30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8

Autor Téma: Tajná policie na nekampani Babiše  (Přečteno 18393 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Tajná policie na nekampani Babiše
« Odpověď #30 kdy: 07 Srpna 2022, 22:54:37 »

ano má.. 3 měsíce od následujícího měsíce po nástupu nové vlády... A to už jaxi uběhlo..
Pak už jen ministr vnitra má pravomoc rozhodnout o přidělení ochranky nad tuto 3 měsíční lhůtu.
Že by námět na 106 a dotaz na MVCR?  u Rakušana člověk nikdy neví..
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Tajná policie na nekampani Babiše
« Odpověď #31 kdy: 08 Srpna 2022, 08:20:27 »

Zdroj: četl jsem to na tweetru buď Topolánka nebo Zdechovskyho, kde byl komentář, že ten prostřední má pásku POLICE a ti ostatní 2 nikoliv + to, že policista nesmí ve službě ( ani při jejím výkonu v civilním oblečení) mít viditelné tetování a nepropagovat žádnou politickou stranu.. Tak to tam pojmuli jako velkou pravděpodobnost, že je to civilní soukromá ochranka.
Nejspíše tedy mylně.. a opravdu jsou to asi policajti--  Ovšem proč má jeden z nich pásku a ostatní dva ne- asi dotaz 106 na PCR. ...

Také bych ještě k tomu předpokládal, že policajt, i když je v civilu, musí mít u sebe ve službě zbraň, pouta, možná něco dalšího, ... a pochybuji, že ti dva na kraji mají pod oblečením pistoli, ten prostřední by ji mohl mít v těch odstávajících kapsách na kraťasech, ale ti dva krajní na to nemají vhodné oblečení, ten co mu sedí na nohách má pod oblečením evidentně jen sádlo, pistole by mu musela někde udělat bouli. Ten prostřední s páskou na levé ruce je určitě policajt, ale ti dva krajní nejspíš asi ne. Což tedy asi na věci nic nemění, jestli jsou od policie nebo babišovy ochranky, zloděje může zadržet svépomocí kdokoliv, nemusí to být policajt, jen ho pak musí policii předat.


« Poslední změna: 08 Srpna 2022, 08:36:49 od alo.is »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Tajná policie na nekampani Babiše
« Odpověď #32 kdy: 08 Srpna 2022, 09:26:20 »

Také bych ještě k tomu předpokládal, že policajt, i když je v civilu, musí mít u sebe ve službě zbraň, pouta, možná něco dalšího,
Musí mít akorát průkaz s číslem a prokázat se tím, když po někom něco chce. Zbraň na hromadné akci je naopak kontraproduktivní, pokud není cílem vyzbrojit civilisty. Pokud je někde šance, že se tam budou strkat a prát, tahat lidi z davu, pak ti zasahující naopak nebudou mít zbraň ani ti v uniformě. Tihle zmrdi mají někoho podržet a předat ho uniformovaným do antonu.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Tajná policie na nekampani Babiše
« Odpověď #33 kdy: 08 Srpna 2022, 09:34:42 »

Mam trochu jinou zkusenost. Na akcich, kde jsem se vyskytl, byli tajni ozbrojeni vzdy. Ano, z duvodu o kterych pise Jan Novak to take nepovazuji za rozumne, ale kdy se policie chovala rozumne, ze...
IP zaznamenána

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Tajná policie na nekampani Babiše
« Odpověď #34 kdy: 08 Srpna 2022, 09:57:00 »

K tomu skrytýmu nošení. Zákon nedefinuje jak přesně skrytý,ale zbraň nesmí být nošena viditelně,takže nějaký otevřený opaskový pouzdro apod. Takhle defakto nic neporušuje. Co když tam má ztvrdlej rohlik z Penamu? Já aď už kupoval nějakou dlouhou nebo to nes policajtum na přihlášení, tak to taky řešim tak že to jen zabalim do celty a každej asi pozná co to je, ale už je to skrytý a v životě s tim na stanici nebyl problém. Myslim že zrovna tenhle je pro tohle nepostižitelnej. Prostě má pod tričkem bouli a co řekne že to je je jen na něm.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Tajná policie na nekampani Babiše
« Odpověď #35 kdy: 08 Srpna 2022, 10:05:42 »

K tomu skrytýmu nošení. Zákon nedefinuje jak přesně skrytý,ale zbraň nesmí být nošena viditelně,
Tohle navíc platí jen pro nás, služební zbraně nejsou v režimu zákona o zbraních a střelivu.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Tajná policie na nekampani Babiše
« Odpověď #36 kdy: 08 Srpna 2022, 10:17:17 »

No, předně je zapotřebí určit, zda-li to byli policisté ve službě či nikoliv. Policista ve službě není podřízený zákonu o zbraních a střelivu.
Pokud ale není ve službě, musí se již tímto zákonem řídit a navíc — nosit služební zbraň může v civilu, ale pak už se na něj zákon o zbraních a střelivu samozřejmě na něj vztahuje a navíc je vázaný zákonem č. 14/2021 (od §15 dál), podle nějž musí mít k nošení služební zbrani v civilu souhlas svého nadřízeného.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Tajná policie na nekampani Babiše
« Odpověď #37 kdy: 08 Srpna 2022, 13:14:47 »

To zda byli či nebyli ve službě se přece určuje zpětně podle toho, co se provalí a kde je nachytali.
IP zaznamenána

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Tajná policie na nekampani Babiše
« Odpověď #38 kdy: 08 Srpna 2022, 19:32:17 »

No hlavně jestli se dozvíme kolik je z těch 4 opravdu fízlů a kolik jen ochranka. Nicméně za tu bouchačku se mu prostě nic nestane aď to byl kdokoliv, protože pokud to někdo někdy bude opravdu řešit řekne že to zbraň nebyla a protože nebyl kontrolovanej a zadokumentováno přímo při činu tak je z obliga a nikdo mu nic nedokáže pokud se sám nepřizná a tak blbej asi nebude.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Tajná policie na nekampani Babiše
« Odpověď #39 kdy: 08 Srpna 2022, 22:06:00 »

...

Co se s nezletilým dělo dál, zda byl bez přítomnosti matky vyslýchán, atd. nikdo neví.
Stačilo snad legitimovat, nahlásit podezření na přestupek. Dál to klidně mohly řešit tetky z OSPOD.

...
legitimovat nezletilého ?
je samozřejmě možné, že OP má, ale dle všeho mít nemusí
o to víc důvod, aby s ním odjel i zákonný zástupce
ale o to jednodušší bude patrně obhajoba
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 907
    • Zobrazit profil
Re:Tajná policie na nekampani Babiše
« Odpověď #40 kdy: 08 Srpna 2022, 22:56:06 »

Legitimovat, myšleno ztotožnit. Netuším, zda je v tom legislativně rozdíl.

Prokázáním totožnosti se rozumí prokázání jména, popřípadě jmen, příjmení, data narození a v případě potřeby také adresy místa trvalého pobytu, adresy místa pobytu nebo adresy bydliště v zahraničí, rodného čísla a státní příslušnosti. Rozsah a způsob zjišťování osobních údajů musí být přiměřené účelu zjišťování totožnosti.

Na plastovou kartičku OP není vlastní ztotožnění navázáno. Může to usnadnit úkon. Navíc pokud je na místě osoba, prohlašující se za zákonného zástupce.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Tajná policie na nekampani Babiše
« Odpověď #41 kdy: 09 Srpna 2022, 00:25:52 »

Jsou tři a dosvědčí si pravděpodobně, že jim totožnost prokázat odmítl.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Tajná policie na nekampani Babiše
« Odpověď #42 kdy: 09 Srpna 2022, 22:27:30 »

ve finále by z toho pro něj stejně nic koukat nemělo, protože to vzhledem k věku budou muset odložit
takže je to "jen" na ty orgány....
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Tajná policie na nekampani Babiše
« Odpověď #43 kdy: 10 Srpna 2022, 05:03:31 »

Podle tohoto článku právě ukončil 8. třídu ZŠ, to už mu 15 bude. V tom článku je i jeho popis události.

https://www.respekt.cz/kontext/odvedte-si-ji-tu-zkorumpovanou-zumpu-a-vite-kolik-bere-pekarova


Byl to okamžitý nápad. Pak mě někdo z toho jeho štábu dohnal a říkal, ať to vrátím, došlo mi, že je to blbost, tak jsem to vrátil. Pak mi ti muži řekli “Prokažte se” a ten v růžovém triku mi ukázal placku, ale já jsem nevěděl, co to je, prokázat se, ani že jsou to policisté, tak jsem zkusil utéct a řekl jsem jim, ať jdou do hajzlu. Prý jsem do  jednoho i žduchl, to už nevím,” říká  Jakub. "Nevěděl  jsem, že je to policie.”

Jeden z policistů mu prý řekl, ať si vymaže videa Babišovy kampaně a protestů z mobilu. “Řekl - když ho nemáš rád, tak to vymaž, ne?” říká Jakub, “a znělo to, jako že bych raději měl. Tak jsem to udělal.” Na stanici prý k němu byli dobří. Všechno jim popsal a oni to zhodnotili jako přestupek a posílají ho na úřad.

IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Tajná policie na nekampani Babiše
« Odpověď #44 kdy: 10 Srpna 2022, 09:06:54 »

15 o letní prázdninách po dokončení osmé třídy určitě není standard, ale znamenalo by to odklad, nebo propadnutí.

Odesláno z mého 2106118C pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8