30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Sprdel 54/50 - přezkoumatelnost  (Přečteno 1687 krát)

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
[LOST] Sprdel 54/50 - přezkoumatelnost
« kdy: 05 Září 2022, 09:06:34 »

Nezjištěný řidič pirátil městem hodinu před půlnocí rychlostí 54. Provozovatel zarytě trval na tom, že má právo beztrestně (a bezplatně) odmítnout práskání, čímž si nevyhnutelně přivodil stíhání podle § 125f. Podařilo se z toho udělat 50 stránkový spis a už to vypadalo, že to vyhnije na odvolačce, když tam někdo 2 tejdny před promlčením imho dost odflákl zamítnutí odvolání. Nejvíc mě na tom zaujalo, jak si vytřeli zadek s namítanou nepřezkoumatelností. Provozovatel navrhoval doplnil spis o něco, např. nějakou statistiku, ze které by bylo patrné, že se měření opravdu provádí za účelem uvedeným v § 79a. SO1 ignoroval, SO2 prej zhojil. Tak se chci jen zeptat, jestli se to takhle vážně dá dělat?

Přiloženy výseky daných pasáží a v zipu pak i celé odvolání + zamítnutí, kdyby někoho zajímalo.
« Poslední změna: 05 Září 2022, 13:17:54 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 54/50 - přezkoumatelnost
« Odpověď #1 kdy: 05 Září 2022, 09:34:56 »

Tim snad ale porusili zasadu dvouinstancniho rizeni ne?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 54/50 - přezkoumatelnost
« Odpověď #2 kdy: 05 Září 2022, 12:20:51 »

Zkouším na základě toho hintu dvouinstancniho rizeni najít nějaký rozsudky a zatím to na mě působí, že to takhle úplně v pohodě můžou lepit... Až příliš často narážím na kecy typu "postupem žalovaného nedošlo ani k porušení zásady dvojinstančnosti správního řízení. Z konstantní judikatury správních soudů totiž vyplývá, že správní řízení tvoří v zásadě jeden celek od zahájení až do právní moci konečného rozhodnutí. V zásadě tedy není vyloučeno, aby odvolací správní orgán napravil drobné vady řízení před správním orgánem I. stupně, stejně jako drobné vady rozhodnutí v něm vydaného..."
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 54/50 - přezkoumatelnost
« Odpověď #3 kdy: 05 Září 2022, 12:38:30 »

Je to tak, jen zhojení odůvodnění, které navíc obsahuje jen zcela obecné věci, projde, stavět na tom žalobu by (bohužel) bylo téměř jistě neúspěšné. V tom, co tam SO2 doplnil, není nic konkrétního, na co by účastník tím, že to vypořádal až SO2, ztratil možnost reagovat, není tam nový podklad, na který by bylo nutné opakovat výzvu dle § 36(3), ani žádný překvapivý obrat v podobě změny právního názoru na nějakou dílčí otázku oproti tomu, jak to hodnotil SO1.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel 54/50 - přezkoumatelnost
« Odpověď #4 kdy: 05 Září 2022, 13:17:42 »

Tak děkuji za odpovědi. Jirava na poslední chvíli urval pro KH polovinu fialovného. Dávám LOST.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.