30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Alkohol v dechu 0,32 a 0,34  (Přečteno 13930 krát)

cosedadelat

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« kdy: 30 Srpna 2022, 08:20:56 »

Dobrý den, potřebuji poradit. Celou situaci jsem si nenahrál, že nadýchám jsem tušil, že jsem pil jsem se víceméně přiznal. Jde mi o to jak mám teď postupovat abych věc co nejrychleji urychlil a co mě čeká.

Zastavili mne, otázka pil jste něco před jízdou a jestli jsem ochoten podrobit se dechové zkoušce. Odpověď: jedu z akce tak někdy v noci jsem pil, před jízdou ne a že budu dýchat, co mi zbývá.
První 0,32 a po pěti minutách 0,34. Fízlové, že pro ně to stačí, ŘP mi nevrátí ať jím to podepíšu. Podepsal jsem jeden lístek z toho měřáku (0,32) a druhy lístek z měřáku a papír už ne.
Zarazilo mne že na druhý pokus mám větší číslo. Navrhnul jsem že pojedeme na krev, fízlové že je to zbytečné a že to bude drahé a pro mne horší. Když mne odrazovali tak jsem usoudil že udělám opak. Jeli jsme na krev, bylo to ale kousek a v ordinaci mne vzali hned.

Zhruba po 17 dnech od zadržení mi přišlo do datovky, že si ŘP můžu vyzvednout u nás na úřadě. To mne překvapilo, poslali mi jej skoro domů.

Pak se nic nedělo až 24.8 zpráva v datovce. Kde se píše že krev  0,26g/kg a "Po odečtení možné tolerance koncentrace alkoholu v dechu ve výši 0,24 promile, tak, jak vyplývá z vydaného dokumentu Českého metrologického institutu Praha, vedeného pod č.j. 144-MP-C008-08, mu tedy byla jako hodnota alkoholu v dechu prokázáno 0,08 promile alkoholu v dechu.

Takže vycházejí z dechu a krev je jedno ? Nikde se tam nepíše, že to bylo na mou žádost. Dále tam píši: Uvedený přestupek byl obviněným spáchán přinejmenším ve formě nedbalosti nevědomé

Mám 8 dní na odpor a na konci dokumentu se píše: Po nabytí právní moci : na vědomí EKŘ což nevím co znamená.

Pokuta 2.500 a od nabytí moci odevzdat řidičák do 5 dnů a doba co jsem ho neměl (cca 17dnů) se mi  do trestu již počítá.

Teď nevím kdy jej mám odevzdat a jestli mi přijde ještě nějaký papír a jak pak postupovat abych ho dostal nejrychleji zpět ?
A co krev ta byla na mojí žádost, to mi přijde nějaká faktura ?
Čekají mne nějaké psycho testy ?

Doufám že to není moc zmatené, pokud bude potřeba nějaké další info tak doplním.

Děkuji

edit: ještě mi dávali líznout, to bylo negativní.
« Poslední změna: 30 Srpna 2022, 08:27:34 od cosedadelat »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #1 kdy: 30 Srpna 2022, 08:54:06 »

(Berte s rezervou a pripadne pockejte na pozvrzeni zkusenejsim arbitrem) Osobne bych zasel nahlednout do spisu, hledal papir z nemocnice a na zaklade toho se pak rozhodoval co dal. Mate to hranicni, takze je dost dobre mozne, ze krev vysla negativni (do 0,2 nepisou hodnotu, ale JEN negativni). Pokid tam takovy papir bude tak s klidem odpor a bojovat, protoze krev je rozhodujici a "nic na vas nemaji". Pokud ovsem papir z nemocnice nebude, nebo na nem bude "pozitivni", pripadne hodnoty, uz je to asi jiny pribeh a rozhodne pockejte na rady zkusenejsich.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #2 kdy: 30 Srpna 2022, 11:38:09 »

Hlavně chybí za Vaší strany datum kdy k údajnému přestupku došlo (kvůli datumu prekluze) a co je ta "zpráva v datovce".
Pokud to je to příkaz rozhodně byc podal odpor. U takto hraničních hodnot se dá bojovat.
IP zaznamenána

cosedadelat

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #3 kdy: 30 Srpna 2022, 13:25:35 »

K přestupku došlo 3.7,  včetně dechové zkoušky, odběru krve a zabavení řidičáku.
První zpráva v datovce byla 14.7 že si mám vyzvednout řidičák, ten byl vyzvednut 20.7

Následně další zpráva v datovce byla 24.8 že krev byla 0,26g/kg a že mám zaplatit pokutu 2.5K a odevzdat řidičak po nabytí právní moci, na podaní odporu mám 8 dní, což mi vyprší asi ve čtvrtek 1.9.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #4 kdy: 30 Srpna 2022, 13:50:06 »

Pokud chcete hrát/oddalovat, tak ve čtvrtek podejte odpor emailem a za 5 dní potvrďte datovkou.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #5 kdy: 30 Srpna 2022, 14:05:41 »

Tu krev bych si ve spisu overil, co tam vlastne maji.
Taktiku je treba zvolit podle toho, jak je ridicak pro vas dulezity.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #6 kdy: 30 Srpna 2022, 15:17:41 »

Ještě jednu věc zvažte. Přesto, že toto možná půjde vyhrát počítejte s tou horší variantou a také zvažte kdy je pro Vás výhodné mít zakázáno řídit a podle toho se zařiďte. Vhodným operování a zdržováním můžete zákaz oddálit třeba až na jaro příšího roku, případně pokud odpor nepodáte, budete naopak na jaře už znovu moci řídit.
Nicméně tady ještě nezaznělo to podstatné - že po podání odporu nebude v případě prohry pokuta ani zákaz vyšší než teď. Pouze zaplatíto o 1000 CZK více za konané správní řízení.
IP zaznamenána

cosedadelat

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #7 kdy: 31 Srpna 2022, 08:54:45 »

Všem děkuji za informace. Co se řidičáku a jeho potřeby týče, tak mi to nezpůsobí vážnější komplikace, do práce jezdím celoročně na kole, bydlím ve městě kam potřebuji si dojdu nebo MHD. Děti už taky nepotřebuji tolik vozit, a žena je zkušená řidička.

Dále jsem pochopil že by se dalo zdržovat, a odebrání oddálit. Pokud bych si mohl vybrat tak nejlepší čas kdy ho nemít by bylo cca listopad až únor, ale záleží za jakou cenu.
Tou cenou nemyslím finance, ale další jednání s úřady. Pro mne je velice stresující kamkoli jezdit a řešit něco s úředníky natož policii.
Dále nejsem pohotový řečník a na odpovědi potřebuji spousty času a vše si rozmyslet, což ve stresu nezvládám.
Když podám odpor, budu muset někam jet, stát frontu na nějakém úřadě, policii, někde něco vysvětlovat, sepisovat ? Že zaplatím o 1K více mě netrápí, jen se chci vyhnout nějakému osobnímu jednání s úředníky a policii.
Dokáže mi někdo napsat co bude když podám odpor ?

Děkuji
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #8 kdy: 31 Srpna 2022, 10:27:57 »

Tak to že se zcela vyhnete osobní interakci s úřady nelze úplně vyloučit , ale spousta věcí se dá vyřídit písemně. Co se týče nějakého řečnění toho se nemusíte vůbec obávat, stačí se naučit jedinou větu : "k uvedenému se vyjádřím písemně po poradě se svým právním zástupcem" no a pak pouze zkontrolovat zápis z jednání zda je tam vše takto uvedeno. Případně si můžete najít nějakého kamaráda a zplnomocnit ho k zastupování v té věci na úřadech a může tam chodit buď s Vámi nebo i bez Vás.

Před NEpodáním odporu si také uvědomte, že tenhle přestupek budete mít v kartě řidiče a při jakémkoliv problému příště vám to bude škodit. A to že se v našem dopravněfašistickém systému k něčemu přichomejtnete není až tak nepravděpodobné.

Proto vzhledem k  hraničním hodnotám, kdy možná dokonce vyšla krev na nulu bych rozhodně na Vašem místě bojoval.

Vzdát to můžete kdykoliv a bude to jen o tu tisícovku dražší.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #9 kdy: 31 Srpna 2022, 11:31:27 »

Pokud vám jde jen o načasování, není třeba se s úřady stresovat. Když dáte odpor, úřad musí věc řádně projednat a rozhodnout. Nezmění-li kvalifikaci (což v daném případě nehrozí), nemůže ani dát větší trest než v příkazu. Jsou v principu jen 2 hlavní varianty průběhu řízení - buď SO nařídí ústní jednání, na které nemusíte chodit, pokud nehodláte bojovat o výsledek (klidně to lze i SO sdělit, že práva účastnit se ÚJ nevyužijete a souhlasíte s konáním bez vás), úřad si to tam nějak upeče a rozhodne. Nebo SO nebude cítit potřebu ÚJ nařizovat ani nějaké další důkazy doplňovat, v tom případě vám jen stanoví nějaký termín pro seznámení s podklady - to můžete ignorovat, nebo opět klidně sdělit, že toho práva nevyužijete.

Kontakt s policií nehrozí už vůbec - kdyby náhodou byli předvolání jako svědci, tak viz výše, účastnit se toho nemusíte. Jediné "riziko" je, že když dáte odpor a zůstanete pasivní, některé úřady rozhodnou v řádu týdnů, ale nelze vyloučit, že to tam bude hnít třeba do jara. Ale jinak je ten cca listopad poměrně reálný. Kdyby byl úřad naopak moc rychlý, můžete pak podat odvolání, a tady to máte pod kontrolou - můžete kdykoliv do rozhodnutí SO2 vzít odvolání zpět a doručením tohoto zpětvzetí automaticky odvolací řízení končí a původní rozhodnutí nabyde PM (tj. tady nejste odkázaný na kroky úřadu).

Jinak pokud by vám šlo opravdu čistě o to načasování, tak většinou není problém se na tom s úředníkem prostě domluvit - úřady se chovají jako zmrdi když jim kladete odpor nebo komplikujete "práci". Ale v tomhle případě nemá důvod válcovat - prostě udělá formality, překlopí Ctrl-C/Ctrl-V příkaz do rozhodnutí, a když bude vědět, že pošle-li to v čase, na kterém jste se dohodli, že nepodáte odvolání či se ho obratem vzdáte, je to i pro něj zjednodušení.
« Poslední změna: 31 Srpna 2022, 11:33:16 od hh »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #10 kdy: 31 Srpna 2022, 22:25:06 »

...,
že tenhle přestupek budete mít v kartě řidiče a při jakémkoliv problému příště vám to bude škodit. A to že se v našem dopravněfašistickém systému k něčemu přichomejtnete není až tak nepravděpodobné.

...
především, tohle je pro Vás nejdůležitější informace
při jakékoli další interakci s úřadem, jste pro ně řádně odsouzený opilec
že to bylo o setinky už nikdy nikoho zajímat nebude
možná za 10let k tomu napíšou, že k tomu tedy již nepřihlídli, ale psát to tam budou pořád...
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #11 kdy: 01 Září 2022, 06:43:18 »

Nedej Bože, že třeba v budoucnosti z Vaší nepozornosti, únavy, ale i zaviněním někoho jiného budete účastníkem dopravní nehody s následkem smrti.
Třeba Vám ze skupinky pošťuchujících se školáků jeden druhého strčí do cesty přímo před auto (osobní zkušenost) a Vy to nedobrzdíte (já dobrzdil). Mít v takovém případě v kartě řidiče zapsán alkohol, tak možná poznáte zařízení, které chybně nazývají nápravné, osobně. Pokud byste byl řidičem BMW, tak je to tutovka.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #12 kdy: 01 Září 2022, 07:08:09 »

Ještě k tomu přidám motivační postrašení, že s takovým škraloupem máte doživotně postaráno o zábavu při každodenním provozu. Řidiči aut registrovaných na takového majitele tvrdí, že jsou preventivně zastavováni podezřele často, navíc to budete mít už vždy s orientační zkouškou na alkohol i drogy a to jste jednou nohou v průseru, i kdybyste byl čistý. Za mě to za těch vsazených +1000 Kč stojí v každém případě.
IP zaznamenána

cosedadelat

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #13 kdy: 01 Září 2022, 07:47:04 »

Tisícovka mne nezabije. Musím poslat odpor skrz datovou schránku když ji mám, nebo stačí na email který je uvedený v dokumentech co mi přišly ? Vzor Odporu který je tady na stránkách bude stačit? (je už staršího data)

Děkuji
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,32 a 0,34
« Odpověď #14 kdy: 01 Září 2022, 08:01:04 »

Emailem můžete, ale pokud není elektronicky podepsán, musíte do 5 dnů podat ještě přes DS, nebo pozemní poštou, nebo elektronicky podepsaným rmailem.

Odpod stačí jednoduchý, podáváte odpor, kdo, komu, vůči jakému příkazu.
IP zaznamenána