30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Čtrnáctiletý chlapec si půjčil dědovo auto  (Přečteno 2757 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Čtrnáctiletý chlapec si půjčil dědovo auto
« Odpověď #15 kdy: 06 Července 2022, 16:43:13 »

Od klavesnice ma kazdy Judr., cerny pasek v judu. Ano i ja mam vyhrady, ale proc ta dehonestace?
Muzete predvest nam predvest neco lepsiho?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Čtrnáctiletý chlapec si půjčil dědovo auto
« Odpověď #16 kdy: 06 Července 2022, 16:59:46 »

Ne, v tomto případě jsem žádný vysloveně blábol nezaznamenal. Jen mi přijde úsměvné, jak jsou z něj tetky rozhozené.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Čtrnáctiletý chlapec si půjčil dědovo auto
« Odpověď #17 kdy: 06 Července 2022, 19:05:36 »

Me u Hlasenskeho prijde naopak pozitivni, ze hezky ukazuje, jak uredniky dokaze docela dobre rozhodit a ubit svoji vytrvalosti i clovek, ktery toho o spravnim radu a dalsich prislusnych zakonech nevi o moc vic nez oni sami.

Mino jine jsem zaznamenal u sousedu strach z nespravneho nazoru na ukrajinu(dite se nekde prokecne) a OSPOD - nevim, kde to ti lide berou(jestli to je tv zh@vna, skola apod.), nicmene zastrasovni u nich to funguje, tak jako za komancu - pred detmi se o nekterych tematech nebavit.

Ted se mi to nedari dohledat, ale vybavuju si, ze timhle vyhrozoval v rozhovoru s novinami (idnes nebo seznam/novinky) nekdo jako Rakusan nebo nejvyssi prokurator, hned na zacatku toho kdyz se rozjizdel ten hon na carodejnice za schvalovani valky.
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Čtrnáctiletý chlapec si půjčil dědovo auto
« Odpověď #18 kdy: 06 Července 2022, 19:37:45 »

V tomto případě svou úlohu v podstatě splnil, když celý ten "výchovný pohovor" byl víc trestem pro ty báby, než pro toto kluka a otce.

Nevím ale, co tím sledovaly ony tetky (proč tam ty nány vůbec seděly tři?) Prakticky úplně zbytečné jednání o ničem. Kdyby ten bonz z hygieny hodily rovnou do koše, vůbec nic by se nestalo. Takhle si akorát tři zbytečné existence chvíli pokoušely honit triko nad dvanáctiletým klukem a ještě se jim ani to nepovedlo. Ale asi i tyto tetky potřebují vykázat činnost.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Čtrnáctiletý chlapec si půjčil dědovo auto
« Odpověď #19 kdy: 07 Července 2022, 12:45:03 »

Ja jsem nejvic fascnovan tim, ze kluk musi na pohovor o zavaznosti pachani prestupku ve chvili, kdy mu prestupek nebyl prokazan (bo nezletily).

Prijde mi to takove slusne vymyti mozku a naprogramovani toho, ze je jedno zda neco udelal nebo ne, ale pokud si statni aparat mysli ze ano, zaslouzi si trest (byt zde v podobe nutnosti strpet kecy od tri furii).

Prijde mi to, jako kdybych nadychal do drageru, jel na krev, tam zjistili, ze nejsem pod vlivem a ja musel na sezeni anonymnich alkoholiku, kde bychom si povidali, jak ma alkohol spatny vliv na rizeni.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Čtrnáctiletý chlapec si půjčil dědovo auto
« Odpověď #20 kdy: 07 Července 2022, 15:25:39 »

Též jsem měl čest s "tetkami" z OSPODu. Záležitost to byla zajímavá - kvůli zpoždění letu mizerné společnosti Smart Wings  a jejich absolutní neochotě jakkoliv reagovat na požadavek na standardní finanční odškodnění jsem musel podat žalobu za sebe, manželku a 2 nezletilé děti. V prvním kole jsem to prošťouchnul žalobou pouze za sebe, kvůli minimalizaci případných ztrát. Ve sporu jsem uspěl (mimochodem Smart Wings nereagoval ani na pravomocný rozsudek a nechal se exekuovat)  a poté jsme chtěli podat společnou žalobu za manželku a 2 děti. Před tím ovšem proběhl soud ve věci "schválení právního úkonu za dítě", který nám rozsudkem umožnil podat žalobu jménem dítěte. Jedním z podkladů k tomuto rozsudku bylo kladné stanovisko OSPOD, který jsme museli navštívit a kde jedna z těchto tetek zpovídala dceru (syn byl ve škole v přírodě a vyhnul se tomu) a dávala jí nějaké kázání. Neustále opakovala, že tomu dcera nerozumí a že tedy musí rozhodnout za ní a podobné pitomé kecy. Přičemž děti nelze považovat za blbé, pouze za malé.... - a naprosto dobře chápou, že SmartWings je banda šmejdů a o odškodnění je třeba se s nimi soudit. Hodnotu peněz chápou možná lépe, než ty tetky...Dceřino hodnocení kvality té tetky bylo vcelku jasné. Tedy bylo založeno mnoho spisů a popsáno mnoho papírů. Mimochodem i druhou žalobu jsme vyhráli a Smartwings se opět nechal exekuovat, nemohl jsem uvěřit jejich postupu. Takže celé odškodnění  - 3 roky po skončení letu, všechno řešil advokát a zábavy kopec.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Čtrnáctiletý chlapec si půjčil dědovo auto
« Odpověď #21 kdy: 07 Července 2022, 16:13:43 »

Jo, pokud pomineme tuhle objektivni odpovednost rodice/ditete, tak je tam jeste zarazejici to, ze cela ta saskarna byla o tom, ze malemu meli promluvit do duse kvuli nenoseni rousky, ale zaroven hned na zacatku sice upozornily na to, ze prichozi maji mit rousku, ale pak to hned nechaly byt. Nejak mi unika, jaky vychovny ucinek pak takove jednani vubec melo mit.
IP zaznamenána