30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Darovanie českej s.r.o.  (Přečteno 3175 krát)

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Darovanie českej s.r.o.
« kdy: 25 Června 2022, 13:34:17 »

Dobrý deň, známy, ktorý má s.r.o., kde je jediným konateľom aj spoločníkom, mi ju chce darovať. Ako mám postupovať pokiaľ spoločnosť známeho má dátovú schránku , a taktiež aj ja ju mám ako fyzická osoba? Známy dátovú schránku ako FO nemá.
Nechce sa mi platiť 12000kč vypalnickym spoločnostiam, ktoré sa tým zaoberajú, pokiaľ si tie veci môžem urobiť sám za cenu súdneho poplatku 2000kč. Len nie je mi jasné aké všetky dokumenty potrebujem?
Ide o to že bude sa prevádzať celá spoločnosť na mňa a budem tam zároveň aj novým konateľom.
Ďakujem vopred za pomoc a odpovede
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Darovanie českej s.r.o.
« Odpověď #1 kdy: 25 Června 2022, 15:57:49 »

Daňovou stránku této operace máte vyřešenou jak?
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Darovanie českej s.r.o.
« Odpověď #2 kdy: 25 Června 2022, 16:01:49 »

Nijak, spoločnosť nemá žiaden majetok, je dlhodob neaktívna. Preto mi ju chce darovať. Ja ju ešte viem využiť. https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=906862&typ=UPLNY
jeto táto spoločnosť


Daňovou stránku této operace máte vyřešenou jak?
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 339
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Darovanie českej s.r.o.
« Odpověď #3 kdy: 25 Června 2022, 16:23:00 »

.
« Poslední změna: 25 Června 2022, 16:25:51 od urban.novak »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Darovanie českej s.r.o.
« Odpověď #4 kdy: 26 Června 2022, 02:38:29 »

Nechce sa mi platiť 12000kč vypalnickym spoločnostiam, ktoré sa tým zaoberajú, pokiaľ si tie veci môžem urobiť sám za cenu súdneho poplatku 2000kč. Len nie je mi jasné aké všetky dokumenty potrebujem?
Je takový starý židovský vtip, jak jede nablýskané auto židovskou čtvrtí a chcípne. Sejde se kolem půl města, ale nikdo si s tím neví rady, až je napadne zavolat mladého Izáka. Izák vezme kladivo, třikrát praští do motoru a auto jede jako nové. Za tuto službu si naúčtuje $ 100. Majitel se cuká, že se Izák musel zbláznit, takové peníze za 3 rány kladivem, a požaduje paragon, kde vše bude rozepsané. Izák vezme papírek a píše: Tři rány kladivem $ 1, vědět kam $ 99.

Převod podílu jediného společníka v s.r.o. není žádná raketová věda, kdybych byl v trochu lepším rozmaru, klidně bych vám k tomu sepsal noty, ale jelikož v dobrém rozmaru nejsem, bude místo toho následovat pár nevyžádaných rad.

- Místo "výpalnických společností" bych zkusil obrátit se na notáře. Může vám sepsat smlouvu o darování podílu a na jejím základě pak rovnou sám (bez nutnosti podávat návrh na soud) provést zápis do OR. Nemám v hlavě notářský tarif, ale hádal bych, že do zmíněných 12 k se darování mrtvé korunové společnosti vejde s přehledem několikrát.

- Pokud s tou společností zamýšlíte seriózní podnikání, a vydrží to pár týdnů, pak je určitě rozumnější si založit čerstvé s.r.o. než přebírat nějakou (snad) prázdnou schránku od známého (či nějakou "ready made" společnost od výpalníků). Chcete-li společnost jen na hraní, tak na tom tolik nezáleží, ale i tak bych důkladně zvážil, jestli úspora trochy nákladů a byrokracie kolem založení nové společnosti vyváží budoucí problémy, až z převzaté společnosti začnou padat dobře ukrytí kostlivci.

- Setrváte-li na původním záměru (jak stran toho nechat si společnost darovat, tak rozhodnutí udělat to svépomocí a nedat nikomu kromě povinných poplatků ani vorla), tak si zkuste evidovat strávený čas hledáním informací, sepisování lejster, lítání po úřadech atp. A až vše bude (na x-tý pokus) hotovo, tak si ten čas vynásobte vaší obvyklou hodinovou sazbou/mzdou ...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Darovanie českej s.r.o.
« Odpověď #5 kdy: 26 Června 2022, 03:40:19 »

prvocisla: Ne ze bych podeziral pana hh ze zleho umyslu, ale s mou nedavnou zkusenosti s advokatem (a v kazde profesi je pritomna nepoctiva chamrad), domluvte si finalni cenu.
Nekolikrat je totiz cislovka neurcita, tak aby to bylo bezpecne treba 2-4x a ne 0.5x.
« Poslední změna: 26 Června 2022, 04:54:01 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Darovanie českej s.r.o.
« Odpověď #6 kdy: 26 Června 2022, 10:02:15 »

Fu: pan hh psal o notáři, nikoliv o advokátovi.

Cena nově založené je cca. 6000kč. Už jen stran sídla (virtuální předpokládám) a poplatků za ně, může být nedoplatek. Nebo jiný kostlivec.

https://or.justice.cz/ias/ui/podani
+ dokumenty (usnesení VH o odvolání jednatele, smlouvu o převodu obchodních podílů, jmenování a souhlas nového jednatele)

Pevně věřím, že si ty ušetřené peníze náležitě užijete.
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Darovanie českej s.r.o.
« Odpověď #7 kdy: 26 Června 2022, 10:05:56 »

Ďakujem za Vašu rozsiahlu odpoveď. Ono u mňa nie je problém delegovať niektoré veci na druhých pokiaľ to je výhodné a ušetrím tým nejaký čas a energiu. Napríklad posledný rok som všetky správne žaloby ohľadom dopravných priestupkov delegoval na jedného advokáta nakoľko už toho bolo dosť veľa a nemal som čas venovať sa mojej ostatnej práci.
Čo sa týka spoločnosti tak uvediem ešte 2 podstatné veci, tá prvá je , že spoločnosť nekupujem preto aby som začal podnikať v ČR, alebo ju vyuzival na nejaké podnikanie, na to by som si určite založil novú spoločnosť. Spoločnosť kupujem preto, pretože ju chcem obratom zaregistrovať k DPH a následne predať do jedneho výkupu spoločnosti za 25K. Ide o to, že ten známy, ešte v 2015 chcel podnikať, ale nakoľko je invalidnom dôchodku / má roztrúsenú sklerozu, ktorá sa zhoršuje/ , povedal mi že za prepis mi tú spoločnosť daruje. Celý fakt ale komplikuje ešte jedna vec a to, že ja som na Slovensku a on žije v Rakúsku, čiže akákoľvek cesta za notárom do ČR veľmi nedáva zmysel. Preto som sa aj pýtal či sa celý ten prepis nedá spraviť elektronicky pomocou dátovej schránky tej spoločnosti a mojej dátovej schránky?

Čo sa týka samotného prepisu v spoločnosti tak ide o to že tam treba nielenže previesť ten obchodný podiel ale ešte aj zmeniť konateľa.

Uvediem príklad zo Slovenska, kde som za podobnú službu platil 160€ /cca4000 kč/ u jednej sro kde boli dvaja konatelia, a 120€ /cca 3000 kč/ u s.r.o. s jednym konatelom, advokat ma tam plne zastupoval na obchodnom registri aj spisoval vsetky zmluvy. Poplatok u nás na obchodný register je pri elektronickom podaní len 33€ / cca 800 kč

Keď som oslovil s podobno vecou české spoločnosti tak chceli zato 12000 kč plus 2000 kč poplatok , čo mi prislo šialené drahé, a fakt by som si to radšej urobil sám a ušetril tých 12000. Pokiaľ by to stálo 3-4 tisíc kč som ochoný to zaplatiť, ale 10-12 tis. kč mi príde fakt veľa za takú službu.





Nechce sa mi platiť 12000kč vypalnickym spoločnostiam, ktoré sa tým zaoberajú, pokiaľ si tie veci môžem urobiť sám za cenu súdneho poplatku 2000kč. Len nie je mi jasné aké všetky dokumenty potrebujem?
Je takový starý židovský vtip, jak jede nablýskané auto židovskou čtvrtí a chcípne. Sejde se kolem půl města, ale nikdo si s tím neví rady, až je napadne zavolat mladého Izáka. Izák vezme kladivo, třikrát praští do motoru a auto jede jako nové. Za tuto službu si naúčtuje $ 100. Majitel se cuká, že se Izák musel zbláznit, takové peníze za 3 rány kladivem, a požaduje paragon, kde vše bude rozepsané. Izák vezme papírek a píše: Tři rány kladivem $ 1, vědět kam $ 99.

Převod podílu jediného společníka v s.r.o. není žádná raketová věda, kdybych byl v trochu lepším rozmaru, klidně bych vám k tomu sepsal noty, ale jelikož v dobrém rozmaru nejsem, bude místo toho následovat pár nevyžádaných rad.

- Místo "výpalnických společností" bych zkusil obrátit se na notáře. Může vám sepsat smlouvu o darování podílu a na jejím základě pak rovnou sám (bez nutnosti podávat návrh na soud) provést zápis do OR. Nemám v hlavě notářský tarif, ale hádal bych, že do zmíněných 12 k se darování mrtvé korunové společnosti vejde s přehledem několikrát.

- Pokud s tou společností zamýšlíte seriózní podnikání, a vydrží to pár týdnů, pak je určitě rozumnější si založit čerstvé s.r.o. než přebírat nějakou (snad) prázdnou schránku od známého (či nějakou "ready made" společnost od výpalníků). Chcete-li společnost jen na hraní, tak na tom tolik nezáleží, ale i tak bych důkladně zvážil, jestli úspora trochy nákladů a byrokracie kolem založení nové společnosti vyváží budoucí problémy, až z převzaté společnosti začnou padat dobře ukrytí kostlivci.

- Setrváte-li na původním záměru (jak stran toho nechat si společnost darovat, tak rozhodnutí udělat to svépomocí a nedat nikomu kromě povinných poplatků ani vorla), tak si zkuste evidovat strávený čas hledáním informací, sepisování lejster, lítání po úřadech atp. A až vše bude (na x-tý pokus) hotovo, tak si ten čas vynásobte vaší obvyklou hodinovou sazbou/mzdou ...
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Darovanie českej s.r.o.
« Odpověď #8 kdy: 26 Června 2022, 10:35:16 »

Ďakujem tú stránku , som videl ale nevedel som, čo tam zvoliť akú možnosť ? či zmena zapsanych udajov alebo prevod jmeni na spolecnika?

čiže ked chcem prepisat spolocnost na seba a zmenit konatela tak stacia len tieto 3 dokumenty? Zmluva o bezodplatnom prevode obchodneho podilu , usneseni VH o odvolani konatele a menovani noveho, suhlas noveho konatela /teda mna/ ?




Fu: pan hh psal o notáři, nikoliv o advokátovi.

Cena nově založené je cca. 6000kč. Už jen stran sídla (virtuální předpokládám) a poplatků za ně, může být nedoplatek. Nebo jiný kostlivec.

https://or.justice.cz/ias/ui/podani
+ dokumenty (usnesení VH o odvolání jednatele, smlouvu o převodu obchodních podílů, jmenování a souhlas nového jednatele)

Pevně věřím, že si ty ušetřené peníze náležitě užijete.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Darovanie českej s.r.o.
« Odpověď #9 kdy: 26 Června 2022, 11:13:12 »

[...] Spoločnosť kupujem preto, pretože ju chcem obratom zaregistrovať k DPH a následne predať do jedneho výkupu spoločnosti za 25K. [...]
Přiznávám bez mučení, že tomuto druhu kšeftování skutečně nerozumím (především mi tedy hlava nebere, proč by někdo kupoval neaktivní společnost s neznámou historií za 25K). Tím nepopírám, že to nemůže fungovat, jen mám dojem, že něco skutečně vydělat na tom může pouze někdo, kdo v tom umí chodit, což, bez urážky, vy zjevně nejste.

Pokud jde o ten distanční převod z Rakouska, DS společnosti je vám k ničemu (převést podíl ani rozhodnout o změně jednatele přece nemůže sama společnost). Ona by vám byla k ničemu i DS současného společníka jako fyzické osoby, sice přes DS jde činit podání vůči orgánům veřejné moci a fingují se jako podepsané, ale tohle jsou ryze soukromoprávní úkony, kde nic podobného nefunguje. U s.r.o. s jediným společníkem, není-li ve společenské smlouvě nějaká libůstka, sice není nutné konat VH ani žádný z potřebných úkonů nevyžaduje nutně formu notářského zápisu, ale minimálně ověřené podpisy budou nutné.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Darovanie českej s.r.o.
« Odpověď #10 kdy: 26 Června 2022, 12:48:40 »

Společnost s historií registrovaná k DPH (ideálně čtvrtletně) s odpovídajícím due dilligens má výrazně vyšší cenu než 25k.

Jak ji chcete registrovat k DPH?
1) Dobrovolná registrace u FÚ obsahuje mimojiné doložení "reálného" podnikatelského záměru FÚ, atd.
2) Překročit obrat a stát se povinným plátcem?

Další možnosti jsou asi nad Vaše, zde prezentované, síly.


IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Darovanie českej s.r.o.
« Odpověď #11 kdy: 26 Června 2022, 23:04:25 »

Toto som chcel počuť presne, ja som bol v tom, že tam je fikcia podpisu keď sa to posiela z dátovej schránky, a vzhľadom na to, že ten známy by musel podpis overovať na ambasáde keďže žije v rakúsku tak mi to prišlo zbytočne. Každopádne ale teraz už ak som to pochopil tak mi v podstate stačia 4 dokumenty Zmluva o bezodplatnom prevode obchodneho podilu , usneseni VH o odvolani konatele a menovani noveho, suhlas noveho konatela /teda mna/ a žiadosť z tej stránky na zápis tých zmien? Či ešte niečo potrebujem?

Aj mne je divné, že prečo niekto je ochotný dať za cudzu spoločnosť platcu DPH 25K , ale budiš. Tá spoločnosť čo mi tu sumu ponukla si tu spoločnosť overila nakoľko som jej dal všetky podklady. Žiadni kostlivci tam niesú, nakoľko ako vravím tak tá spoločnosť nevykonávala činnosť. Preto ak to predám za 25K, a náklady na súdny poplatok budu 2K, tak zarobím zadarmo 23K za pár hodín papierovačiek, čo mi príde ako slušný deal. aj keby som to robil dva pracovné dni tak to vychádza 11500 kč na deň, a aj keby mi to trvalo 11,5 hodiny, stále sa dostanem na slušných 1000 kč/hodinu práce.

[...] Spoločnosť kupujem preto, pretože ju chcem obratom zaregistrovať k DPH a následne predať do jedneho výkupu spoločnosti za 25K. [...]
Přiznávám bez mučení, že tomuto druhu kšeftování skutečně nerozumím (především mi tedy hlava nebere, proč by někdo kupoval neaktivní společnost s neznámou historií za 25K). Tím nepopírám, že to nemůže fungovat, jen mám dojem, že něco skutečně vydělat na tom může pouze někdo, kdo v tom umí chodit, což, bez urážky, vy zjevně nejste.

Pokud jde o ten distanční převod z Rakouska, DS společnosti je vám k ničemu (převést podíl ani rozhodnout o změně jednatele přece nemůže sama společnost). Ona by vám byla k ničemu i DS současného společníka jako fyzické osoby, sice přes DS jde činit podání vůči orgánům veřejné moci a fingují se jako podepsané, ale tohle jsou ryze soukromoprávní úkony, kde nic podobného nefunguje. U s.r.o. s jediným společníkem, není-li ve společenské smlouvě nějaká libůstka, sice není nutné konat VH ani žádný z potřebných úkonů nevyžaduje nutně formu notářského zápisu, ale minimálně ověřené podpisy budou nutné.
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Darovanie českej s.r.o.
« Odpověď #12 kdy: 26 Června 2022, 23:08:50 »

To je mi jasné že to predajú za viac ako 25K, ale nepodarilo sa mi najsť nikoho kto by ponúkal komisný predaj spoločnosti, tak preto som odkazany na výkup, aj keď peniaze nutne nepotrebujem hneď a nerobilo by mi problém počkať aj dlhšie. Ale sám ju predávať nechcem. Predaj vo všeobecnosti je činnosť, ktorú rád delegujem. Pozemky mi predáva realitná kancelária, autá predáva mi môj známy, a ja sa len vynimočne dokopem k niečomu predať sám, ale nie je to niečo čo ma baví.

Spoločnosť chcem zaregistrovať ako dobrovoľného platcu. Mám dva vzorové zámery ktoré by som mohol použiť ako podklad.
Aké su este dalsie možnosti? Viete ich rozpísať? Ďakujem

Společnost s historií registrovaná k DPH (ideálně čtvrtletně) s odpovídajícím due dilligens má výrazně vyšší cenu než 25k.

Jak ji chcete registrovat k DPH?
1) Dobrovolná registrace u FÚ obsahuje mimojiné doložení "reálného" podnikatelského záměru FÚ, atd.
2) Překročit obrat a stát se povinným plátcem?

Další možnosti jsou asi nad Vaše, zde prezentované, síly.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Darovanie českej s.r.o.
« Odpověď #13 kdy: 27 Června 2022, 00:16:33 »

Toto som chcel počuť presne, ja som bol v tom, že tam je fikcia podpisu keď sa to posiela z dátovej schránky, a vzhľadom na to, že ten známy by musel podpis overovať na ambasáde keďže žije v rakúsku tak mi to prišlo zbytočne.
Datová schránka slouží k posílání dokumentů, potažmo k činění právních úkonů/jednání na dálku. Neslouží primárně k podepisování. Jakási fikce podpisu tam je v § 18 ElÚkon, týká se jen zpráv zasílaných orgánům veřejné moci, je to věc sice praktická (pro někoho, kdo má jen tu DS a ne uznávaný podpis), ale koncepčně i legislativně technicky je to paskvil.

Řešit by to de lege ferenda měl elektronický podpis, ale v rigidním korporátním právu máte na skoro všechno požadavek úředně ověřených podpisů (ne-li rovnou notářského zápisu), no a na to vám dle současných předpisů a výkladové praxe ani ten uznávaný elektronický podpis nestačí (jsou nějaké náznaky, že by v určitém kontextu mohl být el. podpis ekvivalentní úředně ověřenému, ale na tom vašem s.r.o.-dealu to předpokládám testovat nechcete). Má-li známý někde v dosahu CZ ambasádu/konzulát (případně CZ hranici a za ní nejbližší poštu s CzechPointem), tak to není zas tak hrozná komplikace.

Každopádne ale teraz už ak som to pochopil tak mi v podstate stačia 4 dokumenty Zmluva o bezodplatnom prevode obchodneho podilu , usneseni VH o odvolani konatele a menovani noveho, suhlas noveho konatela /teda mna/ a žiadosť z tej stránky na zápis tých zmien?
Přesně jak píšete, v podstatě to tak je. Dále bude záležet na tom, zda narazíte na někoho velmi benevolentního na rejstříkovém soudu, komu bude to v podstatě stačit, nebo vám umyjou hlavu za formální chyby (minimálně jedna je zcela zjevná už té rekapitulace názvu chystaných dokumentů).

Preto ak to predám za 25K, a náklady na súdny poplatok budu 2K, tak zarobím zadarmo 23K za pár hodín papierovačiek, čo mi príde ako slušný deal. aj keby som to robil dva pracovné dni tak to vychádza 11500 kč na deň, a aj keby mi to trvalo 11,5 hodiny, stále sa dostanem na slušných 1000 kč/hodinu práce.
No, jako plán to vypadá náramně. Tak se pak pochlubte, jaká byla realita.

Jinak vám do toho nechci kecat, ale předpokládám, že o tom, že společnost následně chcete se ziskem střelit, známý ví (aspoň tedy já kdybych si něco nechal darovat, tak by mi přišlo minimálně slušné dárci ty plány nastínit). No a pokud to ví a vyhovuje mu to, tak je skoro zbytečné to celé komplikovat převodem na vás. Nechte si od něj udělit dostatečně širokou plnou moc (na prodej společnosti a všechny související úkony, včetně přijímání plnění, i na kroky, kterými plánujete ještě před prodejem tu s.r.o. "vylepšit") a prodejte to jeho jménem. Předpokládám, že administrativa a transakční náklady tohoto převodu už budou v režii toho, kdo ty společnosti vykupuje.
« Poslední změna: 27 Června 2022, 00:18:36 od hh »
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Darovanie českej s.r.o.
« Odpověď #14 kdy: 27 Června 2022, 18:34:13 »

Dobrý deň, začnem od spodu. Známy o tom samozrejme vie, že ju chcem hneď ďalej predať a podporuje ma v tom, ale ide o to, že on sa chce toho čím skôr zbaviť. Nie je ochotný robiť už akúkoľvek registráciu k DPH a pod. Proste chce to mať čím skôr skrku. V podstate on už pred 4 rokmi chcel tu spoločnosť predať tej istej firme, ktorej ju idem predať ja, ešte aj papiere už boli podpísané, pamätám si ako som od 22 ich bol ešte v roku 2018 zaniesť na poštu vo Viedni, a pošta už bola zavretá a okrem toho ma ešte fašisti začali buzerovať za zlé parkovanie pár minút pri pošte / ten priestupok pre informáciu nemám doriešený dodnes/ . Na druhý deň v tom roku si to rozmyslel ten predaj, že jeho rodičia ho od toho odhovorili, že ktovie čo by s tou firmou robil nový kupujúci , tak 4 roky to akosi držal ako mrtvolu v sufliku ktorá ho stale ročne cca 8-10 K , ako poplatok za sídlo a nulové DPPO. Po 4 rokoch si uvedomil že už to dalej platit nechce tak povedal že mi to dá zadarmo. Skúšal som ho presvedčiť na to aby mi umožnil tú registráciu napriamo k DPH , a predať to napriamo s tým že mu kludne za to zaplatím aj polovicu toho čo dostanem. Nesúhlasil. POvedal že bud mi ju da takto, alebo zaplatí niekomu 5000 kč za likvidáciu. Ten známy poberá rakúsky invalidný dúchod, žije vo Viedni, čiže o peniaze mu nejde, skorej zbavit sa raz a navždy tej firmy, ktorú založil v čase ešte keď mal podnikateľský plán s elektronickou šachovnicou ktorý sa nikdy nezrealizoval.

Píšete inak, že v tom zozname mám zjavnú chybu akú? Viete mi to prosím rozpísať?

K tomu podpisu to asi pre ušetrenie času a energie urobím notárskymi podpismi oboch strán nech sa to nekomplikuje zbytočne. Inak napr. na SR , ak zaručeným podpisom sa podpíšu podania, tak už sa nemusí notárom overovať nič. Mám za sebou takéto dva úspešne prevody na SR ochodnom registri. / V jednom prípade ale paradoxne obchodny register požadoval notársky overené prehlasenie o suhlase so zriadenim sidla na mojej nehnutelnosti, a neakceptoval moj elektronicky podpis co mi pride tiez cudne, ale pre kratkost casu som to neriesil.



Toto som chcel počuť presne, ja som bol v tom, že tam je fikcia podpisu keď sa to posiela z dátovej schránky, a vzhľadom na to, že ten známy by musel podpis overovať na ambasáde keďže žije v rakúsku tak mi to prišlo zbytočne.
Datová schránka slouží k posílání dokumentů, potažmo k činění právních úkonů/jednání na dálku. Neslouží primárně k podepisování. Jakási fikce podpisu tam je v § 18 ElÚkon, týká se jen zpráv zasílaných orgánům veřejné moci, je to věc sice praktická (pro někoho, kdo má jen tu DS a ne uznávaný podpis), ale koncepčně i legislativně technicky je to paskvil.

Řešit by to de lege ferenda měl elektronický podpis, ale v rigidním korporátním právu máte na skoro všechno požadavek úředně ověřených podpisů (ne-li rovnou notářského zápisu), no a na to vám dle současných předpisů a výkladové praxe ani ten uznávaný elektronický podpis nestačí (jsou nějaké náznaky, že by v určitém kontextu mohl být el. podpis ekvivalentní úředně ověřenému, ale na tom vašem s.r.o.-dealu to předpokládám testovat nechcete). Má-li známý někde v dosahu CZ ambasádu/konzulát (případně CZ hranici a za ní nejbližší poštu s CzechPointem), tak to není zas tak hrozná komplikace.

Každopádne ale teraz už ak som to pochopil tak mi v podstate stačia 4 dokumenty Zmluva o bezodplatnom prevode obchodneho podilu , usneseni VH o odvolani konatele a menovani noveho, suhlas noveho konatela /teda mna/ a žiadosť z tej stránky na zápis tých zmien?
Přesně jak píšete, v podstatě to tak je. Dále bude záležet na tom, zda narazíte na někoho velmi benevolentního na rejstříkovém soudu, komu bude to v podstatě stačit, nebo vám umyjou hlavu za formální chyby (minimálně jedna je zcela zjevná už té rekapitulace názvu chystaných dokumentů).

Preto ak to predám za 25K, a náklady na súdny poplatok budu 2K, tak zarobím zadarmo 23K za pár hodín papierovačiek, čo mi príde ako slušný deal. aj keby som to robil dva pracovné dni tak to vychádza 11500 kč na deň, a aj keby mi to trvalo 11,5 hodiny, stále sa dostanem na slušných 1000 kč/hodinu práce.
No, jako plán to vypadá náramně. Tak se pak pochlubte, jaká byla realita.

Jinak vám do toho nechci kecat, ale předpokládám, že o tom, že společnost následně chcete se ziskem střelit, známý ví (aspoň tedy já kdybych si něco nechal darovat, tak by mi přišlo minimálně slušné dárci ty plány nastínit). No a pokud to ví a vyhovuje mu to, tak je skoro zbytečné to celé komplikovat převodem na vás. Nechte si od něj udělit dostatečně širokou plnou moc (na prodej společnosti a všechny související úkony, včetně přijímání plnění, i na kroky, kterými plánujete ještě před prodejem tu s.r.o. "vylepšit") a prodejte to jeho jménem. Předpokládám, že administrativa a transakční náklady tohoto převodu už budou v režii toho, kdo ty společnosti vykupuje.
IP zaznamenána