30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rozhodnuti o prestupku z 14.10.2013 - exekuce  (Přečteno 10695 krát)

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Rozhodnuti o prestupku z 14.10.2013 - exekuce
« kdy: 19 Února 2015, 12:23:40 »

Zdravím pánové,

do DS se mi dostala zpráva od Magisrátu, konkrétně z odboru daní, poplatků a cen, jisté paní lebedové která je na místě "daňovou exekutorkou". Že úřad vyloženě zaměstnává exekutory jsem nevěděl...

Ale to je vedlejší. Poslala číslo jednací podle kterého jsem údajně byl 14.10.2013 uznán vinným a mám prý zaplatit 2.000 Kč. Vzhledem k tomu že se prý nejedná o rozhodnutí správce daně, není proti němu přípustný opravný prostředek.

Požádal jsem si tedy dle InfZ o spis, načež jsem ale dostal pouze rozhodnutí (viz. příloha).

Problém je v tom, že se mi rozhodnutí ani žádný jiný dopis o tomto údajném přestupku nedostalo do ruky. Dokonce mám pocit, že jsem v té době již měl zřízenou datovou schránku (což ale asi nezjistím). Vyloženě si pamatuji, že mě tam tenkrát opicie zastavovala, a že jsem si po roce řekl, aha, vykašlali se na to, už to prekludovalo.

Otázka je, jestli se s tímhle dá něco dělat. Ještě mám pocit, že jsem jim do toho papíru o správním řízením diktoval, buď že to chci poslat do datové schránky, nebo že to chci poslat na adresu dočasného bydliště, protože na trvalém se nezdržuji. A každopádně to doručení podělali - ale jim to asi může být jedno, když se po 10 dnech stejně považuje za doručené...

Má cenu to teď nějak řešit? Nejde mi o ty 2.000 Kč - spíš o princip.
« Poslední změna: 19 Února 2015, 13:45:04 od Rudá Zmije »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnuti o prestupku z 14.10.2013 - exekuce
« Odpověď #1 kdy: 19 Února 2015, 12:39:35 »

Rozhodně není na škodu zajit na magoš k těm, co příkaz vydali a nahlédnout do spisu nebo požádat o kopii podle InFZ. Prověřil bych to doručování, celkově obsah spisu a podle výsledku bych se rozhodoval co udělat. Jestli doručovali špatně, tak podat žádost o obnovu řízení § 100 SŘ a klidně i žádost podle § 41 SŘ - navrácení v předešlý čas, sice je to již po roce, ale nechal bych je ať odůvodňují.   
IP zaznamenána

danecek6662

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnuti o prestupku z 14.10.2013 - exekuce
« Odpověď #2 kdy: 19 Února 2015, 13:00:55 »

Pozor na druhé straně zustala SPZ.V dolní části.
IP zaznamenána
Neexistují velké problémy, existují pouze malá kladiva.

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Rozhodnuti o prestupku z 14.10.2013 - exekuce
« Odpověď #3 kdy: 19 Února 2015, 16:00:57 »

Požádal jsem si tedy dle InfZ o spis, načež jsem ale dostal pouze rozhodnutí (viz. příloha).
Pokud nerozhodli o tom, že zbytek spisu nedostanete a jedinou reakcí na žádost o zaslání kopie spisu bylo zaslání rozhodnutí, podejte stížnost podle § 16a odst. 1 písm. c) InfZ (Stížnost na postup při vyřizování žádosti o informace (dále jen "stížnost") může podat žadatel, kterému byla informace poskytnuta částečně, aniž bylo o zbytku žádosti vydáno rozhodnutí o odmítnutí.)

Dále souhlas s výše uvedeným - klíčové je zjistit kdy, jak a kam doručovali. Od kdy máte datovku založenou, zjistíte dotazem na Ministerstvo vnitra - klidně zase podle 106/1999 Sb.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnuti o prestupku z 14.10.2013 - exekuce
« Odpověď #4 kdy: 19 Února 2015, 16:29:14 »

On ten odbor daní, poplatků a cen ani nic víc ve spise nemá, dokud nezačne vymáhat, ale budou tam jen písemnosti týkající se financí. Už jsem řešil podobnou věc a tyhle odbory co se zabývají finančními věcmi řeší jen peníze, takže od nějakého odboru např. dopravy dostanou jen vykonatelné rozhodnutí a pak vymáhají. Jeho žádost byla pravděpodobně směrována na to finanční a tak mu ze svého spisu zaslala co měla. Poslal bych žádost znovu, ale adresovanou odboru dopravněsprávních činností s uvedením č.j. příkazu, pak dostane správný spis.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnuti o prestupku z 14.10.2013 - exekuce
« Odpověď #5 kdy: 19 Února 2015, 22:17:10 »

..... jisté paní lebedové která je na místě "daňovou exekutorkou". ....že se prý nejedná o rozhodnutí správce daně, není proti němu přípustný opravný prostředek.....
je jich tam jak psů (asi i na vymáhání poplatků za pejsky)
http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/odbory/?departmentId=596
To je teda hnus velebnosti, za chvíli budou dělat exekuce i popeláři. Byrokratura v praxi.  :(
https://www.google.cz/search?q=byrokratura&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=TlLmVOOEEsn_UvHMg_AD

Jinak tomu oprávnění vymáhat nezaplacené pokutičky :
http://www.danarionline.cz/archiv/dokument/doc-d27083v35448-danova-exekuce-podle-noveho-danoveho-radu/
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/spravni_rad/cast2h11.aspx

Vyplývá z toho, že nepodat odpor a trpně čekat se nevyplácí. Tohle je zajímavé téma. Dejte info o pokračování.

« Poslední změna: 19 Února 2015, 22:23:19 od kverulant »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnuti o prestupku z 14.10.2013 - exekuce
« Odpověď #6 kdy: 20 Února 2015, 08:18:20 »

Dokonce mám pocit, že jsem v té době již měl zřízenou datovou schránku (což ale asi nezjistím).

Mělo by se to dá zjistit z výpisu údajů z Registru obyvatel. Získáš ho snadno přeš czechpoint@home.

« Poslední změna: 20 Února 2015, 08:29:34 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnuti o prestupku z 14.10.2013 - exekuce
« Odpověď #7 kdy: 20 Února 2015, 13:12:23 »

On ten odbor daní, poplatků a cen ani nic víc ve spise nemá, dokud nezačne vymáhat, ale budou tam jen písemnosti týkající se financí. Už jsem řešil podobnou věc a tyhle odbory co se zabývají finančními věcmi řeší jen peníze, takže od nějakého odboru např. dopravy dostanou jen vykonatelné rozhodnutí a pak vymáhají. Jeho žádost byla pravděpodobně směrována na to finanční a tak mu ze svého spisu zaslala co měla. Poslal bych žádost znovu, ale adresovanou odboru dopravněsprávních činností s uvedením č.j. příkazu, pak dostane správný spis.
Nene, posílal jsem to přímo na dopravně-správní oddělení, či jak se tomu nadává, na to jsem si dal pozor. Bylo mi jasné, že tahleta paní nebude mít nic.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnuti o prestupku z 14.10.2013 - exekuce
« Odpověď #8 kdy: 20 Února 2015, 14:07:36 »

V tom případě zvolit postup podle jkrause.
Pokud nerozhodli o tom, že zbytek spisu nedostanete a jedinou reakcí na žádost o zaslání kopie spisu bylo zaslání rozhodnutí, podejte stížnost podle § 16a odst. 1 písm. c) InfZ (Stížnost na postup při vyřizování žádosti o informace (dále jen "stížnost") může podat žadatel, kterému byla informace poskytnuta částečně, aniž bylo o zbytku žádosti vydáno rozhodnutí o odmítnutí.)
IP zaznamenána