30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Omluva z ústního jednání - neztotožněn  (Přečteno 2510 krát)

Brno500

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Omluva z ústního jednání - neztotožněn
« kdy: 25 Července 2022, 15:21:54 »

Rád bych Vás poprosil o radu, jak se vhodně omluvit z ústního jednání. Co všechno je přípustné, co nejpravděpodobněji uznají atd? Žádné závažné okolnosti kromě pracovních mi nebrání se tam ukázat...
Osobně se tam však ukázat nemůžu, nebyl jsem ztotožněn (vystačili si s nadiktováním staré občanky) a to by se ještě mohlo hodit. Zmocněnce, jsem nesehnal.
Vymluvit se na podezření z covidu?

Co se případně stane, když tam nedorazím bez omluvy? Můžou mě uznat vinným bez mé přítomnosti? Poté bych se domáhal toho, že jsem tam nebyl...

Případ sám o sobě je jen tvrzení proti tvrzení, fízl tvrdí že jsem to byl, já tvrdim, že jsem to nebyl, důkazy nejsou a v podstatě se nic nestalo, důkazy nejsou, jen svědectví druhýho fízla (může tohle vůbec být použito?)

Díky
« Poslední změna: 25 Července 2022, 15:23:30 od Brno500 »
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Omluva z ústního jednání - neztotožněn
« Odpověď #1 kdy: 25 Července 2022, 16:37:31 »

Účast na ústním jednání je dobrovolná (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3311.0). V tématu máte i parametry, jaké má omluva splňovat. Pokud se nedostavíte bez omluvy, nebo omluva nebude akceptovaná, jednání proběhne bez Vás a na jeho konci může padnout rozhodnutí.

K tomu stručně nastíněnému případu - moc nerozumím taktice se starou občankou. Prošlý občanský průkaz je sice teoreticky neplatný, ale prakticky tam data ke ztotožnění jsou. Tedy ztotožněn jste byl, o tom ostatně svědčí i to, že Vás zvou na ústní jednání. Ale možná mi uniká nějaký větší obraz :)
IP zaznamenána

Brno500

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Omluva z ústního jednání - neztotožněn
« Odpověď #2 kdy: 25 Července 2022, 21:57:38 »

Občanský průkaz jsem u sebe neměl, takže ho neviděli. Nevím jak mají správně postupovat, ale “tak mi to aspoň nadiktujte” určitě ne í správná odpověď.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:Omluva z ústního jednání - neztotožněn
« Odpověď #3 kdy: 26 Července 2022, 07:26:47 »

Chtelo by to vice informaci o tom (ne)ztotozneni.
Neco jste diktoval a policajt to jen naskrabal rukou do oznameni?
Nebo jste neco diktoval a policajt to na miste tukal do sveho tabletu? Typicky jmeno, prijmeni, rodne cislo, obcas navic nahodne otazky na misto narozeni, prijmeni matky za svobodna.
IP zaznamenána

Brno500

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Omluva z ústního jednání - neztotožněn
« Odpověď #4 kdy: 26 Července 2022, 07:57:20 »

Fizl 1 obcanku nechtel, fizl 2 - dopravka, si to ken zapsala na papir a dale se k tomu neptala.

Vzhledem ke kuriozote pripadu si nejsem jistej, jak moc tu muzu vybáit o co presne se jednalo, pokud by to mekdo kdo nema cetl, bylo by mu to hned jasny..
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Omluva z ústního jednání - neztotožněn
« Odpověď #5 kdy: 26 Července 2022, 20:17:23 »

Zapsali si na papír, ale co? Jestli jméno, přijmení, datum narození, tak jim to bude ke ztotožnění osoby stačit, pokud byly údaje pravdivé.
IP zaznamenána

Brno500

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Omluva z ústního jednání - neztotožněn
« Odpověď #6 kdy: 27 Července 2022, 08:27:18 »

Prepdpkladam tyto udaje: jmeno, projmeni, datum narozeni, mozna jeste bydliste. Rodne cislo vedet nechteli.  Tyhle udaje jim ale muze nadiktovat kdokoliv, kdo me treba zná..
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Omluva z ústního jednání - neztotožněn
« Odpověď #7 kdy: 27 Července 2022, 15:57:30 »

To sice jo, ale oni to porovnali s fotkou v registru osob. Vaši občanku by jim teoreticky také mohl předložit kdokoliv.
IP zaznamenána