30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Sprdel - odmítnutí žádosti o spis - novinka v odůvodnění  (Přečteno 11886 krát)

Nimra

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil

Tak mám opět na stole řízení o sprdeli. Tradiční schéma: ignorovat bonzdopis - příkaz - odpor - žádost o spis dle zákona 106/1999. Žádost o informace odmítnuta s poukazem, že se zákon o právu na informace nevztahuje na trestní řízení a řízení  o sprdeli je trestním řízením... Pokochejte se...

Počkám na konec lhůty a sepíšu odvolání... Pokud máte nějaké nápady, jimiž by šlo vyšperkovat, sem s nimi.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odmítnutí žádosti o spis - novinka v odůvodnění
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2015, 16:44:42 »

No to je tedy pěkná kravina. Mají pravdu v tom, že z perspektivy ústavní, lidskoprávních smluv apod. je třeba pojem trestného činu vykládat extenzivně a např. tedy vztáhnout práva garantovaná čl. 6 EÚLP i na obviněného v přestupkovém řízení. Jak z toho ale plyne, že stejně extenzivně by se měl vykládat pojem "trestní řízení" v § 11 odst. 4 písm. a) InfZ tedy vážně netuším.

Naopak, právo na informace je ústavně garantované přímo vymahatelné lidské právo. Omezit lze "jen zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu  práv  a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti' (čl. 17 odst. 4 Listiny). Tj. dokonce ani samotná existence toho § 11 odst. 4 neznamená, že informace nelze poskytnout, protože musí být kumulativně splněno nejen omezení zákonem (budiž), ale současně musí jít o opatření v demokratické společnosti nezbytné ... A přeji orgánu hodně štěstí, jak tohle bude zdůvodňovat.

Bez ohledu na to, že je to celé blbost a trestní řízení v § 11 InfZ je prostě jen a pouze trestní řízení. Kdybyste si nevěděl rady s odvoláním, klidně pošlete SZ.
IP zaznamenána

randdaf

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odmítnutí žádosti o spis - novinka v odůvodnění
« Odpověď #2 kdy: 16 Března 2015, 13:14:47 »

Ahoj tak jsem dostal do DS usnesení abych se dostavil do 5ti pracovnich dnu ma magistrát Ostrava k seznámení se spisem před vydáním rozhodnuti sprdel. Proti usnesení jsem se odvolal s tím, že jsem pracovně mimo republiku a zároveň zažádal o zaslání spisu do DS. Dnes mi přišlo zamítnuta žádost o zaslání spisu. Přikládám do přílohy.  Pomůže někdo jak dál postupovat aby mi spis zaslali. Dík
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odmítnutí žádosti o spis - novinka v odůvodnění
« Odpověď #3 kdy: 16 Března 2015, 13:40:51 »

Klasika, zkouší to na specialitu SŘ vůči InfZ. Navíc se ani neobtěžovali vydat zamítavé rozhodnutí dle InfZ, ale jen jakési "sdělení" (jsou to paka), dalším postupem je tedy stížnost dle § 16a InfZ. Vzory zde jsou, ale jestli to chcete napsat, tak pošlete SZ.
IP zaznamenána

randdaf

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odmítnutí žádosti o spis - novinka v odůvodnění
« Odpověď #4 kdy: 18 Března 2015, 03:24:32 »

Diky za odpověď.  Po prostudování SŘ. dávám souhlas s tím, že měly vydat rozhodnutí a nikoliv sdělení.  Sdělení se podle tohoto zakona aplikuje v jiných případech.  Dnes vyprší 15 lhůta pro poskytnuti informaci na základě mé žádost,  takže jsem podle vzorů zde umístěných, nastudování SŘ a dle metodiky MVČR k poskytování informací ze správních spisů sepsal stížnost na postup správního orgánu a odešlu jim to. Pak to zde přiložím třeba to taky někomu jinému pomůže.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odmítnutí žádosti o spis - novinka v odůvodnění
« Odpověď #5 kdy: 18 Března 2015, 08:37:43 »

Diky za odpověď.  Po prostudování SŘ. dávám souhlas s tím, že měly vydat rozhodnutí a nikoliv sdělení.  Sdělení se podle tohoto zakona aplikuje v jiných případech.  Dnes vyprší 15 lhůta pro poskytnuti informaci na základě mé žádost,  takže jsem podle vzorů zde umístěných, nastudování SŘ a dle metodiky MVČR k poskytování informací ze správních spisů sepsal stížnost na postup správního orgánu a odešlu jim to. Pak to zde přiložím třeba to taky někomu jinému pomůže.
Tak já to hned pak využiju.
IP zaznamenána

randdaf

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odmítnutí žádosti o spis - novinka v odůvodnění
« Odpověď #6 kdy: 18 Března 2015, 17:59:24 »

Tak termín pro zaslani info jim vypršel takže jsem to odeslal. Zde přikládám ať můžete použít.  Jen součástí je také stížnost pro nečinnost takže tu si vymažte. Pokud by to chtěl někdo ve Wordu napiš SZ. Zajímal by mě názor odborníků odsud na mou stížnost a argumentaci v něm.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odmítnutí žádosti o spis - novinka v odůvodnění
« Odpověď #7 kdy: 18 Března 2015, 18:37:26 »

Pěkné, jen poznámka, že Česká republika se píše s velkým "Č", máte to tam několikrát s malým.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odmítnutí žádosti o spis - novinka v odůvodnění
« Odpověď #8 kdy: 18 Března 2015, 19:02:14 »

Asi vypadlo slovo - v "toto považují za hrubé porušení povinného subjektu." mělo asi být "toto považují za hrubé porušení povinností povinného subjektu."
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odmítnutí žádosti o spis - novinka v odůvodnění
« Odpověď #9 kdy: 18 Března 2015, 20:57:05 »

Citace
Žalovaný proto pochybil, doručoval-li zástupci žalobců, který měl aktivní datovou schránku, napadené rozhodnutí prostřednictvím provozovatele poštovních služeb.
?
Tady jaksi nesedí kontext, žádný žalovaný ani žádný zástupce tam není?
IP zaznamenána

randdaf

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odmítnutí žádosti o spis - novinka v odůvodnění
« Odpověď #10 kdy: 19 Března 2015, 00:14:45 »

Jen to pořádně rozeberte a nedostatky který najdete zde uveďte. Psal jsem to o pauzách v práci a nejsem žádný odborník, takže kritiku rád příjmu.  A také aby ten kdo by to chtěl použít dále si je odstranil. Ja už to odeslal. No a jsem zvědav na reakci soudruhů z magistrátu.  Výsledek zde pak hodím.
IP zaznamenána

randdaf

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odmítnutí žádosti o spis - novinka v odůvodnění
« Odpověď #11 kdy: 19 Března 2015, 15:29:31 »

Protože žádost o  zaslání stížnosti ve wordu je větší než jsem očekával a nemám pořád internet v dosahu, přikládám zde do přílohy
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odmítnutí žádosti o spis - novinka v odůvodnění
« Odpověď #12 kdy: 19 Března 2015, 15:55:20 »

Jen to pořádně rozeberte a nedostatky který najdete zde uveďte. Psal jsem to o pauzách v práci a nejsem žádný odborník, takže kritiku rád příjmu.  A také aby ten kdo by to chtěl použít dále si je odstranil. Ja už to odeslal. No a jsem zvědav na reakci soudruhů z magistrátu.  Výsledek zde pak hodím.


Citace
Aby co nejsnáze a nejrychleji vymohl peníze za přestupek údajný přestupek, aniž by vše důkladně prověřil a držel se zákonných postupů a zákonů samotných.
Na konci bych doplnil "údajný přestupek" na místo pouhého "přestupek"

IP zaznamenána