30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: rozpad EU  (Přečteno 5036 krát)

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
rozpad EU
« kdy: 01 Července 2022, 08:06:53 »

Zdravím!


Trochu mimo dopravní agendu. Byl jsem vždy fanoušek Evropy jako kontinentu a i myšlenky nějaké společné evropské spolupráce. Líbila se mi i Unie, resp. hlavně její předchůdci, kde to bylo zejména o hospodářství. Přineslo to docela dost pozitiv, na která se zapomíná (volný pohyb zboží, přístup na trhy, víceméně žádné kontroly na hranicích atd). Bohužel se to celé zvrklo od sympatické myšlenky do debilních ideologií, které jsou silou nuceny všem a akorát zničí blahobyt. Posledních pár let bohužel uznávám, že EU výrazně více škodí než přináší.

Proto se zeptám. Myslíte si, že dojde k nějakému zlomu a unie se rozpadne? Máte k tomu nějaký názor? Nemyslím tím, co si přejete, ale co si myslíte, že je reálné.

lc
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #1 kdy: 01 Července 2022, 09:03:13 »

Na prikladu Brexitu si myslim, ze spise budou odpadat (a klidne i vracet) obcas nejake jednotlive staty, dnes by se z politickych duvodu asi tipovalo Madarsko, neverim v Polsko, ale kaprici si rybnik nevypusti, dokud je budeme ochotni krmit. Vezmete si po rouskou covidu schvaleny plan obnovy EU za cca 20 bilionu korun, ktere si navzajem pujcime a utratime a hned bude lepe... nikdo ani necekl, jen vsichni vyjednavali, kolik z toho budou mit. Vsechna tyto imperia a rise padla pote, co ekonomicky prozrali sami sebe zevnitr. Mel jsem moznost mluvit hodnekrat se zapadnimi kolegy a tam je ta vira neskutecna, prestoze jsou cistymi platci a vidi, co financuji, chteji v tom pokracovat dale a dale, jen za penize ocekavaji naprostou poslusnost.

Impulzy, ktere by mohly podle me zatrast trochu vice s EU:
Inflace, potazmo krach jiznich statu, k tomu mame nakroceno velmi. Odstoupeni techto statu od EURa. Nebo i vystoupeni z EU.
Ekonomicka krize prizivovana zelenou ideologii, krachy automobilek.
Zavreni ruskeho plynu.
Valka v Jugoslavii.

Davam do zalozek, za deset let otevru, abych se sam sobe zasmal ;)
IP zaznamenána

arwi

  • Příspěvků: 98
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #2 kdy: 01 Července 2022, 09:27:57 »

Pokud na podzim nastane elektrický blackout s největší pravděpodobností v důsledku absolutního nedostatku plynu, tak by nemusela EU přežít zimu.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #3 kdy: 01 Července 2022, 09:46:58 »

@ladin

Já jsem se západem v denním kontaktu, ale musím říci, že moje bublina to vidí stejně. Bohužel to jsou lidi s mozkem a prachama (žádní miliardáři, ale normální malý a střední podnikatelé). Možná byste se divil, kolik jich viní západ za Ukrajinu, ne Putina. To samé bylo s covidem nebo migráčky. Ale řeknou si to mezi svými, nicméně přiznají, že nemohou veřejně. Bohužel systém vyzrál tak, že už je dneska každý vydíratelný. Hlavně u firem je to markantní. Čerpáš dotace, máš zaměstnance...audit čerpání, kontrola bozp, hygiena, finančák, hasiči atd. Sice jsou to většinou skvělý firmy a vše dodržují, ale když přijde úřední kripl, tak na 100% něco najde, když k tomu dostane befehl. Nebo i do budoucna. Nechceš integrovat do svojí firmy migráčky, nemáš nárok na nic a ještě ti šiml sedne za krk. Trochu se tomu vymykají východní Němci, ale ty se snaží ze všech stran diskreditovat.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #4 kdy: 01 Července 2022, 10:22:45 »

Nebojte, kontinent tu zůstane dál. Akorát jakmile dojdou prachy, začnou na to všichni srát a starat se hlavně o domácí věci. Unie nemá díky bohu žádnou armádu, takže není nic co by to dokázalo držet. A až se lidi začnou starat víc o to co žrát a čím topit, odpadnou i různé zelené agendy. V roce 1988 už taky nikoho nezajímalo, kdo je tajemník strany, ale kdo je řezník nebo zelinář.

Akorát bych fanouškům EU připomněl, že politická integrace byla počátečním cílem, tedy to jak to je není bug, ale fíčura. Navíc zrovna ty volné hranice se samotnou unií nesouvisí. A co se týká trhu, nikdy nešlo o VOLNÝ trh, ale o JEDNOTNÝ trh. Od vzestupu Pruska a pak Německa šlo o to zabrat co největší prostor s jedněmi pravidly a navenek udělat plot z cel a poplatků. Tedy stanovit německá pravidla a standardy všude kam to půjde a vytlačit konkurenci za hranice.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #5 kdy: 01 Července 2022, 10:26:56 »

Němci nejsou čistými plátci, na to pozor! Nelze započítávat pouze peníze mezi DE a EU. Němci, stejně jako všichni, mají 25% z vybraného cla. 1/4 cla zůstane tomu, kdo ho vybral, a 3/4 jsou příjmem EU. Němci tak vydělávají na importu do EU díky svým přístavům a díky jednotné celní politice EU.
Zjednodušený příklad bez počítání s DPH.
Čech si doveze auto z USA za 100 000 €. To připluje v kontejneru do Hamburku, kde je procleno. Sazba je 10%. Čech tak zaplatí německým celníkům 10000€. Nemci pak pošlou do EU jen 7500€, protože 2500€ si nechají jako podíl z administrace cla.

Kdybychom nebyli v EU, tak Čech sice zaplatí Němcům clo, ale to by mu bylo při přechodu hranic DE-ČR vráceno a bylo by mu vyměřeno české clo. Takže při stejné sazbě by to znamenalo, že Němci by měli 0 ačkoliv by 2x administrovali clo (1. vyměření v přístavu, 2. vrácení při opuštění Německa). EU by měla 0 a ČR by měla 10000 €.

Z toho je patrné, že velké země (Německo, Francie) na jednotné celní politice EU vydělávají, protože mají podíl z celního zatížení zboží, které bylo dovezeno přes jejich území do jiných států EU. Dá se to řešit celním režimem 42, ale ten se "velkým" hráčům nelíbí a tak do toho šťourají. A například Slovensko dostalo málem pokutu myslím ve výši 100 mil. € jen za to, že prý špatně hlídají CR42.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #6 kdy: 01 Července 2022, 21:33:19 »

Můžete trochu více přiblížit celní režim 42. Pro úplné laiky?
V případě toho zmiňovaného vozu se snad celní řízení zahájí předložením celního prohlášení majitelem zboží. A toto prohlášení předloží celnímu úřadu kdekoliv ve Společenství, kde zboží bylo nebo bude předloženo. Tedy v případě koupě vozu z USA by to mohlo být v ČR.
Velké společnosti nejlépe v Lucembursku, kde je jen 15% DPH.

K tématu, už aktuální české předsednictví může napovědět, ale nějak mi nedává smysl, že by to chtěl Fiala začít řešit. A za mě nebude spouštěč ani Ukrajina ani cena a dostupnost energií. Ale rozhodovací systém jednomyslnosti EU.

A samozřejmě velké problémy začnou s blížícím se rokem 2035 a strategií Fitfor55 celkově. Kdy velké země (vlády) půjdou proti nařízením EU, které budou ekonomicky poškozovat zájmy státu a budou hledat vlastní cesty a hledat spojence mezi menšími zeměmi pro tuto rebelii. Mohlo by se utvořit několik bloků (3 až 4) v rámci EU. Ty následně začnou více spolupracovat uvnitř bloku.

Byl a stále jsem zastáncem EU. Hlavně před Lisabonem.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #7 kdy: 01 Července 2022, 23:10:59 »

Já tvrdím, že EU je jenom zástěrka pro neokolonialismus kdy ty západnější země rabují ty východnější. Proto taky ta snaha již od roku 2012-14 přivést do EU Ukrajinu která IMHO druhotně vyvyolala dnešní válku.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #8 kdy: 02 Července 2022, 06:40:16 »

Já tvrdím, že EU je jenom zástěrka pro neokolonialismus kdy ty západnější země rabují ty východnější. Proto taky ta snaha již od roku 2012-14 přivést do EU Ukrajinu která IMHO druhotně vyvyolala dnešní válku.

Myšlenka zajímavá, ale nevím. Stačí se podívat, jak se chová Anglie po brexitu. Stejné kraviny a represe jako EU. Navíc západ se těmi kravinami poškozuje i sám a ne málo. Další, možná jednodušší vysvětlení je, že ten nabobtnalý aparát se sám opodstatňuje, aby byl a mohl růst. Nehledal jsem čísla, ale řekl bych, že EU a její všechny možné organizace mají řádově stovky tisíc dobře placených zaměstnanců. Nikdo to nechce rušit nebo omezit. Známý co se motá kolem dotací v rámci jedné "MAS/místní akční skupiny" (nechápu podstatu toho, ale je jich hodně) mi kdysi říkal, že omezování dotací není žádoucí už jen proto, kolik lidí se tím živí, co jsou vlastně nezaměstnatelní. Poradci, auditoři, kontroloři atd. Prý jsou dokonce jedinci, co objíždějí projekty a kontrolují, jestli je umístěná správná cedulka "projekt byl financován eu".

Prostě mi připadá, že je to degenerovaná západní civilizace a v Evropě se to maskuje unií
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #9 kdy: 02 Července 2022, 07:27:57 »

Máte pravdu, ale domnívám se, že je vhodné ještě dodat jeden podstatný rozdíl:
zatímco v případě Anglie se za své pobrexitové chování (levičáské excesy a represe svých obyvatel) bude jejich vláda zodpovídat svým voličům a záleží na míře jejich masochismu, zda-li jim ještě dají další příležitost — v případě Bruselu rozhodují nikým nevolené mafiánské struktury EU úředníků a komisařů…
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #10 kdy: 02 Července 2022, 08:59:10 »

Já tvrdím, že EU je jenom zástěrka pro neokolonialismus kdy ty západnější země rabují ty východnější. Proto taky ta snaha již od roku 2012-14 přivést do EU Ukrajinu která IMHO druhotně vyvyolala dnešní válku.

Na tom přece nemusí být nic špatného. Postkoloniální vývoj se v zemích s podobným hodnotovým žebříčkem (obyvatelé původních impérií) ukázal přínosný.
I když nezávislost musela být často vybojována silou.
Dnes je to řešeno penězi.
Jiným zemím nezávislost doslova uškodila.

Jakým, třeba i druhotných stylem vyvolala Ukrajina aktuální válku?
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #11 kdy: 02 Července 2022, 10:18:36 »

Válku způsobila jediná věc - expanzivní politika současné vládnoucí garnitury RF. Jaké si vymysleli záminky pro agresi je zcela nepodstatné, klidně mohli argumentovat genocidou obyvatelstva EU prostřednictvím objektivní odpovědnosti. Je to jedno.
EU se rozpadne pouze z nějakých extrémních příčin, přičemž jednou z nich může být anexe většiny území vnějším útočníkem. Není to nemožné, jak můžeme vidět, současně to ale považuji za nepravděpodobné. Pořád věřím ve zbytky sebezáchovy u lidí, co mají rozhodovací pravomoci.
EU hodnotím stále jako mírně přínosnou, i když mne mnoha věcmi prudí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #12 kdy: 02 Července 2022, 10:18:42 »

Jakým, třeba i druhotných stylem vyvolala Ukrajina aktuální válku?

Ne Ukrajina ale EU a to poměrně intenzivní snahou nahnat UK do EU (mimochodem bylo to v době našeho minulého předsednictví) a z toho (m.j.) vziklý "majdan" a z toho vzniklý konflikt mezi ukrajinci a rusy na jihovýchodě UK. Samozřejmě to ovlivnilo mnoho dalších faktorů ale já toto vidím jako podstatné.

IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #13 kdy: 02 Července 2022, 11:46:43 »

Takže pokud se Maďaři rozhodnou odejít z EU a začlenit se jako enkláva Putinova Ruska, byla by to příčina zahájit speciální operaci ze Slovenska, Rakouska  začít bombardovat Budapešť a obsadit Gyor a snažit se postupovat dál? Důvodem by bylo deputinovat Maďarsko?


IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:rozpad EU
« Odpověď #14 kdy: 02 Července 2022, 14:02:14 »

Ukrajina je trochu jiná otázka, než rozpad EU, byť je to přidružené téma. Mám docela dost zkušeností s ukrajinci a neměl jsem o nich nikdy valné mínění a ač to žádný nechce slyšet, za mně to jsou rusáci. I Ukrajina má část odpovědnosti za válku (co vím, tak rusákům na východě opravdu dělali masivní naschváli), většina viny ale je vnější, zejména amíků a jejich evropských nohsledů. Víceméně se Putin nechal vyprovokovat jako kdysi v Afganistánu. Kecy o denacifikaci jsou jen divadlo pro rusáky-voliče, protože masa by skutečné důvody mezinárodních souvislostí nepobrala, tak je tim Putin ani nezatěžuje. Ukrajinci mají takovou mentalitu, že budou od unie chtít a chtít (prachy, pravomoci, výhody atd), ale aby sami něco dali, to ne (to bude keců, že jsou chudáci a znevýhodnění a proč to tedy nelze). Pokud někdy vstoupí do unie, možná si někdo na můj post vzpomene, vděčnost se konat nebude. Však jsem to viděl i letos u pár ukrajinců, jak nad tím mávli rukou, ať si to Putin sežere, že se tam stejně nikdy nechtěli vrátit. Ať se na mně nikdo nezlobí, ale mentalitou je to východ a patří k východu, nebo ideálně udržet určitou neutralitu. Ale západ to nebude ani za 100 let.

@viktorN-ta levicová tendence je podle mně právě ukázkou degenerace západu, protože se lidem daří příliš dobře, tak se dělají pseudoproblémy, jinak kvete lenost. To vidím na sobě, západní známí (resp hlavně jejich dospělé děti) vyrostli v blahobytu, já trávil dětství v komunismu a tedy relativním nedostatku. Takže zatímco já jak to šlo studoval a začal budovat, protože jsem měl zažitou motivaci z dětství (tehdy coby kluky nás táhli nedostupné západní auta, bydlení atd, resp barevné blbosti z katalogů otto), tak na západě k řidičáku tatík nadělil jetýho Golfa nebo Kadeta a dětičkám tedy stačilo jen cílit na udržení status quo a na kariéru hází bobek. Tam nikdo neměl cíl 911tku nebo tak něco, to by za to musel vzít. Zbytečná hoňka, radši pohodlný život, no stress (ten znali jejich rodiče a to ratolesti nechtěli), ideálně se nakýblovat do korporátu nebo lépe státní správy. I dnes je to patrné na asii vs. evropě. Tam se zlomí pro čínský sen, prachy, slávu..., tady se stávkuje za klima a likvidaci dopravy, k tomu krácení pracovní doby atd. Ono totiž dnes se vyšvihnout na koně stále lze, ale je to dřina, když člověk nemá kliku na nějakou startup bublinu. A vnoučata poválečné generace jsou dnešní greténi. Takže zpět k EU, bohužel ani v Anglii nevidím nic jiného, protože to levičáctví v kombinaci se zelenou debilitou je už nasáklé do mladých (a dále se jim káže ve školách spolu s multikulti) a tedy nikdo po nikom odpovědnost u voleb honit nebude (můj názor). Proto je vidět také na západě tlak snižovat hranici u voleb. Čím mladší, tím více vlevo a do zelena. Průvodní jev je odklon od reálných činností (s odpovědností) směrem k ničemnostem (nepostižitelným odpovědností), viz dnešní studijní obory-techniky poloprázdné, sociálně-právní, genderové, enviromentální atd plné.

Proto se ptám, zda je reálné, aby unie padla. Protože podle mně je to jen taková košilka na degenerovanou civilizaci, za kterou se schová kde co, ale ta půda pod tím je dostatečně prohnilá, že to drží.
IP zaznamenána