30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Poplatek za zahájení řízení v Pze  (Přečteno 1915 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Poplatek za zahájení řízení v Pze
« kdy: 18 Června 2022, 00:02:06 »

Dneska zkoušelo práglofský městapo buzerovat s něčím, co si myslí, jak mají hrozně jasný, přitom opak je pravdou, to je jiná věc, ale padla zajímavost, že prej jako mám počítat že za zahájení správního řízení jako příde litr poplateček, ten tam prostě je za řízení. Pokoušel sem se vysvětlit, že poplateček je náklady řízení v případě pravomocnýho rozhodnutí o vině, ale ne, prostě to příde napřed.

To je nějaká novinka? Už to někdo další zaznamenal? Zkoušel sem hledat, esli sem něco neprošvihl, nic mi to na fóru nenašlo. Zní to jako naprostá kravina, jako kdyby se pokoušeli naroubovat správní poplatek za zahájení řízení na návrh účastníka (typicky se jedná o řízení třeba pozemkový, stavební aj.) na to, že sprostej obviněnej vyžádal správko, tak je to zahájení na že-jako jeho žádost. Přitom je to kokotina, furt se přece jedná vo zahájení z moci úřední na základě oznámení, kdy to sprostej odmítl řešit blokově.

Na druhé straně by mě tydle křivárny vůbec nepřekvapily, prachy sou až na prvním místě a nesmrdí, tak co si to zkusit nepřivohnout ke svýmu zisku - i kdyby to pak pravomocně zrušil soud, tak sami vod sebe to desítkám tisíc poškozenejch vracet nebudou, no a kolik se jich přihlásí sme viděli už dřív, když se takový věci staly.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Poplatek za zahájení řízení v Pze
« Odpověď #1 kdy: 18 Června 2022, 10:48:30 »

Je to kokotina. MP lhala. Buďto vědomě, nebo nevědomě. Mně u záboru zeleně jeden měšťák tvrdil úplně to samé (+ že nemám šanci to správní řízení vyhrát, protože věc je nadevše jasná).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Poplatek za zahájení řízení v Pze
« Odpověď #2 kdy: 18 Června 2022, 11:26:44 »

no jasně, takže asi nějaká nová instruktáž na další způsoby nátlaku, tak supr, počkám jestli něco příde a v prvním podání jim tam hned sepíšu tu kopu sraček, co předvedli, aspoň bude mít oruad na co odepisovat a naseká další chyby :D

taky byli hrozně povýšení, a to že místní úprava je kokotská a nemají šanci správně argumentovanou obhajobu jak rozbít, to je nejspíš mimo jejich chápání, fakt snad čím větší love berou, tím větší odpad to přitahuje ::)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Poplatek za zahájení řízení v Pze
« Odpověď #3 kdy: 18 Června 2022, 11:41:57 »

Je to kravina, nic jako poplatek za zahájení řízení z moci úřední (zatím) neexistuje, ani se AFAIK nechystá.

Samozřejmě, kdyby na to byla objednávka, legislativně-technicky by to jistě nějaký myslitel s mokrým diplomem na ministerstvu do § zvládnul přepsat, ale pravděpodobně by to narazilo už u LRV. Udržitelně zavést takovou úpravu, podle které bude obviněný, který se úspěšně obhájil, ve finále platit státu nějaký poplateček za přístup k opravným prostředkům, není možné. Když nic jiného, nebylo by to kompatibilní se 7. dodatkovým protokolem k EÚLP. A i když mě možná budete podezírat ze zbytkového idealismu, jsem přesvědčený, že u takto a priori jasné věci by si to nikdo nedovolil udělat ani tzv. "na Arenbergra". (My víme, že nám to nařízení soud zruší, ale do té doby jsou lidi povinni ho dodržovat.)

IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Poplatek za zahájení řízení v Pze
« Odpověď #4 kdy: 18 Června 2022, 13:57:32 »

já Vám zbytkový idealismus nechci brát, ale už se těm zmrdům podařilo zrušit paragraf kdy mohl člověk před žalobou na rozhodnutí kraje odložit výkon rozhodnutí až do rozhodnutí soudu. Což byla a je prasárna, protože jde-li o papíry, třeba, tak člověk  je náhle "bez" a v případě výhry se může maximálně soudit s krajem o náhradu škody a tu mu pak stejně soud přizná max v poloviční míře.

jak už jsem tady jednou psal, brzy nastane doba, kdy v 18 letech člověk bude muset složit 100 tis kauci na všechny svoje možné budoucí provinění a tak nějak celkově aby v tom našem legislativním ráji mohl vůbec žít  :D
IP zaznamenána
Concorde