30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn  (Přečteno 4071 krát)

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
[WIN] Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« kdy: 18 Srpna 2022, 18:20:23 »

Zdravím,

měl bych dotaz ohledně následujícího případu.

Cca. měsíc zpátky byl pirát změřen při průjezdu obcí externím radarem na trojnožce. Obsluha se snažila piráta zastavit máváním rukama nad hlavou ale ten bez opětování pozdravu před nimi zahnul do boční ulice a zmizel.
Auto odstaveno. Cca. za 20 minut se objevila u brány hlídka, vlezla na pozemek a chtěla mluvit s majitelem vozidla, což jsem byl já. Mrmlali něco o nezastavení, přestupku atd., nicméně jsem jim řekl, že auto jsem neřídil, a požádal je aby odešli z pozemku a že si jen z verandy vezmu mobil abych si mohl rozhovor nahrávat. Načež hbitě opustili pozemek a odjeli. Nikdo nebyl legitimován, neznají ničí totožnost. Max. viděli mě osobně. Za měsíc ale přišel pozdrav v příloze. Pro spis se zastavím co nejdříve.

Jakou zvolit taktiku ? Jít na ústní jednání nebo dělat mrtvého brouka a počkat, co z nich potom vypadne ? Dle mého, jelikož nedošlo ke ztotožnění řidiče,, tak by se to snad nemělo dále pohnout, jelikož se určitě nikdo nepřizná, že řídil. Ale víme, jak to je. Dále, pokud je správní řízení vedeno ve dvou bodech, tak pokud by neprokázali viníka u prvního bodu, tak to nemůžou u druhého bodu (rychlost) stočit aspoň na SprDel, je tak ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #1 kdy: 18 Srpna 2022, 19:02:17 »

Pokud je Vám pyrát byť jen trochu podobný, na úřad se nedostavujte osobně, aby třeba parazity nenapadlo porovnávat Vaši tvář s případnou fotografií z radaru. Vyšlete tam zmocněnce.
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #2 kdy: 18 Srpna 2022, 20:02:48 »

Pokud je Vám pyrát byť jen trochu podobný, na úřad se nedostavujte osobně, aby třeba parazity nenapadlo porovnávat Vaši tvář s případnou fotografií z radaru. Vyšlete tam zmocněnce.

Myslíte pro spis nebo na jednání ? Pro spis by to neměl být problém, ale pro jednání asi nikoho schopného neseženu...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #3 kdy: 18 Srpna 2022, 20:06:15 »

Oboje. Pokud neseženete nikoho schopného, doporučil bych spíše ÚJ úplně vynechat.

Na druhou stranu, pro úspěšné absolvování ÚJ není třeba žádných extra schopností. Zmocněnec by dostal za úkol se k ničemu nevyjadřovat, získat kopii spisu (pokud by nebyla získána už dříve), vyjednat lhůtu pro seznámení se se spisem a následné písemné vyjádření a po celou dobu nahrávat. Možná by pomohla síť nahlížečů.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #4 kdy: 18 Srpna 2022, 20:29:32 »

Nezastavení ani rychlost s obsluhou snad není sprdelizovatelné. Tedy nechodit a zaslat vyjádření, že jste neřídil by mělo stačit. Můžete jim poradit, ať se obrátí na provozovatele.

Spis bych řešil, až před odvoláním.
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #5 kdy: 18 Srpna 2022, 20:43:45 »

Nezastavení ani rychlost s obsluhou snad není sprdelizovatelné. Tedy nechodit a zaslat vyjádření, že jste neřídil by mělo stačit. Můžete jim poradit, ať se obrátí na provozovatele.

Spis bych řešil, až před odvoláním.

Nezastavení určitě ne, ale u té rychlosti jsem na vážkách. Policajt u toho fyzicky stál a asi ručně zaměřoval, takže se nejednalo o automatický měřící prostředek. Takže SprDel je asi vyloučena.

Nicméně, pošlu někoho pro spis a uvidí se, co tam bude.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #6 kdy: 19 Srpna 2022, 00:32:40 »

Doporučuji přesun do kuchyně, jelikož jste odhalil úřad, který to řeší (což není asi problém) a úřad by to tu mohl použít proti vám.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #7 kdy: 22 Srpna 2022, 20:18:30 »

Tak jsem pověřil kolegyni a ta mi dnes zašla udělat kopii spisu. Ze skenu jsem vyřadil posledních cca. 7 stran, protože tam jsou už jenom předvolání jak pro mě, tak pro oba policajty jako svědky... Snad jsem to všechno řádně redigoval. Policajty jsem nechal tak. Evidentně si s tím dali práci, protože paní Drlíková (roz. Halamíčková) pochází z vedlejší obce, a bytostně nesnáší všechno, co se jen týká naší "dědiny"  ;D Takže asi měla vyšší motivaci se na nás ukázat...

Jinak ještě k té pozici "mužského" policajta na bodu 4.

Trojnožku měli přímo na té zídce a poté se za trvalého mávání rukama nad hlavou seskokem snažil auto zastavit... Do pozice 4 se určitě nedostal, protože nemohl přejít cestu, kde jely v protisměru auta... Spíš může být rád, že ho ještě někdo nesejmul...

https://www.google.cz/maps/@49.4613629,17.896917,3a,60y,46.45h,75.28t/data=!3m6!1e1!3m4!1sk5i62qBFFT4dm43IcAUMfQ!2e0!7i16384!8i8192?hl=cs&authuser=0
« Poslední změna: 24 Srpna 2022, 22:09:30 od KWB »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #8 kdy: 22 Srpna 2022, 21:58:03 »

Ve spisu na fotkách je čitelná RZ, 4. strana
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #9 kdy: 22 Srpna 2022, 22:06:42 »

Ve spisu na fotkách je čitelná RZ, 4. strana

Tu jsem nechal čitelnou záměrně... Jestli ji opravdu někdo přečte... Protože kvalita je velice bídná  ;)
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #10 kdy: 24 Srpna 2022, 09:52:01 »

Značka je, dle mého názoru, velmi dobře čitelná. Doporučil bych skrýt. Ani tato sekce není na 100% neprůstřelná a asi nechcete, aby Vám úředníci koukali pod ruce.

K věci: trochu proti Vám je tvrzení PČR, že se jim podařilo potkat na Vašem pozemku osobu, kterou pár minut před tím viděli řídit auto. Stále je to hratelné, ale byl bych ostražitý. Co se postavení příslušníků PČR týče, jediné, jak se to dá využít, je během ÚJ, ale tam se nechcete asi moc ukazovat z důvodu možné identifikace Vás coby řidiče. Asi bych vsadil na skutečnost, že řidiče nemají a vy jste nebyl v autě, když PČR vešla na váš pozemek. Škoda, že nebyl nikdo jiný doma, který by je vykázal, abyste se nemusel ukazovat. Ale co, stalo se. Teď to prostě hrát na to, že jste neřídil a uvidíte.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #11 kdy: 24 Srpna 2022, 09:52:47 »

Ještě jedna věc - chápu to správně, že PČR vás na té zahradě neztotožnila? To, věřím, by mělo hodně pomoci.
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #12 kdy: 24 Srpna 2022, 10:06:43 »

Značka je, dle mého názoru, velmi dobře čitelná. Doporučil bych skrýt. Ani tato sekce není na 100% neprůstřelná a asi nechcete, aby Vám úředníci koukali pod ruce.

K věci: trochu proti Vám je tvrzení PČR, že se jim podařilo potkat na Vašem pozemku osobu, kterou pár minut před tím viděli řídit auto. Stále je to hratelné, ale byl bych ostražitý. Co se postavení příslušníků PČR týče, jediné, jak se to dá využít, je během ÚJ, ale tam se nechcete asi moc ukazovat z důvodu možné identifikace Vás coby řidiče. Asi bych vsadil na skutečnost, že řidiče nemají a vy jste nebyl v autě, když PČR vešla na váš pozemek. Škoda, že nebyl nikdo jiný doma, který by je vykázal, abyste se nemusel ukazovat. Ale co, stalo se. Teď to prostě hrát na to, že jste neřídil a uvidíte.

Žádná identifikace se nekonala... Co jsem ale zjišt'oval, tak oni cca. 10 minut po incidentu projížděli ulicí a zastavili u brány a okouněli... Pak odjeli a vrátili se znova za 10 minut a vlezli na pozemek. Asi dostali instrukce nebo něco. Nicméně, SPZ potom zamáznu.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #13 kdy: 26 Srpna 2022, 09:41:33 »

Tím lépe - pokud skutečně neproběhlo ztotožnění, asi bych v dalším řízení trval na tom, že jsem tam nebyl a bavili se s Helmutem
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #14 kdy: 07 Září 2022, 20:21:02 »

Tak dnes proběhlo ústní jednání, kterého jsem se nemohl z náhlých rodinných důvodů zúčastnit. Poslána omluva přes DS. Nicméně, kolegyně zabloudila odpoledne na úřad zkontrolovat spis. Bylo nařízeno nové jednání na 21.9.22 (aktivní policajtka ze zúčastnila, druhý policajt chytil náhle covida). To mi bliklo i později odpoledne do DS (zatím neotevřeno). Fikce doručení proběhne 17.9.22, takže by teoreticky se mělo dát znova omluvit, protože je to méně než 5 dní, je tak ?
IP zaznamenána