30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročená rychlost - Český Krumlov  (Přečteno 5611 krát)

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Překročená rychlost - Český Krumlov
« kdy: 27 Června 2022, 19:52:49 »

Prosím o přesunutí do neveřejné sekce.

Zdravím všechny.
Manželka se zase po delší době projevila jako nebezpečný delikvent, když si dovolila jet v obci 56 km/h (po odečtu 3 km/h) a byla změřena automatickým radarem. Tentokrát řídila auto mého otce, kterému přišla výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky. Jen bych si potřeboval ověřit, že rozumím problematice správně, když použiju tento postup:
1. Počkám necelých 60 dnů od data spáchání přestupku a pak nechám otce, aby manželku napráskal.
2. Řízení s manželkou budu co nejdéle protahovat tak, abych nedal SO1 důvod řízení zastavit nebo abych jim nedal důkaz, že přestupek skutečně spáchala manželka.
3. Pokud se mi podaří řízení s manželkou protáhnout na rok od spáchání přestupku bez toho, aby ji úřad uznal vinnou, mám vyhráno.

K bodu 2. mám hned dotaz. Manželka je cizinka a měla by mít nárok na tlumočníka. Můj plán tedy je se omluvit z prvního ústního jednání, dostavit se na druhé, kde si o tlumočníka požádáme a donutíme tak úřad vypsat opět nový termín ústního jednání. Mohl by být s tímhle postupem nějaký problém?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost - Český Krumlov
« Odpověď #1 kdy: 27 Června 2022, 20:02:11 »

1. Kdy se měl přestupek odehrát? Jestli již v tomto roce, pak vám natahování nepomůže.
2. Obecně bych spíš neradil udávat člověka, který skutečně vozidlo řídil a pak s ním lézt na úřad. Mohlo by dojít k identifikaci. Fotky z radarů jsou dramaticky kvalitnější než to, co posílají (pokud vůbec něco posílají).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost - Český Krumlov
« Odpověď #2 kdy: 27 Června 2022, 20:14:26 »

Ona zase byla změna u promlčení? Co tedy můžu dělat? Fotky jsem viděl a kvalitní nejsou. Paní na úřadě měla problém poznat jestli je na nich žena nebo muž.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost - Český Krumlov
« Odpověď #3 kdy: 27 Června 2022, 22:39:03 »

V současné době bohužel neexistuje žádná téměř zaručená metoda. Ono nikdy nic nebylo zaručeno, ale např. metody spolupracující řidič/Číkusmut nebo ve své době i Helmut při správném provedení a troše štěstí k úspěchu vedly.

Záleží, jak moc je vám drahý váš čas a do jaké míry je pro vás správní řízení/trýznění parazita zábava. Můj názor je takový, že pokud chcete minimalizovat ekonomické škody, tak se víc než kdy předtím vyplatí výzvu zaplatit. Pokud si chcete pohrát či se postarat o to, aby si své peníze z pokuty řádně odpracovali, tak můžete zkusit Helmuta, nebo i spolupracujícího řidiče. Zase bych nechtěl znít ultra skepticky - ono mnohdy si to úředník posere sám (nebo se na to vysere), ale spíš bych raději předem počítal s prohrou.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost - Český Krumlov
« Odpověď #4 kdy: 28 Června 2022, 08:34:39 »

Já jim to hlavně nechci dát zadarmo a navíc jsem už termín zaplacení výzvy stejně prošvihl. Zkusím asi otestovat, jak si úřad poradí se sháněním překladatele do jazyka, který u nás nemá soudního tlumočníka.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost - Český Krumlov
« Odpověď #5 kdy: 28 Června 2022, 12:01:56 »

Pokud nechcete vyhrát a chcete jim to dát sežrat, tak je asi nejlepší metoda spolupracující řidič. Helmut má IMHO o trošičku vyšší win potenciál a o trochu nižší buzerační potenciál, u spolupracujícího řidiče je to přesně naopak.

Máte datovou schránku? Nebo máte k úřadu fyzický přístup? Abyste zase moc neprodělal na poštovném :D
« Poslední změna: 28 Června 2022, 12:05:10 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost - Český Krumlov
« Odpověď #6 kdy: 03 Srpna 2022, 09:44:36 »

Tak manželce přišel příkaz. Částka je ale mnohem vyšší než u výzvy k uhrazení určené částky. Je to normální? Byl jsem napůl rozhodnut příkaz zaplatit ale teď po mně chtějí namísto 600 rovnou 1500. Tak to vypadá, že si opravdu budeme muset správní řízení projet komplet.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost - Český Krumlov
« Odpověď #7 kdy: 03 Srpna 2022, 11:15:24 »

Ano, je to normální. Výše sankce u výzvy k uhrazení určené částky se řídí stejným pravidlem, jako příkaz na místě (blok od policisty/úředníka) - tedy maximálně 2000 Kč. Úřady dávají u výzev cíleně "motivační" částky, aby ve vás zahryzalo svědomí, cítil jste se provinil a byl jim vděčný za to, že to máte jen za 6 stovek. Úřad vám dal nejnižší možnou pokutu (což je správně). Pokud správní řízení prohrajete (ideálně na úrovni provozovatele), tak se vám tam připočítá ještě 1000 Kč fixní správní poplatek.

Manželce přišel příkaz za přestupek řidiče (udal jste ji), nebo za přestupek provozovatele (dle § 125f ZPPK)? Proti příkazu podejte poslední možný den odpor běžným emailem na epodatelnu úřadu a za 5 dní potvrďte (datovkou, doporučeným dopisem, podepsaným originálem na podatelně, elektronicky podepsaným emailem...).
Pokud má právo na řízení v jejím rodném jazyce, pak bych o to žádal již v odporu.

Doporučuji místní kalkulačku úředních lhůt, případně to můžete konzultovat rovnou tady ve vlákně.
« Poslední změna: 03 Srpna 2022, 11:46:05 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost - Český Krumlov
« Odpověď #8 kdy: 03 Srpna 2022, 11:48:50 »

Manželka je řidička. Chápu tedy dobře, že míň než 1500 (plus 1000 náklady, když dám odpor) už to nebude ani pro provozovatele?
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost - Český Krumlov
« Odpověď #9 kdy: 11 Srpna 2022, 19:34:53 »

Tak email jsem odeslal na e-podatelnu, ale nepřišlo žádné potvrzení, tak doufám, že je to všechno v pořádku.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost - Český Krumlov
« Odpověď #10 kdy: 11 Srpna 2022, 20:03:33 »

Někdy nechodí, někdy přijde až druhý/třetí den. Pokud nepoužíváte nějakého obskurního email providera, ale něco "normálního" jako gmail/seznam, pak to bude v pohodě.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost - Český Krumlov
« Odpověď #11 kdy: 29 Srpna 2022, 15:47:30 »

Tak mi přišlo vyrozumění, že jsme podali odpor pozdě. Úřad si vůbec nevšiml, že jsem ho podal včas emailem. Problém je, že než jsem si vyzvedl dopis od SO1 už mi přišlo vyrozumění z kraje, že je to tak v pořádku (SO1 se neobtěžoval o emailu kraji zmínit) a není třeba zahájit přezkum. Jak teď dál?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost - Český Krumlov
« Odpověď #12 kdy: 29 Srpna 2022, 16:05:56 »

Tak to se nabízí žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti, případně pak nečinnostní žaloba. Ale netřeba extra spěchat, nechal bych si to na dobu, až se bude blížit výročí doručení příkazu.

edit: Ten e-mail byl poslán na správnou adresu?
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost - Český Krumlov
« Odpověď #13 kdy: 29 Srpna 2022, 16:07:45 »

Vytisknout si e-mail i s hlavičkami a poslat jim to, že odvolání bylo včasné.  Případně počkat do doby před promlčením a poslat opatření proti nečinnosti (tak, aby nestihli včas rozhodnout). Kazdopádně, vytištěný e-mail (včetně hlaviček) a případně i potvrzení z podatelny řádně uchovat. Možná bych si vyžádal i potvrzení o doručení od poštovního poskytovatele - v logu poštovního serveru je zpráva o přijetí e-mailu cílovým poštovním serverem.

Edit: v rámci správného time-managementu bych do toho teď nerýpal, pokud nemáte jistotu, že to rozhodnutí SO2 shodí.
« Poslední změna: 29 Srpna 2022, 16:09:17 od mhepp »
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost - Český Krumlov
« Odpověď #14 kdy: 29 Srpna 2022, 16:32:38 »

Email byl odeslán na správnou adresu a včas. SO2 už příkaz podržel, když SO1 poslal kvůli odporu celý spis na přezkum (ovšem z odůvodnění je patrné, že SO2 nemá tušení o existenci emailu). Celou věc teď tedy nechám být a vrátím se k ní až během příštího léta, kdy dojde k promlčení. Měl bych teď zaplatit pokutu?
IP zaznamenána