30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Posílá měřící policie dopisy?  (Přečteno 1402 krát)

Totoro

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Posílá měřící policie dopisy?
« kdy: 10 Srpna 2022, 09:09:41 »

Zdravím, mám asi triviální dotaz, ale nikdy mě to vlastně nenapadlo řešit.

Dnes ráno jsem jel do práce a na výjezdu z vesnice stáli hoši s trojnožkou. Jel jsem kolem 60, po jejich zmerčení jsem to snížil na 50 asi v půlce úseku. I když si tam něco hlásili do vysílačky, nikdo mě nestavěl.
Může mi teď přijít výzva k podání vysvětlení, odpustek nebo rovnou příkaz? Doted jsem měl v hlavě zavedeno, že dopisy s odpustky jsou záležitostí stacionárních radarů a obecního pokutového průmyslu.
Děkuji za odpovědi.
« Poslední změna: 10 Srpna 2022, 11:31:00 od Totoro »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Posílá měřící policie dopisy?
« Odpověď #1 kdy: 10 Srpna 2022, 09:30:09 »

Pokud mají trojnožku v automatickém režimu, tzn. měří každého padni komu padni, pak je to procesně stejné jako by vás změřila kamera na sloupu. Nahrajou to nejspíš na úřad a ten rozešle odpustky.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Posílá měřící policie dopisy?
« Odpověď #2 kdy: 10 Srpna 2022, 10:40:46 »

Pokud tam bylo "likvidační stanoviště" (pro což je určitou indicií i to, že si obsluha trojnožky s nějkým povídala přes vysílačku), sprdelizovat to nejde. A pokud jste jel 60tacho a ještě po zpozorování měřičů zpomalil, je slušná šance, že jste zkrátka "prošel".
« Poslední změna: 10 Srpna 2022, 12:18:00 od hh »
IP zaznamenána

Totoro

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Posílá měřící policie dopisy?
« Odpověď #3 kdy: 10 Srpna 2022, 11:34:26 »

Pokud tam bylo "likvidační stanoviště" (pro což je určitou indicií i to, že si obsluha trojnožky s nějkým povídalal přes vysílačku), sprdelizovat to nejde. A pokud jste jel 60tacho a ještě po zpozorování měřičů zpomalil, je slušná šance, že jste zkrátka "prošel".
Právě že zajímavé bylo, že nikde jsem žádné další stanoviště nezpozoroval a je tam celkem dost odboček, kudy by se mu dalo vyhnout. Takže buď tam teprve začínali měřit a nebyli uchycení pořádně, nebo to půjde na sprdel. Ideální bude samozřejmě poslední možnost.

Každopádně děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána