30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: rozpad EU  (Přečteno 5043 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #15 kdy: 02 Července 2022, 19:45:06 »

lc81: zjistěte si něco o tzv. masakru v Oděse z roku 2014. Občanská válka tam už dávno probíhala…
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #16 kdy: 02 Července 2022, 21:55:57 »

Nechtěl jsem do toho vstupovat, protože kdybych se jako insider měl ke všem výmyslům zde vyjadřovat, nedělal bych nic jiného. I z hlediska tematiky webu je to nepatřičné. Ale aspoň jednu věc okomentuji.

Tzv. masakr v Oděse. Už samotný název je nonsens. Jako by šlo událost kategorie masakru na Náměstí nebeského klidu, kde státem organizované ozbrojené jednotky střílely do demonstrujících neozbrojených lidí. Mnoho hledačů senzací oděskou tragédii líčí velmi podobně, jiní se toho rádi chytají. Je to celé nesmysl a může to tvrdit jen ten, kdo buď z neznalosti, nebo spíše se škodolibým a zlým záměrem preferuje žurnalistické bahno. Ani občanská válka, ani masakr, nic z toho neexistovalo, to jsou jen laciné hysterické pokřiky.
 
Skutečnost byla daleko jednodušší. Dvě nepříliš organizované skupiny fotbalových hooligans, co se rádi poperou, se dostaly do budovy Domu Odborů. Tam po sobě blbci začali vzájemně házet molotovovy koktejly. Když to chytlo, šťastnější část utekla, část měla smůlu. Rozhodně to nebylo dobří proti špatným, nebo provokatéři proti nevinným, aktivisté proti státním silám, a tak podobně. Takových poměrně živelně fungujících seskupení povětšinou hodně mladých lidí, co si rádi vzájemně rozbíjejí držky, existují po Ukrajině spousty. Je to taková jejich místní undergroundově společensko bojová tradice. Dělat z pouliční bitky nějaký politický problém je sice dnes moderní a rusákům a jejich sympatizantům, se to hodí do krámu, ale šlo jen o normální hromadnou rvačku, co přerostla.

Ono je to takhle se vším. Jde o obyčejné události, kterým se zpětně přikládají politické významy a záměry. Včetně války, která není ničím jiným než primitivní ruskou agresí jako za Čingischána nebo Attily. Výmluvy na EU jsou mimo.

Pro případné oponenty - chcete-li něco namítnout, nezajímá mne, co se kde psalo. Já taky nic nečerpám zprostředkovaně. V Oděse jsem s přestávkami strávil 12 let, mám tam dodnes půlku rodiny. V to památné datum jsem tam byl také. Všechny informace mám od přímých účastníků, znám jich osobně dost. Pokud něco tvrdím, tak to vím autenticky.
« Poslední změna: 02 Července 2022, 21:59:25 od Kokrhel123 »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #17 kdy: 02 Července 2022, 23:24:58 »

Slovo masakr je vyznamove krveproliti/jatka/rez/zabijeni a s ucasti statu nebo dokonce pritomnosti lidi nemusi mit nic spolecneho, bezne je slovo pouzivano i u nehod.
Tolik k vymyslum k vyznamove strance slova. Stezi najdete zemi ve ktere masakr nebyl a narod ktery v nejakem nemel prsty.

Kazdy trochu starsi ma sve osobni zkusenosti jak s UA, tak  obcany SSSR na nasem uzemi.

Kdo nema, muze jednoduse nacerpat "ten spravny nazor" - propaganda vsech stran nezahali a netreba ji tahat i sem.
« Poslední změna: 03 Července 2022, 00:15:33 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #18 kdy: 03 Července 2022, 07:56:35 »

Výraz masakr může být používán různě. Má však zavedené konotace, obzvláště ve společenských událostech. Pokud z nich vybočíme, jedná se o dysfemismus.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #19 kdy: 03 Července 2022, 13:10:13 »

Proto se ptám, zda je reálné, aby unie padla.
Teď jen vymyslet, co pro to jako jednotlivec můžu udělat :-)
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #20 kdy: 03 Července 2022, 15:46:57 »

Proč by to měl někdo chtít?
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #21 kdy: 04 Července 2022, 08:00:27 »

Kokrhel, já sem nechci tahat politiku, ale ty oběti nebyly vedlejší ztráty při řádění nějakých hooligans.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #22 kdy: 04 Července 2022, 10:00:53 »

Proč by to měl někdo chtít?
Nebudu zakládat flamewar, na to jsou jiné platformy. Nicméně si myslím, že mě jako odpůrci té věci stačí jen počkat.
Jako lakmusový papírek každého státního i nadstátního režimu a jeho vztahu k občanům beru přístup k civilním zbraním. Každý režim, který bral lidem zbraně se vlastních lidí bál a chystal s nimi něco ošklivého. (To, že nám vládne nikým nevolená parta úředníků bych oželel, pokud by to byli nějací osvícení humanisté. Což pohříchu nejsou.)
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #23 kdy: 04 Července 2022, 12:16:57 »

Pokud jste odpůrcem EU, pak můžu rozumět Vašemu přání k vystoupení země jejímž jste občanem.
Ale proč si přát rozpad EU jako bloku?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #24 kdy: 04 Července 2022, 12:34:48 »

Pokud jste odpůrcem EU, pak můžu rozumět Vašemu přání k vystoupení země jejímž jste občanem.
Ale proč si přát rozpad EU jako bloku?
Bez rozpadu se z toho my rozhodně nemůžeme vyvázat. Stačí se podívat, co se dělo kolem brexitu a to je jedna z nejsilnějších a nejbohatších zemí. Cesta ven proto pro nás vede přes rozpad celku. Případně je cesta, že zůstane formálně nějaká EU, ale všichni na jejich nařízení budou hromadně dlabat.
Ustát obchodní válku a odchodové naschvály s EU rozhodně nedokážeme. Nehledě na současnou provázanost s Německem.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #25 kdy: 04 Července 2022, 12:34:59 »

Ne, že bych to chtěl, ale umím si představit, že by ČR a obecně jiné státy měly lepší vyjednávací pozici vůči jednotlivým státům, než vůči "velké a mocné EU".
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #26 kdy: 04 Července 2022, 15:00:22 »

S velkou dávkou nadsázky jsme sedmnáctou spolkovou zemí. Ani případný rozpad EU na tomto nic nezmění. Spíš by to ještě upevnilo ekonomické vazby CZ/GER. A jestli si diktuje Brusel nebo by to dělal Berlín je mi vcelku jedno.

Cesta by se měla hledat v hluboké reformě EU. Ať už jde o dotace (převážně zemědělské) nebo evropskou ústavu (Lisabon). Tam může být aspoň diskuze.

Ale pokud já nechci z EU (ani za aktuálního stavu) a Vy chcete rozpad EU nebo CZEXIT, tak se vlastně není vůbec o čem bavit.



IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #27 kdy: 04 Července 2022, 15:15:23 »

Tak je asi jasne, ze delame nemcum prostutita za dlohodobeho prispeni CZ politiku vsech stran.

A o ktere EU se vlastne bavite:
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Supranational_European_Bodies.svg
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #28 kdy: 04 Července 2022, 15:22:21 »

Reforma EU je podle mě nereálná, jelikož je to řízené shora a tedy schází jakýkoli mechanismus jak a proč to reformovat nebo o tom vůbec někde diskutovat.
Jednotný, když už ne volný trh je super věc, bohužel cena za něj je pro mě neakceptovatelná, jinému to připadá ok. Každopádně je úplně jedno, co si kdo z nás přeje nebo nepřeje, protože o tom ani u voleb nerozhoduje.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #29 kdy: 04 Července 2022, 15:35:48 »

No to se právě také bojím, že reformovat už nelze. Právě že politika EU, ale i politiků většiny zemí je zcela odtržená od voleb, tak ty volby nic nezmění. Varianta Czexit (zcela nevýhodné), reforma EU (nereálné), rozpad EU (bohužel spíše nereálné, nicméně podle mne přijatelné z hlediska výhod a nevýhod pro všechny státy). S reformou to neklapne stejně jako že žádnému státu se nepodaří zmenšit aparát (viz tady, kecy v kleci a státních zaměstnanců přibývá).

Mám pracovně i osobně dost kontaktů do různých zemí směr západ a tam to moje bublina vidí stejně, tedy i oni by byli pro výstup jejich země z EU resp. spíše rozpad EU. EU posledních pár let více škodí než co přináší. Jak jsem psal na začátku, od trhu se odklonila k ideologiím a utopiím. Za mně by byl nutný návrat o 30 let zpět.
IP zaznamenána