30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkování přes dvě místa, značení pod listím  (Přečteno 12888 krát)

303030

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil

Zdravím,

rád bych zkonzultoval případ auta zaparkovaného v zóně na parkovišti sídliště, ale protože řidič ví, jak se (a co) na sídlišti parkuje, zaparkoval na konec parkoviště a přes dvě místa. Ale byl listopad, takže zákony-a-značení-respektující řidič takto zaparkoval z toho důvodu, že značení bylo pod vrstvou listí, a které vinou správce komunikace nešlo vidět. Listí evidentně odvál večerní vítr těsně před návštěvou MP.

24.10.2021 20:18 údajný přestupek
25.10.2021 Výzva k dostavení se k sepsání zápisu o podání vysvětlení (vyzvednuto z DS a ignorováno)
26.10.2021 řidičem zdokumentováno parkoviště pro případnou obhajobu, které je v určitých částech zasypáno listím, sice jiná část, ale pořád to samé parkoviště
04.08.2022 Výzva k uhrazení určené částky (dopis z MÚ, auto na IČO)
09.08.2022 Výzva k uhrazení určené částky (vyzvednutí na poště)

Ano, uznávám, vyzvednout si dopis osobně a zprávu z DS ihned byla chyba a právě proto bych rád nabral další skill.

V plánu je počkat na příkaz/vinen, podívat se na spis a poslat odvolání s tím, že po mně nelze požadovat, abych v úklidu suploval správce komunikace a hledal pod spadaným listím dopravní značení + nějaké další zajímavé body zde z fóra. Může být? Zajímavým bodem bude i to svislé dopravní značení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování přes dvě místa, značení pod listím
« Odpověď #1 kdy: 12 Srpna 2022, 11:50:51 »

08.09.2022 udejte spolupracujícího řidiče. Než s tímto řidičem stihnou zahájit a následně ukončit správní řízení, bude věc promlčena.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Parkování přes dvě místa, značení pod listím
« Odpověď #2 kdy: 12 Srpna 2022, 13:49:27 »

Udat úřadu, nikoliv městské policii.
IP zaznamenána

303030

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Parkování přes dvě místa, značení pod listím
« Odpověď #3 kdy: 14 Srpna 2022, 10:38:31 »

08.09.2022 udejte spolupracujícího řidiče. Než s tímto řidičem stihnou zahájit a následně ukončit správní řízení, bude věc promlčena.

Ten datum je správně? Dle Výzvy na to má provozovatel 15 dní a v této době může písemně oznamovat. Kdybych spolupracujícího řidiče měl, tak by postup byl udat řidiče a pak čekat, jestli přijde Příkaz (na který se podá odpor) nebo Výzva k podání vysvětlení (kde se výpověď odepře)? Počítal jsem s kreativním odvoláním na listí a zmíněnou neexistující značku (mají tam ctrl+c ctrl+v nesmysl).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Parkování přes dvě místa, značení pod listím
« Odpověď #4 kdy: 14 Srpna 2022, 11:15:07 »

Datum je správně, je to 30. den od doručení výzvy dle § 125h. Blbě to má úřad ve výzvě, kde asi mají moc práce, a tak zatím od začátku roku nenašli 5 minut na aktualizaci používaných šablon (lhůta na reakci na odpustek byla 15 dní do 31.12.2021, nyní je to 30dní).

V tomto případě bych doporučil řídil bych se tím, co říká zákon. Pokud do sdělení řidiče úřad nezahájí sprdel, nijak se chyba neprojevila a není třeba ji dál řešit, pokud by zahájili předčasně, bude z toho o to jednodušší WIN. Cílíte na prekluzi, ideální postup je udat začátkem září spolupracujícího řidiče odlišného od provozovatele. Toho by následně měl SO předvolat k podání vysvětlení (nebo si nějak jinak ověřit, že je důvodné proti tomuto řidiči zahájit řízení), to je opět třeba co nejvíc protáhnout (využít úložní dobu na poště, půjde-li o předvolání, poslat odůvodněnou omluvu ...). Uvidíte, jak bude úřad rychlý, nejspíš do 24.10. ani zahájit řízení s řidičem nestihne.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování přes dvě místa, značení pod listím
« Odpověď #5 kdy: 30 Září 2022, 23:24:08 »

Byl udán řidič?
IP zaznamenána

303030

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Parkování přes dvě místa, značení pod listím
« Odpověď #6 kdy: 30 Září 2022, 23:37:33 »

Podle úřadu ano, i když má formulace byla poněkud jiná. Tomuto údajnému řidiči došel zajímavý dopis s hlavičkou Výzva k potvrzení. Má prý 10 dní na to, aby potvrdil, že řídil vozidlo v inkriminovaný čas, bohužel vozidlo takové tovární značky, která je v dopise dvakrát zmíněná, provozovatel ve vlastnictví vůbec nemá, protože taková tov. zn. snad ani neexistuje. Je vůbec nutné na takovou výzvu reagovat? To vypadá, že si z údajného řidiče někdo dělá srandu :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování přes dvě místa, značení pod listím
« Odpověď #7 kdy: 30 Září 2022, 23:42:49 »

Můžete sem tu výzvu dát? A ideálně i tu formulaci udání.

Já mám za to, že by se řidič měl určitě přiznat. A klidně i upozornit úřad na to, že se překlepl v tovární značce.
IP zaznamenána

303030

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Parkování přes dvě místa, značení pod listím
« Odpověď #8 kdy: 02 Října 2022, 18:16:15 »

Reakce na výzvu byla:

Reaguji na Výzvu k uhrazení určené částky, kterou jsem obdržel dne xy. Tímto Vám řádně a včas sděluji, že řidičem, který měl vozidlo se státní poznávací značkou xyz, jehož jsem provozovatelem, v užívání v době vyznačené ve Výzvě k uhrazení určené částky, je xyz.

Udanému řidiči pak došla následující výzva (v příloze). Přemýšlím, jestli se má řidič přiznat jen suše větou "Zjištěnou skutečnost potvrzuji" nebo vlastními slovy tak, že vozidlo řídil a překlep přehlédnout. Asi nemá smysl si s nimi dopisovat o tom, že takové vozidlo neexistuje a ať se zeptají znovu, ne? Od odeslání na to budou mít už jen 20 dní.
« Poslední změna: 02 Října 2022, 18:18:37 od 303030 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování přes dvě místa, značení pod listím
« Odpověď #9 kdy: 02 Října 2022, 20:34:06 »

Já bych jako udaný řidič reagoval udaná řidička reagovala takto:

V reakci na výzvu č.j. XYZ tímto potvrzuji, že jsem řidičkou, která dne 24.10.2021 v 20:18 hodin v obci X na ulici Y jako řidička motorového vozidla RZ 88 ACAB nerespektovala vodorovnou dopravní značku s vyznačeným parkovacím stáním a zastavila s vozidlem a stála, přes dvě parkovací místa. Za trest si nedám dnes odpoledne viržínko. Neplačte, sami jste si to zavinili!

Jméno Příjmení
Ulice číslo
PSČ Město
datum narození
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování přes dvě místa, značení pod listím
« Odpověď #10 kdy: 02 Října 2022, 22:59:06 »

Výzva k potvrzení, to tu ještě nebylo, ne? :D A jeli to maskovaná výzva k podání (písemného) vysvětlení, což vzhledem k odkazu na § 137 SprŘ evidentně je, kdepak máme poučení o možnosti odepřít podání vysvětlení? Chudák řidič se teď přizná, přitom ale vůbec netuší, že by nemusel :(
« Poslední změna: 02 Října 2022, 23:02:33 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování přes dvě místa, značení pod listím
« Odpověď #11 kdy: 15 Října 2022, 00:29:28 »

Pokud doposud nebyl učiněn pokus provozovateli doručit oznámení o zahájení řízení, je de facto vyhráno. Stačí aby provozovatel nepřevzal zásilku předčasně.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Parkování přes dvě místa, značení pod listím
« Odpověď #12 kdy: 16 Října 2022, 10:10:46 »

Teď jsem si u té první výzvy provozovateli od poloopic všiml, že provozovatel si má vzít občanský a řidičský průkaz.
To je normální stav? Co když má provozovatel ŘP zadržen, je to právnická osoba, atd.? Sprostý podezřelý je vždy vinen?
IP zaznamenána

303030

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Parkování přes dvě místa, značení pod listím
« Odpověď #13 kdy: 26 Října 2022, 22:48:08 »

Uběhl rok od spáchání údajného přestupku. Řidičce doručen Příkaz a je prý vinna. Řidička s přestupkem nesouhlasí a tak bude odpor podán obratem.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování přes dvě místa, značení pod listím
« Odpověď #14 kdy: 26 Října 2022, 22:50:54 »

Kdy byl příkaz doručen (pozor na fikci doručení)?
IP zaznamenána