30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročení rychlosti do 30 km/h mimo obec  (Přečteno 3846 krát)

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti do 30 km/h mimo obec
« Odpověď #15 kdy: 29 Července 2022, 15:03:29 »

a zkoušel to někdo u rameru?
IP zaznamenána

Jirzhi

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti do 30 km/h mimo obec
« Odpověď #16 kdy: 07 Října 2022, 09:25:41 »

Posílám update situace. zatím jsem byl v podstatě pasivní a dnes jsem si z datové schránky (po 10ti denním zrání) vyzvedl rozhodnutí.  Samozřejmě se nedalo čekat nic jiného, než "Vinen -> Zaplať".

Pokusil jsem se anonymizovat a přikládám.  trochu se mi při tom rozhodil formát a zhoršila čitelnost, ale snad je to OK.

V tuto chvíli jakožto laik nevidím nic, na co se vyloženě odvolávat, nicméně odvolání bych nerad promeškal, když už o nic nejde (samozřejmě poslat nejprve blanketní za 15 dní a čekat na výzvu k doplnění, to už jsem stihl odkoukat).

Na prekluzi to nevypadá, úředním byl zatím skoro maximálně aktivní, jen to rozhodnutí jsem čekal cca o 2 týdny dříve, ale jindy "nelenil".

Prosím zkušené (i méně zkušené) matadory o zhodnocení a případné rady, na co by se v tomto případě mohlo odvolat.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti do 30 km/h mimo obec
« Odpověď #17 kdy: 07 Října 2022, 09:33:43 »

Jakým způsobem bylo prokázáno nepředložení zelené karty? Pouze z úředního záznamu od fízlů?
IP zaznamenána

Jirzhi

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti do 30 km/h mimo obec
« Odpověď #18 kdy: 07 Října 2022, 11:20:11 »

Ano, pouze úředním záznamem. (mimochodem úřední záznamy policie + záznam o přestupku od policie obsahují na konci sice předtištěné jméno opicajta, nicméně chybí tam razítko i podpis, to mohla poslat i uklízečka. To je prosím v pořádku?).
Ještě bylo trochu vtipné na místě, že ještě v době, kdy jsem kartu hledal, už mi opičák sdělil, že to prolustrovali a vědí, že auto pojištění má, to je opravdu hrozně společensky škodlivé, že u sebe nemám cár papíru, kde policajti hned kliknutín zjistí, zda opravdu existuje, nebo ne :( )

Pane Číkusu Vás jsem se chtěl ještě zeptat, zda je v pořádku, že v rozhodnutí úředník nijak nepopisuje vyhodnocení důkazů od policie. (Kromě toho, že konstatuje, že z jejich záznamu vyplývá, že jsem pirát.)
Mně osobně se např. nelíbí ta již dříve uveřejněná z poloviny černá fotka z Rameru, kde jsou vlastně oba protisměrné pruhy začerněny (mohu se jen domnívat, že snad záměrně) - co když v té černé tmě jsou další tři protijedoucí vozidla přímo v radarovém svazku..?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti do 30 km/h mimo obec
« Odpověď #19 kdy: 07 Října 2022, 12:37:04 »

Ovšem úřední záznam nelze použít jako jediný důkaz. Musel by být podpořen např. svědeckou výpovědí fízla.

Na Vašem místě bych podal odvolání bez nějakých bližších odůvodnění. Buď pouze blanketní a nebo s jen formálně a stručně zmíněnou skutečností, že SO nemá dostatečné důkazy o tom, že se přestupek stal. Cílem takovéhoto odvolání by mělo být pouze vyčerpání řádných opravných prostředků.

Následně bych podal správní žalobu mířenou na skutečnost, že o nepředložení zelené karty neexistují důkazy (viz první odstavec), přičemž soudu by pak nezbylo, než zrušit celé rozhodnutí. Uplatnit tento argument již v odvolání by mohlo mít za následek napravení postupu ze strany SO.

Možná na to ale budou mít kolegové jiný názor.

Ad podpis: Pokud bylo zasláno datovou schránkou, podpis není nutný.

Fotografie z Rameru mi zas tak strašná nepřijde, mám za to, že procházejí i horší exempláře.
IP zaznamenána

Jirzhi

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti do 30 km/h mimo obec
« Odpověď #20 kdy: 20 Října 2022, 10:35:36 »

To mi dáváte pěkné kapky.. hned mne z pozice "bojovník začátečník" posílat do správní žaloby. :)
V každém případě se mi blíží termín na odeslání odvolání.  Zítra večer plánuji poslat přes datovku blanketní verzi a po výzvě jí následně doplnit stylem "pejsek s kočičkou vařili dort" (naflákat tam pátý přes devátý co možná nejvíce - všechno, co se mi nelíbí (ačkoliv to nemá smysl) a někde v tom také zmínit tu důkazní nouzi).
Myslíte, že je to OK postup, nebo byste doporučovali spíše tu minimalistickou verzi odvolání navrhovanou panem Číkusem?
IP zaznamenána