30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!  (Přečteno 6960 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #15 kdy: 18 Července 2022, 10:10:52 »

>ladin určitě, je to spíše k zamyšlení, nejsem na to žádný odborník. Myslíte tedy, že by se evidovaly jen průjezdy (SPZ) a k online "propojení" dojde až když pošlu žádost? (Pak předpokládám, že nějaká online komunikace proběhnout musí, min. nějaký dotaz na počet výskytů).

Tady přikládám ještě docela zajímavou zprávu NKÚ, ze které se dá rámcově vyjít při utváření představ o tom, jak a které IS na MD fungují:
https://www.nku.cz/assets/kon-zavery/k15023.pdf
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #16 kdy: 18 Července 2022, 10:38:07 »

Nevidím žádný důvod pokoušet se o online párování, jen by to vzbuzovalo pozornost a nic nepřinášelo. Kdykoli si udělám nové doklady, přestěhuju se, změní se registrace auta, cokoli,... tak se v registrech tato změna zapíše, do centrálního registru vozidel také. A dokud registru vozidel nepřijde informace o změně, tak může bez problémů věřit offline verzi. Když já šťourám do průjezdů, tak předpokládám, že jen jednorázově ověří, že jsou SPZ moje. Když bude chtít záznam policie, tak nemusí ověřovat online vůbec nic, jen pošlou vše k vyžádané SPZ. Pokud se dočkám odpovědi, tak pak dám vědět, jaké (teď ověřeno, že zatím nic) záznamy to zanechalo v registru obyvatel.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #17 kdy: 18 Července 2022, 10:57:47 »

No, nejsem si jist, jestli je to tak, že registr řekne "změna" a ostatní si to změní. Minimálně někde, alespoň dle výpisu, to je tak, že se dotazují na aktuální informace. Ale možná je to jinak a jenom výpis to tak uvádí.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #18 kdy: 29 Srpna 2022, 11:20:49 »

Tema ma asi jeste porad medialni potencial, mame zde dnesni clanek v Hospodarskych novinach:

https://archiv.hn.cz/c7-67106430-s25o1-48271daac499e59
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #19 kdy: 30 Srpna 2022, 00:36:10 »

Ahoj, tak 12.7 jsem odeslal do DS Příjemce: Policejní prezidium České republiky ID datové schránky příjemce: gs9ai55 Adresa příjemce: Strojnická 935/27, 17000 Praha 7, CZ
žádost o poskytnutí informace podle § 28 zákona č. 110/2019 Sb. o sdělení, zda zpracovává osobní údaje vztahující se k mojí osobě, a to včetně zpracování osobních údajů v souvislosti s provozem vozidla registrační značky

Dodnes nic nedorazilo. Jak postupovat dál a prohnat ignorantům faldy ?
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #20 kdy: 30 Srpna 2022, 07:11:34 »

lze použít podnět proti nečinnosti a poslat to na vnitro?
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #21 kdy: 30 Srpna 2022, 07:28:56 »

§ 30
Společné ustanovení o žádostech subjektu údajů
(1) Spravující orgán vyřídí žádost podle § 28 nebo 29 bez zbytečného odkladu, nejdéle však do 60 dnů ode dne jejího podání.


U D-Fense také využili téměř úplně 2měsíční lhůtu a jsem na tom s čekáním na odpověď podobně, to prostě k úřednímu egu patří...
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #22 kdy: 30 Srpna 2022, 08:38:47 »

Mě 3 dny po odeslání žádosti poslali vyrozumění, že si berou 60 dnů, nejpozději od data podání žádosti. Informace přišly asi 57 den. Nicméně já jsem žádal pouze informace o mé osobě (co všechno na mě mají a ví), nikoliv o vozidle.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #23 kdy: 30 Srpna 2022, 09:08:36 »

todle je jeste prd proti tomu co maj na Ruzyni, tam uz vsude jsou kamery s online rozpoznavanim ksichtu
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #24 kdy: 30 Srpna 2022, 09:13:09 »

Nicméně já jsem žádal pouze informace o mé osobě (co všechno na mě mají a ví), nikoliv o vozidle.
To jsem jednou požádal taky (na policejní ředitelství) a pak mi volala policie (uvedli, že jsem jim udělil souhlas), že jestli to jako myslím vážně. Ukázalo se, že můj obecný dotaz spadl formou padajícího hovna hlavně na oddělení zbraní a měli mi poslat každé podání atd ohledně zbraní a průkazu. Tak jsem to následně přeformuloval, abych nedělal dusno jedinému oddělení se kterým nějak vycházím a něco od nich tu a tam potřebuju.
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #25 kdy: 30 Srpna 2022, 09:24:20 »

Já musím říct, že jejich postup byl alespoň pro mě dobrý. Poslal jsem tu žádost jako 106/1999, nechtělo se mi hledat..
A oni to správně posoudili a informace dali.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #26 kdy: 12 Září 2022, 21:07:17 »

pk202: Jak jste na tom s žádostí? Dorazila nějaká odpověď? U mě Policejní prezidium České republiky dělá cca 68. dnem mrtvého brouka. Volnou formou napsanou stížností jim byla žádost v datovce připomenuta...
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 627
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #27 kdy: 12 Září 2022, 21:34:12 »

Měl by následovat podnět k odstranění nečinnosti dle par. 80 SpŘ odst. 3) poslední věta, podává se k nadřízenému orgánu. Pokud se to podávalo podle 106, zkombinoval bych to s paralelním podáním stížnosti dle par. 16a odst. 1) b. Myslím, že "volně psaná stížnost" jim bude ukradená.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #28 kdy: 12 Září 2022, 22:14:00 »

Zatím evidentně nic. Źádost jsem napsal přesně podle zdejšího "mustru":
Citace
Policejní prezidium České republiky
Strojnická 27
170 89 Praha 7

ID datové schránky: gs9ai55

11.07.2022, ČR

Věc: Žádost

V souladu s ustanovením § 28 zákona č. 110/2019 Sb., Zákon o zpracování osobních údajů, žádám Policii ČR jako správce osobních údajů o sdělení, zda zpracovává osobní údaje vztahující se k mojí osobě, a to včetně zpracování osobních údajů v souvislosti s provozem vozidla registrační značky ABC123456 , kterého jsem provozovatelem.

Jestliže takové údaje Policie ČR zpracovává, prosím o sdělení informace o

a) účelu zpracování osobních údajů,
b) právních předpisech, na základě kterých tyto údaje převážně zpracovává,
c) předpokládané době jejich uchování nebo způsobu jejich určení,
d) zdroji těchto údajů.

Požaduji písemné vyřízení této žádosti do datové schránky ve lhůtě podle § 30 odst. 1 zákona č. 110/2019 Sb.

Petr Pirát
nar. DD.MM.RRRR
Město,Ulice
ISDS xxxxxxxxxx

Pomožte pls formulovat nějakou reakci ,ať jim trochu provětrám perka.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Automatická kontrola vozidel aneb všichni jsme podezřelí!
« Odpověď #29 kdy: 29 Září 2022, 13:27:43 »

Nejstručnější šablona níže, jen žádost o ochranu před nečinností adresovaná SO2. Protentokrát jsem se vykašlal na stížnost, ale tou se dají zabavit i později, klasicky v duchu stížnost, kdo za to může, druh trestu a nápravné opatření, aby se to neopakovalo.

**************************************

Vyhotoveno, odesláno a doručeno do datové schránky 6bnaawp dne xx. září 2022

Ministerstvo vnitra (dále jen SO2)
Nad Štolou 3
poštovní schránka 21
170 34 Praha 7

Věc: Žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti

Dne xx. xx. 2022 jsem na Policejní prezidium České republiky, dále jen SO1, podal (ID zprávy xxxxxxxxxx) žádost dle ustanovením § 28 zákona č. 110/2019 Sb. Žádost nebyla SO1 od té doby vyřízena v rozporu s lhůtou podle § 30 odst. 1 zákona č. 110/2019 Sb.

Tímto v souladu s § 80 správního řádu podávám žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti. Žádám, aby SO2 jako nadřazený správní orgán přikázal SO1, aby neprodleně, nejpozději do týdne, žádost vyřídil.

Slunce v duši přeje a za kladné vyřízení žádosti předem děkuje
xx xx, narozen xx. xx. xxxx, trvalý pobyt xxxxxxxxx
IP zaznamenána