice potvrdí, tak to nemá chybu. Tvrdit lze cokoliv, nevidět není důkaz (negativní tvrzení nelze dokázat).
A něco také přispěl ten stopangin, jinak Vám jedno pivo neuvěřím ani já, a to jsem dost vstřícnej. http://auto.idnes.cz/alkulacka.aspx   
Ach jo, ach jo.
IP zaznamenána

jeliman

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:alkohol,nadýchano0.65
« Odpověď #8 kdy: 27 Února 2015, 21:41:58 »

no proto mi to napsali jako jinému učastníku,to stím kolegou asi taky neuhraju jelikož jsme volali až po nadýchání a bylo namně napsaný kolečko a stazka,tak nevím sám jsem na to koukal žemi dali dejchnout aniž bych řídil,no nic dnes mi přišlo oznámení o zahájení tak počkám a naposlední vhvíli siho vyzvednu,a hned napíšu odvolání,asi napadnu to měření,jinak už nevím
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:alkohol,nadýchano0.65
« Odpověď #9 kdy: 28 Února 2015, 12:41:05 »

se zadrženým řidičákem je lepší vyzvedávat hned a řešit všechno co nejrychlejc
IP zaznamenána

jeliman

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:alkohol,nadýchano0.65
« Odpověď #10 kdy: 28 Února 2015, 13:06:31 »

nevím zdali to ještě funguje,ale kdiž do pěti dnu nestihnou doručit oznámení o zahájení řízení tak by mi mněli řp,snad vrátit,ale nevím.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:alkohol,nadýchano0.65
« Odpověď #11 kdy: 28 Února 2015, 18:50:32 »

Lhůta 5 dnů v § 118c (stejně jako policajtova lhůta nejpozději následující den v § 118b) je jen pořádková. Plyne to z textu zákona a posvětil to i NSS, tuším dokonce vícekrát. Takže můžou zahájit i po jejím uplynutí.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:alkohol,nadýchano0.65
« Odpověď #12 kdy: 28 Února 2015, 22:57:58 »

Přesně tak, jde jen o pořádkovou lhůtu. Nefungovalo to nikdy. Když sprostý pachatel nebude chtít, tak nestihnou zahájit nikdy v 5ti dnech. Je to jen ochrana, aby orgán neměl tendenci posílat zahájení např. až po měsíci.
IP zaznamenána

jeliman

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:alkohol,nadýchano0.65
« Odpověď #13 kdy: 01 Března 2015, 08:14:31 »

Dobrý den pánové,předem vám chci poděkovat za užitečné rady,a ted kté 5dení lhutě,tak tady se rozporují advokáti i somotný judikát,někde to prostě funguje a někde ne,já osobně jsem volal3advokátum a dva znich mi řekli že po uplinutí teto lhuty mne řp mají opět vrátit,s toho mně zase jiní řeknou že v Praze si nato nehrají,jsem z tho jelen,
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:alkohol,nadýchano0.65
« Odpověď #14 kdy: 01 Března 2015, 10:47:31 »

Není nic jednoduššího, než tam osobně zajít nebo poslat písemnou žádost a domáhat se vrácení ŘP, že nestihli zahájit řízení do 5ti pracovních dnů.
IP zaznamenána