30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Alkohol v dechu 0,32 a 0,34  (Přečteno 13931 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #15 kdy: 01 Září 2022, 09:33:34 »

Řidiči aut registrovaných na takového majitele tvrdí, že jsou preventivně zastavováni podezřele často, navíc to budete mít už vždy s orientační zkouškou na alkohol i drogy a to jste jednou nohou v průseru, i kdybyste byl čistý.
Tohle máte nějak ověřeno? Nebo je to urban legend na způsob černé sanitky?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #16 kdy: 01 Září 2022, 10:21:16 »

POkud mohu poradit, tak (pokud se dobře orientuji tak dnes je poslední termín) pošlete odpor ve znění:

Proti příkazu XXXXXYYYYZZZZ podávám odpor. Pyrát Pyrátovišč narozen dne XX.YY.ZZZZ trvale bytem Ulice XXX Město PSČ.

Toto pošlete emailem na podatelnu příslušného úřadu (najdete na jejich www stránkách) a po pěti dnech to samé pošlete přes DS.

Přestože se nedá úplně počítat s tím že to vyhrajete na prekluzi, určitě se snažte písemnosti vyzvedávat co nejpozději a využívat všechny termíny na maximum - je ovšem potřeba si to velmi pečlivě hlídat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #17 kdy: 01 Září 2022, 10:24:13 »

....
Tohle máte nějak ověřeno? Nebo je to urban legend na způsob černé sanitky?

Tak už jsem o tom také slyšel a vzhledem k tomu že jsou některé vozy vybaveny technologí OCR na rozpoznání značek a online lustraci protijedoucích aut tak bych se tomu moc nedivil.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #18 kdy: 01 Září 2022, 11:04:37 »

Já mám vlastní zkušenost.
Kamarád měl THC - jel svým autem. Žádné nápadné auto. V době, kdy měl papíry v čistírně, jsem si ho půjčil na nějaký převoz (byl to kombík).
Najednou PČR za mnou, pár odboček, STOP - a lízání! a alkohol.
Já jezdím 15 let a nikdy jsem nelízal - nevypadám asi jako smažka.
Takže možná náhoda, možná ne.

IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #19 kdy: 01 Září 2022, 11:17:59 »

Jen bych dodal, URCITE zajdete nahlednout a okopirovat spis!!
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #20 kdy: 01 Září 2022, 11:56:31 »

Řidiči aut registrovaných na takového majitele tvrdí, že jsou preventivně zastavováni podezřele často, navíc to budete mít už vždy s orientační zkouškou na alkohol i drogy a to jste jednou nohou v průseru, i kdybyste byl čistý.
Tohle máte nějak ověřeno? Nebo je to urban legend na způsob černé sanitky?
Priklanim se k nazoru, ze je to spise vystup agentury JPP a mohu poslouzit prikladem: mam v historii registru ridicu (nebo jak se to jmenuje) zaznam o alkoholu - 0.9, RO odebrano na 6 mesicu, vraceno po 3, a od te doby (radove 20 let) jsem byl ke kontrolni kontrole zastaven jednou (probehlo foukani), nelizal jsem ani jednou. Duvod te jedne kontrolni kontroly navic nejspis byl ten, ze to bylo 1.ledna kolem 6. hodiny ranni.
Nejezdim zrovna malo,  cca 20kkm rocne ruznymi vozidly, vsechna psana na me.
« Poslední změna: 01 Září 2022, 11:59:01 od medved »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #21 kdy: 01 Září 2022, 12:21:11 »

Jakožto mladej a blej (20 let) jsem byl taky zastaven a dejchnul jsem.
Dostal jsem papíry do čistírny. Když jsem při řešení jedné nehody viděl svojí kartu řidiče, tak to tam furt svítilo jako jediný můj prohřešek i přes to, že už je to skoro 20 let.
Ale toho, že by moje auta byla nějak preventivně zastavována autem s kamerou jsem si nevšiml. Spíš mám štěstí že sloví někoho okolo mě a já projedu.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #22 kdy: 01 Září 2022, 13:41:45 »

Netvrdím...ale píšete o starých prohřešcích. Já shodou okolností také alkohol před asi 13 lety a od té doby mě kromě tohoto lízání nestavěli.
Ale toto s tím THC bylo pár týdnu po jeho zastavení.
Každopádně radši jedu svým "čistým" autem :-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #23 kdy: 01 Září 2022, 22:55:25 »

Možná jim jenom blikne, že auto patří někoumu s aktivním zákazem a tak po tom jdou.
IP zaznamenána

cosedadelat

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #24 kdy: 06 Září 2022, 08:58:06 »

Takže od 24.8 jsem měl 8 dní na podání odporu. To jsem udělal ve čtvrtek 1.9. Odpor jsem podal skrz datovou schránku, že jsem odpověděl odesilateli který mi poslal Příkaz. Včera mi přišla nějaká zpráva do datovky s předmětem "předvolání".
Zatím jsem tam nekoukal abych to neměl hned jako doručené. Dá se předpokládat, že věc nenabyla právní moci a půjde do přestupkového řízení a řidičák si zatím můžu nechat ?

Další krok bude dostat se nějak ke spisu, myslím si to dobře ?


Děkuji
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #25 kdy: 06 Září 2022, 11:57:33 »

Ano je to tak.
Vyzvedněte DS 11 den anonymizujte to a postněte sem, podle toho co tam bude doporučíme další kroky.
« Poslední změna: 06 Září 2022, 11:59:20 od pk202 »
IP zaznamenána

cosedadelat

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #26 kdy: 19 Září 2022, 09:23:05 »

Pokračování, datovku jsem vybral. Bylo v ní pozvání na "Předvolání obviněného k ústnímu jednání v jeho přestupkové věci" Kde se mám dostavit začátkem Října. Myslím , že v tomto případě bylo jedno kdy jsem datovku vybral, je tam kdy a kde mám být. Jinak je to souhrn toho co se stalo a Poučení co můžu a nemůžu na jednání. Můžu se vyjádřit k jednání, někoho pověřit, nevypovídat.
Dále píši, že si můžu udělat kopii spisu, což si myslím že bude můj další krok ? Zajedu tam, řeknu že se k ničemu vyjadřovat nebudu, že si to musím rozmyslet a chci si ofotit spis. Je to tak ?
Myslím, že anonymizovat pozvání a dávat sem je zbytečné, nebo se pletu ?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #27 kdy: 19 Září 2022, 10:35:23 »

Ano. Zajděte pro spis a až ten sem dejte.
IP zaznamenána

cosedadelat

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #28 kdy: 13 Října 2022, 11:05:15 »

Tak, setkání s "administrativním policistou" proběhlo v klidu. Ofotil jsem vše krom toho co mi přišlo do datovky.
Prošel jsem vše a nikde jsem nenašel nějaké nesrovnalosti. Kalibrační protokoly jsou aktuální. Trochu naděje jsem dával do výsledku rozboru krve. Tam je pouze suché sdělení jak byla zkouška provedena, kdo ji provedl, jestli vzorky byly ok a naměřená hodnota 0,26 g/kg . Což jsem na tom podobně jak v dechu po odečtu 0,06.

Vzhledem k tomu že jsem se přiznal, nemám žádný audio/video záznam ... I když hodnoty jsou blízké nule, myslím že podnikat další kroky by byla ztráta času a peněz.
Odebrání řidičáku bude v listopadu jak jsem si "přál" ... :-X
Už mám odkrouceno cca 17 dní a úředník "přislíbil" že po 3.měs mi ho vrátí....

Pokud by vás něco napadlo, nebo si myslíte že bych měl tady vložit nějaký dokument, tak to udělám ale nevidím světlo na konci :)

IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #29 kdy: 14 Října 2022, 12:01:57 »

Já mám vlastní zkušenost.
Kamarád měl THC - jel svým autem. Žádné nápadné auto. V době, kdy měl papíry v čistírně, jsem si ho půjčil na nějaký převoz (byl to kombík).
Najednou PČR za mnou, pár odboček, STOP - a lízání! a alkohol.
Já jezdím 15 let a nikdy jsem nelízal - nevypadám asi jako smažka.
Takže možná náhoda, možná ne.
OT: Toto mohu také potvrdit. Stalo se to samé nedávno známemu. Měl auto 1 (napsané na sebe) a firemní auto 2 (na firmu). V autě 2 jej chytli, nalízal, papíry pryč, teď už je má zpět a jezdí dále autem 2. Auto 1 půjčuje dceři. Za auto 1 se nedávno dostalo auto PČR, jelo za nimi x stovek metrů (po městě) a po dojetí do cíle je zkontrolovalo. Začínalo se čím jiným, než testem na THC, nikoho nezajímalo, kdo řídí. Když vyšlo najevo, že neřídí majitel auta 1, chtěli po řidiči, aby podle fotky z nějakého rejstříku potvrdil, že majitelem je člověk na fotce. Pak si z dotyčného stříleli, že teď dělal 3 měsíce osobního řidiče a podobné sračky. Bohužel, řidič neznalý, nenahrával atd.. 
IP zaznamenána